argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: изпит по облигационно право  (Прочетена 7247 пъти)

josnake

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69

колеги някой има ли повече информация как ще мине изпита ?
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: изпит по облигационно право
« Отговор #1 -: 11.05.2009, 22:11:50 »

Минава по идентичен начин като гражданското право - както от към изпитващи, така и от към начин на изпитване.
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: изпит по облигационно право
« Отговор #2 -: 14.05.2009, 14:01:56 »

Един от малкото поводи за гордост ми е тоя изпит...  :wink: :-D
Минава нормално. Тея слухове дето се разнасят за изпитващите не са баш много верни. С оглед важността на дисциплината изобщо, критериите са нормални и който е учил минава, който не - есента. Така че спойконо, всичко ще е ОК
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: изпит по облигационно право
« Отговор #3 -: 16.05.2009, 23:12:30 »

Честито на всички,  които минаха през ситото днес на изпита по Облигационно право.Тези, които останаха за следващия път да не се отчайват, ще го вземат на поправката.Все пак следването е участие на студентите в състезанието  " Бягство към победата "  2   -"ПУ П.Хилендарски"   випуск  (2006-2012) :y: :-)
Активен
Всичко е любов

josnake

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re: изпит по облигационно право
« Отговор #4 -: 17.05.2009, 20:12:16 »

НЕЗНАМ В ТОЗИ УНИВЕРСИТЕТ КАКВО РАЗБИРАТ ПОД ИЗПИТ,НО ТОЗИ ПО ОБЛИГАЦИОННО Е ИСТИНСКИ АД.НЕ МОЖЕ ДА СТОИМ И ДА ЧАКАМЕ ОТ 09:30 ДО 17 ЧАСА ДА  ИЗПИТАТ 20 ЧОВЕКА (ЗАЩОТО ТОЛКОВА СЕ ПРЕСТРАШИХА ДА ВЛЯЗАТОТ ОТ ПОТОК ОКОЛО 80 ЧОВЕКА).НЯМА ЛИ РЕКТОР ТОЗИ УНИВЕРСИТЕТ,ЗА ДА РАЗБЕРЕ И СПРЕ ТОЗИ НЕОРМАЛЕН НАЧИН НА ИЗПИТВАНЕ.НА ВСИЧКОТО ОТГОРЕ ЕДИНИЯ ИЗПИТВАЩ ШОПОВ СЕ ПОДИГРАВА С ХОРАТА , А КОЛЕГИТЕ СЛЕД 7 ЧАСОВО ЧАКАНЕ ПРЕД ВРАТАТА НА ЗАЛАТА ВЛИЗАТ ДА СЕ ЯВЯТ НА ТОЗИ ТОЛКОВААААААА СТРАШЕН ИЗПИТ.МАТЕРИЯТА НЕ Е НИЩО КОЙ ЗНАЕ КОЛКО ТРУДНО,НО ЯВНО ИЗПИТВАЩИТЕ СЕ ВЗЕМАТ НА СЕРИОЗНО..НАПРАВО СЪМ В ПОТРЕС, ОТ ТОВА КОЕТО СЕ СЛУЧВА В ТОЗИ УНИВЕРСИТЕТ.ВЗЕМЕТЕ  МЕРКИ ,ЯВНО ТРЯБВА ДА СЕ ПУСНЕ ЖАЛБА!
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re: изпит по облигационно право
« Отговор #5 -: 17.05.2009, 21:48:21 »

А запитвалили сте се защо тези 20 човека вътре , висят и чакат,чакат,чакат........................Изпитващите изпитват един човек НЕ повече от 25-30 мин най-дълго.И в крайна сметка останалите чакат вън, не защото някой изпитва дълго, а защото някой се КАНИ вътре да седне.От своя страна изпитващите стоят и те чакат.И накрая губещи са тези отвън.За това освен изпитващите и НИЕ, студентите по време на устен изпит, трябва да знаем, че не сме сами и има такива, които са след нас, пък и няма какво толкова да измислиш ново право я.
 Колкото до  изпита- наистина нищо повече от един нормален устен изпит, при който с учене се минава.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

josnake

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
Re: изпит по облигационно право
« Отговор #6 -: 18.05.2009, 08:46:51 »

колега това е един ненормален изпит ,твърдо заявявам!а моето излияние не е с цел отмъщение,защото аз бях от малкото взели изпита.а това с виновността на колегите не е вярно,изпитващите теглеха книжки и така избираха следващия.разбира се при г-н митев искаха да седнат всички имаше само отбой от г-н шопов,защо ли ?
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: изпит по облигационно право
« Отговор #7 -: 18.05.2009, 22:55:12 »

Наистина изпита е много тежък. Да не се заблуждаваме че лесно се научават 1000 страници от учебника.Разговаряхме с ас . Шопов повече от 35-40 минути, трябва ли да казвам че на половината въпроси отговорих стабилно, е имаше и някои които не се сещах, но два дни след изпита като се съвзех,   се гордея много,  че съм научил терминологията и струва ми се придобих по-голямо самочувствие  след беседата с ас. Шопов. на тема облигационно право.Но да не забравяме че ученето продължава цял живот! :y: :-)
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: изпит по облигационно право
« Отговор #8 -: 16.07.2009, 23:17:51 »

Съобщение за Гергана от Лондон и Мария от Лече!Мили колежки  , днес видях на таблото на 2 етаж (   3-4  )   дати     за    ликвидация    ,     които може би ще Ви интересуват  !Облигационно право  ст. ас. Митев  на 12 септември от 8-30 часа ,зала няма засега,  11 септември беше семейното, Римско частно право -забравих датата, по скоро май нямаше дата ,а пишеше само септември месец.  Мила колежке , Мария ,  пиши ми дали ще се явяваш на Права на човека при доц. Бояджиева за да проверя дали има насрочена дата  ,че забравих да видя.инж. Марин Янков 4 курс, Право, ПУ  ПС. Това лято правя си офиса ,така че няма да може да се видим, но дай боже догодина ще Ви дойда на гости за по 1 седмица.Весело прекарване на лятото на Адриатика и на Острова!
« Последна редакция: 16.07.2009, 23:20:35 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов