argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Общежития - 2009/2010  (Прочетена 92663 пъти)

posh_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Общежития - 2009/2010
« -: 16.07.2009, 17:26:33 »

къде се намират общежитията на ПУ и какъв е срока за подаване на документи ... В какво състояние са общежитията?
Активен

N.Winterblack

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 113
  • :):):)
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #1 -: 16.07.2009, 19:32:12 »

И аз чакам някой да пише тук....чувала съм "страшни" неща за общежитията....
Активен

iuleto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #2 -: 16.07.2009, 20:23:46 »

Общежитията са пръснати из целия град : Марица (на бул. Марица , до ВИХВП) , Благоев (С/у окръжна болница) , Чайки ( до ВСИ) , Царевец (до Пещерска болница) . Това накратко . Общежитията не са като хотели , но аз живях тази година В Марица 3 и много ми се хареса обстановката , важното е да не сте прекалено , подчертавам прекалено претенциозни и да случите на съквартиранти , ако сте първи курс , все пак за всички е най-хубаво вкъщи , но аз бих живяла цял живот на общежитие  :sun: :bravo:
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #3 -: 16.07.2009, 20:54:19 »

Мио колежки са в Мариците и имат една тоалетна на етаж. Иначе отвътре са добре, но не очаквайте лукс. Реално ПУ няма общежития, а ползва тези на други университети.
Активен

Lady_in_Black

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
  • Just keep on laughing!
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #4 -: 16.07.2009, 22:50:12 »

Двата случая при общежитията май са или да си с баня и тоалетна на етажа и да няма хлебарки или да си с отделен санитарен възел и хлебарки... поне аз на такава стая попаднах  в Чайка 1. Иначе познавам едно момиче, което е било в същото общежитие и не е имало хлебарки, значи има и късметлии  :-D
Обаче в общежитията е студентския живот, не по кваритирите- казва ви го човек живял на квартира сам с хазяйка...ужасс :vomit:
Активен
Стреми се към звездите! Може и да не ги достигнеш, но ще се научиш да летиш!

posh_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #5 -: 17.07.2009, 09:51:32 »

кои общежития на Марица ползва ПУ?
Активен

Pavlik

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #6 -: 17.07.2009, 10:08:49 »

Хубаво си пишете и обсъждате,но няма ли някаква по-конкретна информация?Кога са записванията за тези общежития?Какви са изискванията,цените...?
Активен

posh_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #7 -: 17.07.2009, 10:33:36 »

Хубаво си пишете и обсъждате,но няма ли някаква по-конкретна информация?Кога са записванията за тези общежития?Какви са изискванията,цените...?

и в какво състояние се намират стаите и дали си струва да подаваш документи ... ако ще мизерстваш в стаите ?
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #8 -: 17.07.2009, 13:52:15 »

През изминалите 3 години не съм бил не общежитие, а едва ли и последната ще ида, но достатъчно съм обикалял из тях, за да мога да изкажа мнение. Вярно е, че стаите в общежитията не са като хотелските, но ако се съберете 2-ма или 3-ма души, които да си паснете можете да я направите уютно място за живеене. Много от студентите си носят голяма част от техниката по общежитията (компютри, телевизори, уредби, хладилници, микровълнови, кафеварки и т.н.) и стаите придобиват вид, а ако сложите и малко плакати по стените става още по-добре. Може би единственият недостатък са общите санитарни възли и особено, когато ти се наложи да чакаш за банята, но и с това се свиква. По мои наблюдения общежитията на Марица и Чайките са по-добри от тези на Благоев не само като условия, но и като разположение в града. ПУ ползват 2-ри и 3-ти блок от общежитията на Марица, за Чайките не съм сигурен точно. Лично аз не препоръчвам Благоев, но ако нямате друг избор отивайте там. Истинският купон е в общежитията, както каза една колежка, присъствал съм на много такива и няма да ги забравя. Ако можете отивайте на общежития, както казах купона е там, също така наемите са по около 40 лева (може и малко повече), но в тях се включват водата и тока, а ако сте на квартира ще ви излиза доста по-солено, от личен опит знам. Изискванията трябва да ги има в сайта на университета, но общо взето представляват следното- доходите на родителите за 6 месеца назад, оценката от изпита за кандидатстващите и успеха за семестъра за останалите. После се изчисляват по някаква формула и готово, чакате резултати. Успех на всички кандидатстващи! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

iuleto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #9 -: 17.07.2009, 14:33:55 »

Хубаво си пишете и обсъждате,но няма ли някаква по-конкретна информация?Кога са записванията за тези общежития?Какви са изискванията,цените...?

и в какво състояние се намират стаите и дали си струва да подаваш документи ... ако ще мизерстваш в стаите ?

В общежитията не се мизерства , никой досега не е умрял в общежитията на ПУ. Това първо. Второ свиква се с всичко , с хлебарките и с общите санитарни възли . Аз например никога досега когато съм решила да се изкъпя в Марица 3 , не съм останала мръсна , а относно въпроса , че има по една тоалетна на етаж ще направя забележка , че тоалетната не е една а са 5 , така че никой няма да направи беля , в случай че една от тоалетните е заета . Другото , което трябва да се каже е , че цените са различни за различните общежития , общо взето варират според удобствата . Да се подават документи за общежития си струва , много и то , лично мнение но смятам че много хора ще се произнесат по същия начин по въпроса .
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #10 -: 17.07.2009, 15:27:08 »

Друг недостатък, който ми посочиха моите колеги е, че там изобщо не могат да учат. Вярно, че е голям купонът и с много хора се запознаваш, но почти винаги е шумно и това доста ги разсейва.
Активен

Емилия

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #11 -: 28.07.2009, 13:33:16 »

Аз вече две години подред живея в ''Марица'' 3 и за тази година много се надявам да ме вземат пак. Ако си първи курс е голямо предимство да живееш в общежитие, защото много по бързо се сприятеляваш с много повече хора, а и да не си винаги си заслужава да поживееш там. Студентският живот е в общежитията и там никога не можеш да останеш сам. А относно ученето ако имаш желание винаги можеш да си седнеш и да си научиш. Ако питате мен подавайте документи ако не ви хареса внаги можете да идете на квартира. 
Активен

Everlast

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #12 -: 28.07.2009, 20:23:31 »

Аз пък единствения недостатък на общежитията мисля, че е чалгата...щеш, нещеш тя те залива хахах :)
Активен
Я - солдат, недоношенный ребенок войны...

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #13 -: 29.07.2009, 08:05:46 »

Аз пък единствения недостатък на общежитията мисля, че е чалгата...щеш, нещеш тя те залива хахах :)
За някои може да е предимство- аз лично едвам в автобусите я издържам. :roll:
Активен

Everlast

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 253
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #14 -: 29.07.2009, 12:38:26 »

Абе аз вече придобих нещо като имунитет, ама още ми бърка из вътрешностите:D
Активен
Я - солдат, недоношенный ребенок войны...

Psycho90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #15 -: 04.08.2009, 11:22:06 »

А да попитам аз, с оценка 5.40 на изпита по ЕК, ще се класирам ли за общежитие 1-во? 2-ро, сами ли се разбираме кой с кой да е в стая ... в смисъл може ли примерно по някакви критерии да се изберат съквартирантите, например с подобен вкус към музиката? И 3-то, може ли да си гледам котка (нелегално)  :blush:
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #16 -: 04.08.2009, 11:25:29 »

А да попитам аз, с оценка 5.40 на изпита по ЕК, ще се класирам ли за общежитие 1-во? 2-ро, сами ли се разбираме кой с кой да е в стая ... в смисъл може ли примерно по някакви критерии да се изберат съквартирантите, например с подобен вкус към музиката? И 3-то, може ли да си гледам котка (нелегално)  :blush:
Освен оценката се гледат и доходите на родителите за 6 месеца назад. Трудно може да се разбереш с кой да си в стая, но все пак е възможно, ако идете 2-ма приятели и им се помолите да сте в една стая, мои познати така направиха, но със сигурност няма как да ти определят съквартиранта по музиката.  :-D Котката сигурно може да я внесеш и да я гледаш нелегално, няма да ти влизат в стаята, но дали ще са навити другите в стаята вече не мога да кажа, според мен ще е трудно! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Psycho90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #17 -: 04.08.2009, 11:26:51 »

Ще се споразумеем някак  :sun:
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #18 -: 04.08.2009, 11:28:34 »

Ще се споразумеем някак  :sun:
Ами, дано да си права, но аз оставам доста скептичен! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Psycho90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Общежития - 2009/2010
« Отговор #19 -: 04.08.2009, 11:29:39 »

Призвовам всеки, който не слуша чалга, обича котки и се бори за общежитие, да ми пише ЛС  :sun: :-P :blush:
Активен