argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: за НЕцивилизованите администратори и НЕцивилизованите мнения във форума  (Прочетена 1744 пъти)

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

Като се преместват теми от един форум в друг, или просто когато изтривате даден пост, не е ли по-цивилизовано администраторите да пишат по едно лично съобщение на авторите им, за причините и основанието защо са го направили.
Далеч съм от мисълта, първо да попитате дали да предприемете някое действие, това по-скоро е ненужно  :-D   :-D   :-D, с цел да дадате възможност първо на автора сам да промени поста си или да премести темата си, нищо, че това е практика и в другите цивилизовани форуми.Лично аз не мога да се оплача, че някога ми е изтриван пост без причина.Но въпроса е друг, за практиката.
Не може в други форуми където са много по-НЕформални от този, отношението към пишещите да е доста по-добро, санкциите доста по-ефективни, форумът да е доста по-необходим и накрая посещенията доста повече.
Далеч съм от намерениеото да обидя някого.
« Последна редакция: 03.08.2009, 13:36:39 от paragraf 11 »
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Като се преместват теми от един форум в друг, или просто когато изтривате даден пост, не ли по-цивилизовано администраторите да пишат по едно лично съобщение на авторите им, за причините и основанието защо са го направили.
Далеч съм от мисълта, първо да попитате дали да предприемете някое действие, това по-скоро е ненужно  :-D   :-D   :-D, с цел да дадате възможност първо на автора сам да промени поста си или да премести темата си, нищо, че това е практика и в другите цивилизовани форуми.Лично аз не мога да се оплача, че някога ми е изтриван пост без причина.Но въпроса е друг, за практиката.
Не може в други форуми където са много по-НЕформални от този, отношението към пишещите да е доста по-добро, санкциите доста по-ефективни, форумът да е доста по-необходим и накрая посещенията доста повече.
Далеч съм от намерениеото да обидя някого.
Има доста вярн неща в това, което си написал, но е трудно да се направи нещо по въпроса след като вече е създадено като практика. Моето мнение е, че понякога наистина модераторите прекаляват, без да дават обяснение за извършеното от тях дело, а също така и без възможност предоставяна на потребителите да се корегират. Уви, трябва да се придържаме към създадената обстановка.
П.П. Виж и тази тема: https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=10510.0
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Цитат
Не може в други форуми където са много по-НЕформални от този, отношението към пишещите да е доста по-добро, санкциите доста по-ефективни, форумът да е доста по-необходим и накрая посещенията доста повече.
Превод - не може някои праскови да са толкова червени и костилката им да се отделя толкова лесно, а тази диня да е такава зелена отвън и с кафеви семки.

Като ще сравнявате, не сравнявайте котка с лебед. Просто "някои други" форуми не са форуми на университет, поддържани между другото и в свбодното време от хора, на които това хич не им е работа и понякога едва намират време да прегледат и "измодерират" всичко.

Имаше над десет теми с въпроси за КСК, които бяха пуснати в грешна секция. Дори оставяхме препращащи теми, които изтрих едва вчера, доста след като вече нямаше нужда от тях. Какво се очакваше да направя още? Да напиша лично съобщение "Извинявай, ти си едно смотано хлапе, което не може да спазва правила, не чете преди да пише и пита за нещо, което е написано на огромна табела точно пред него, но аз да ти кажа и тук, че темата ти я преместих в специалната секция за КСК, където й е мястото"?

Тук се модерира много малко (поне извън факултетните секции, там си отговарят съответните хора и не им се бъркам, Наско също) и когато го правя е в толкова ясни и очевидни случаи, че бих сметнало за обидно, ако се наложи да се обяснявам защо съм изтрил три от четирите повтарящи се еднакви поста или пък новата тема с въпрос, на който вече е отговорено поне три пъти на различни места.

Е, бих могъл и да се държа с потребителите като с идиоти, но... Първо, нямам време. Второ, смятам че повечето потребители всъщност нямат нужда, а за тези, за които има нужда, няма смисъл.

ПП Не съм се обидил, просто обяснявам. Далеч не съм над това да обяснявам действията си. Ако въпроса е адекватен, а не "Къде ми е темата за Харли Дейвидсън, пък, как може да махнете темата за Харли, пък :angry: :finger: :mooning:"
Активен
Физически Факултет

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП

Искам форума да е като на дата.бг :drunk: :beer:
Активен