argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: микробиология  (Прочетена 4958 пъти)

albena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
микробиология
« -: 12.07.2009, 20:05:49 »

Интересува ме , дали скоро ще се въведе магистратура по микробиология , въобще има ли такава вероятност?
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: микробиология
« Отговор #1 -: 12.07.2009, 21:42:48 »

Интересува ме , дали скоро ще се въведе магистратура по микробиология , въобще има ли такава вероятност?
Ми то си има- Биотехнологична микробиология. Виж в специализирания сайт на факултета.
Активен

albena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: микробиология
« Отговор #2 -: 21.07.2009, 15:50:18 »

Мда , това го видях преди да задам въпроса , а и между другото питам за Микробиология  не за биотехнология ! Смятам , че има огромна разлика между двете не мислите ли !?
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: микробиология
« Отговор #3 -: 21.07.2009, 20:11:12 »

Мда , това го видях преди да задам въпроса , а и между другото питам за Микробиология  не за биотехнология ! Смятам , че има огромна разлика между двете не мислите ли !?
Ако предвид имате чиста Микробиология, тогава нямам никаква идея. Пък и вие не сте уточнили, така че не разбирам за какво се заяждате. Тази магистратура се води от катедрата по Микробиология и Биохимия, така че пак е микробиология.
Активен

albena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: микробиология
« Отговор #4 -: 27.07.2009, 15:18:51 »

 :-) Не се заяждам , а питам понеже много ме интересува :) . Ако трябва да уточня става въпрос за медицинска микробиология понеже се занимавам с това , а условията за такава специализация в медицинските университети за сега са невъзможно трудни :( . Все  пак благодаря за отговора .
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: микробиология
« Отговор #5 -: 27.07.2009, 16:40:10 »

:-) Не се заяждам , а питам понеже много ме интересува :) . Ако трябва да уточня става въпрос за медицинска микробиология понеже се занимавам с това , а условията за такава специализация в медицинските университети за сега са невъзможно трудни :( . Все  пак благодаря за отговора .
Ок, не сме се разбрали. Иначе в СУ има чиста микробиология, но не съм чула досега да има някъде медицинска. Знам за магистри, завършили Биотехнологична микробиология, които работят в клинични лаборатории.
« Последна редакция: 27.07.2009, 16:47:50 от Anck_Sun_Amun »
Активен

KitiKat

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:микробиология
« Отговор #6 -: 10.08.2009, 11:33:06 »

Специалности като Микробиология и Клинична лаборатория се изучават само във висши медицински институти-Стара Загора, Пловдив, София и т.н.
Активен

albena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:микробиология
« Отговор #7 -: 15.08.2009, 22:39:04 »

Да знам за медицинските университети , както казах условията за специализация там са непосилни , освен ако не си от тези градове ( университетските ) и не работиш във въпросните университети . Дори и да работиш там обаче въоще не е ясно как тогава ще правиш специалност едновременно с работата ти , уфф абе една луда работа дето само в България можеш да я срещнеш . За това мислех да запиша магистратура по микробиология , но се оказа , че такава няма никъде освен в Софийския университет , където пък е само редовна  форма :( . Понеже виждам нови магистратури в Пловдивския , където съм завършила реших да попитам дали евентуално тази година  няма да има новъведения .
Активен

KitiKat

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:микробиология
« Отговор #8 -: 17.08.2009, 08:35:27 »

След като откриха специалности като Медицинска химия и Медицинска биология, нищо не им пречи догодина да открият и магистратура Медицинска микробиология :wink: /на която се надявам и аз/ :beer:
Активен

albena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:микробиология
« Отговор #9 -: 17.08.2009, 23:39:11 »

Доколкото разбирам явно тази година няма да е :( . Дано въобще някой се сети за  медицинската микробиология , определено ще има повече желаещи за нея отколкото за медицинска биология .
Активен

uporitata

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:микробиология
« Отговор #10 -: 26.08.2009, 21:51:05 »

Интересува ме , дали скоро ще се въведе магистратура по микробиология , въобще има ли такава вероятност?

Здравейте,
в медицински университет Пловдив тази година има две специализации по микробиология - едната за лекари, другата за завършили биологически факултети. За да се запишат се иска магистърска степен от медицински университет или биологически факултети.
Аз съм магистър по здравни грижи като първата ми специалност е клиничен лаборант от медицински колеж. Записах втора магистратура микробни биотехнологии в Пловдивски университет и съм изключително доволна от подготовката , която се дава.
Със тази специалност спокойно може да работите във микробиологичните лаборатории на медицински заведения, както в промишлени микробиологии.
Медицинската микробиология включва 4 раздела, които в промишления профил също се обхващат, дори тук се изучава и вирусология.
Имате време за размисъл до записване, специалността е актуална.
Поздрави от мен!
Активен
Искам да живея!Без значение колко,кога и къде.Искам,щом се обърна назад,да видя живота си такъв,какъвто аз съм искала да го направя.Искам да уловя всеки ценен миг.Да усетя всичко красиво и ценно навреме.А после ще го дам на теб!

albena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:микробиология
« Отговор #11 -: 03.09.2009, 21:46:41 »

За съжаление ръководството на болницата , в която работя иска микробиолози , а не биотехнолози . Въобще мястото на биолозите в българските болници е много неясно за съжаление :( .
Активен