argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: химия с маркетинг?  (Прочетена 5196 пъти)

intoxication

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
химия с маркетинг?
« -: 06.08.2009, 04:21:36 »

що за специалност е това... да , погледнах в справочника какво пише , но не ми стана ясно точно след това в какво се състои реализацията? :toivo:
Активен

slimzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:химия с маркетинг?
« Отговор #1 -: 06.08.2009, 19:38:56 »

и на мен би ми било интересно каква е реализацията,че съм приета и аз тази специалност :)
Активен
You can call a judge tell him kiss my ass cuz i aint gonna budge ;p

kmetov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 156
    • V. Kmetov
Re:химия с маркетинг?
« Отговор #2 -: 10.08.2009, 11:31:46 »

С малко завист, ще призная, че тези от нашите възпитаници - химици, които се насочиха към фирми представители на търговски компании за химикали, химически продукти и материали или предлагат химическа  апаратура, в момента получават значително по-висока заплата и от Декана на Химическия факултет. В сферата на търговията и маргетинга е добре да имаш и по-специализирана квалификация. Е ако химията ти допада, но си общителен(а), знаеш езици и надушваш пазари - химия с маркетинг е отличен избор. Най-добрите от вас ще си направят собствени компании, или ще влязат в управленските бордове на мощни такива в областа на химическата индустрия.
На добър час!
Зам. декан по учебната част
доц. В. Кметов
Активен
Veselin KMETOV  Assoc. Pr

negromusicorossas

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:химия с маркетинг?
« Отговор #3 -: 25.08.2009, 22:45:37 »

интересно  :-)
Активен

DaHuTo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:химия с маркетинг?
« Отговор #4 -: 26.08.2009, 18:48:38 »

Декана е много прав тук :) Съгласна съм с него
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:химия с маркетинг?
« Отговор #5 -: 26.08.2009, 21:30:24 »

За да се случат добрите пожелания и еуфотията около новата специалност е много важно да се адаптират курсовете, които ще се четат. Това би станало с желанието на ангажираните преподаватели от двата факултета, но съм скептичен. Вероятно на практика всеки ще си пее химия от ХФ както си знае и маркетинг от ФИСН както също си знае.
Дано не съм прав, ще видим. Разбира се осъзнавам, че в това число влизам и аз като даскал, който ще поеме някои дисциплини.
Активен

Яна Янакиева

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:химия с маркетинг?
« Отговор #6 -: 30.08.2009, 13:48:53 »

не мислите ли,че по-добрия вариант е да записваме една по-обща бакалаварска степен,която да ни даде химическата основа с достатъчно практика (повече упражнения) и след това да имаме възможностите да специализираме там където ни е сърцето.

мисля,че ако програмата се промени като се добавят възможности за стаж това ще е добре и за факултета и за студентите.ние ще имаме възможността да се сблъскаме с реалностите на професията, от друга страна потенциалните работодатели ще могат да си харесат и сами да си обучат необходимите им кадри.мисля,че това е правилния начин да търсим повече студенти, като предлагаме повече възможности за реализация, не гръмки имена. 

и един ден може би ще предпочетем да изберем качествето,дори и със скромно име пред етикета

Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:химия с маркетинг?
« Отговор #7 -: 30.08.2009, 20:57:59 »

Ами Янче, докато МОН финансира ВУЗ-овете на брой обучавани студенти очевадно атрактивните имена и лесно взиманите дипломи ще са на мода в сравнение със съдържанието (и респ. бъдещата реализация). Всичко това е жалко най-вече за бедните студенти, които хабят младостта и силите си и биват смилани от една машина, която работи за малцина.
Активен

dari

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:химия с маркетинг?
« Отговор #8 -: 05.09.2009, 13:15:11 »

Не съм сигурна, че тази специалност има бъдеще! Завърших химия през 2006-та и в момента работя в козметична фирма. Постоянно имам контакти с хора, които са представители на такива фирми. Предлагат множество суровини, но самите те не знаят за какво се използват и как се използват.А са с химичско образование. Като гледам и предметите, които ще се изучават в тази нова специалност, не мисля, че ще дадат на бъдещите колеги кой знае какви знания по химия. Звучи модерно, но доколко полезно...А работа и без това трудно се намира, така че нека, в крайна сметка, всеки сам да си прецени колко полезна ще му бъде Химия с маркетинг. Но най-важно е да обичаш това, което учиш!Така че бъдещи студенти и колеги, първо проучете хубаво какво ще учите и къде бихте могли след това да работите и  тогава записвайте каквато и да е специалност.
Специални поздрави на доц. Кметов!Един от любимите ми преподаватели!
Активен

kmetov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 156
    • V. Kmetov
Re:химия с маркетинг?
« Отговор #9 -: 07.09.2009, 19:26:29 »

Благодаря за поздрава и оценката dari, но не се радвам на песимистичното мнение за новата специалност. Ще ни се да успеем в това начинание, като комбинираме химични знания с маретингови умения. Ако имаш предложения и критики - ще са ни полезни!
С поздрав !!
В. Кметов
Активен
Veselin KMETOV  Assoc. Pr

nani4ka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
  • :)
Re:химия с маркетинг?
« Отговор #10 -: 17.09.2009, 12:55:42 »

Аз съм приета тази специалност и съм мн щастлива това ми беше 1то желание и на 1то класиране влезнах. Когато видях в справочника специалността мн я харесах и разучих за възможните реализации и те мн ми допаднаха.Надявам се,че успешно ще започна и ще заварша.Пожелавам успех на всички колеги от специалността!
Активен

sunny_moon_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:химия с маркетинг?
« Отговор #11 -: 21.09.2009, 14:07:07 »

ами аз ся завърших търговска гимназия тук в пловдив а пък се занимавах и с химия по др обстоятелства.. та за мен тази специалност си е идеална, + 4е има и добра реализация :) Много хора гледат с неуважение на специалността , но намен пък си ми харесва :P
Активен