argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Ето кое помага най-много на един Java developer...  (Прочетена 1584 пъти)

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!

Като professional services software engineer работата ми е да пиша и внедрявам custom solutions по дадена продуктова линия при клиенти в чужбина. Така вчера ми се наложи да си припомня как се пише Java Swing и по-точно как се имплементира custom combobox model.

Да, ама тъкмо по средата на писането на модела, в офиса стана токов удар и целия нет умря. Няма Google, няма SourceForge, няма нищо. А на мен ми трябваше да погледна от някъде как се предефинират два конкретни метода, за да си довърша модела. Нещо повече, на локалната ми машина нямах и JavaDoc.

Неволята учи - при липса на интернет и всякакви външни ресурси по едно време си спомних, че всичко, което ми трябва, всъщност се намира във файла "src.zip", където има и код и JavaDoc. За справка: този файл се намира в коренната директория на JDK инсталацията (ако JDK-то е на Sun Microsystems). И така, отворих архива, погледнах как е имплементиран целият клас DefaultComboBoxModel и оттам нататък всичко потече гладко.

Какъв е изводът? Да знаеш API-та наизуст помага, но след години спомените избледняват, затова още повече помага ако познаваш структурата на платформата, която ползваш и какви ресурси може да ти предостави тя.
« Последна редакция: 31.07.2009, 13:38:40 от Иван Давидов »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Ами, добре дошъл! Всъщност, по-старите програмисти, когато нямаше Интернет и Гугъл, така правехме. Радвам се, че си се справил успешно! :bravo:
Активен

Радо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99

Мда и аз така правя, като търся защо се получават проблеми от рода на "Unable to find a <servlet-name> element which map: част от урл" като ползвам isUserInRole с IceFaces и JAAS.
 Добре, че Java все още е open source  :-)
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

dude те и нещата дето не са free software пак са опън сорс. И на .нет можеш да видиш сорса и е пуснат, но не може да го редактираш променяш и разпространяваш след това така че то доколкото знам и в java не можеш опа можеш ама не можеш да я наричаш Java след това.
Както и да е  това е нещо ултра нормално и почти всекидневно поне за мен предполагам и за 90% от хората тук да си закачиш сорса на java-та в eclipse е е едно от първите неща който почти всеки прави.
Аз лично даже се кефя най-много на maven точно щото ми сваля и сорсовете на всички third party библиотеки който ползвам и не трябва да си играя и да търся и да ровя по ултра заплетените сорсове на Spring или Hibernate че ако не можех да ги имам директно интегрирани в еклипс сигурно щях да навлезна в критическата докато намеря каквото ми трябва :Д
Активен