argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Какво мислите за Приложна Лингвистика (Англ.език с Испански език) ??  (Прочетена 17064 пъти)

Hardstyle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
    • http://www.vbox7.com/play:5c5c15aa

Приет съм и се записах,но сега като чета разни коментари ми идва само едно на ум и то е че "свят ще ми се завие' от такава специалност.! :) Ако има някои от моите нови колеги нека пише лс.:)
Активен

hgttgh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Аз съм Лингвистика с ИТ-англииски и немски.
Активен

sironojka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
    • Sironojks's

аз съм англ с испански  :-) .. колко ли лингвистици сме се набрали?  :roll:
Активен

Tycoon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
  • Mirage of Blaze

С всички тия купища лингвистики открити направо ще залеем пазара при все, че гугъл всячески се опитва да ни замени кауза пердута 8-) що се отнася до специалността в сайта на филологическия факултет е изнесена програмата за 4 - те години обучение, така че всеки може да придобие ясна представа над какви учебници ще се поти  :drunk:
Поредният лингвист :-D ( с ИТ английски и немски)
Активен

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ

Определено свят ще ни се завие  :drunk: като погледнах учебния план и броя на часовете ....
при първо класиране по тази специалност (английски и испански) с която съм и аз приета , имаше 30 човека приети , от които 25 колежките и само 5 колеги .... но не проверих на второ и трето класиране как вървяха нещата  :-D
Активен

Daichi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

И аз съм с тази специалност.

Като погледнах учебния план , просто бях като - >  :s:  :-X Но ще видим к'во ще се получи.Дано да не оплескаме работата..


пс. Гледам , че има 7 незаети места (АФ) след 3-то класиране.Да съжалявам ли , че  записах тази спец. ?

btw. Колегите/колежките лингвисти пишете по едно ЛС.  :chat:
Активен

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ

засега е рано да съжаляваме поне да мине един месец да затихне еуфорията от всичко ново и след това може да се прецени трезво , но по-добре не съжалявай . Аз лично в Търново се борех за специалността Връзки с обществеността . На първо класиране там не ме приеха , излезе 1во в Пловдив за приложната лингвистика и записах . Видях учебния план на PR във ВТУ и беше някакъв гювеч от учебни занятия :ь ... Езиците винаги са предимство . Най-важното за мен е да имаме късмета да попаднем на човечни преподаватели  :smoking:
Активен

BlackGuardian

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 307
  • Seek 'n' Strike

Бая късмет ще ви трябва  :wink:
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109

Най-важното за мен е да имаме късмета да попаднем на човечни преподаватели  :smoking:

Честно да ви кажа преподавателите в този факултет са страхотни...Аз уча БФ и съм безкрайно щастлива,че до този момент съм имала удоволствието да срещна уникални професионалисти и личности  :-)
Активен

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ

 :bravo: :bravo: :bravo:   Нека имаме надежда а и е глупаво да съжаляваме при положение че сме имали свободен избор .
Активен

ayame

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Англ. и испански... звучи страхотно! Да си призная леко завиждам :) Аз съм Лингвистика с ИТ ( англ. и фр. ) и си я харесвам страшно много, а и ми беше от първите желания. Просто харесвам испанския език :)
Активен
МИСЛИ СЕТИВНО

Tycoon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
  • Mirage of Blaze

Аз лично в Търново се борех за специалността Връзки с обществеността .
До колкото знам ще изучаваме точно това. Даже в брошурата на специалността бяха споменати, така че имаш късмет :-)
"Наред с усъвършенстването на чуждоезиковата компетентност, в рамките на специалността се предвижда и детайлно запознаване с основни софтуерни продукти, подпомагащи реализацията на дипломиралите се бакалаври не само в чисто филологически професионални сфери, но и в други области – мениджмънт, бизнес администрация, връзки с обществеността и пр."
EDIT: Това е за лингвистика с ИТ
« Последна редакция: 02.09.2009, 11:04:14 от Злият гений »
Активен

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ

Да лингвистика с ИТ :) отначало ми се стори като голям гювеч , но разбграх че е много хубава специалност . Но аз съм на опростения вариант без ИТ    :#8:
Активен

Tycoon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
  • Mirage of Blaze

В хибридните специалности няма опростен вариант и на вас никак няма да ви е лесно с приложните лингвистики както и на нас с ИТ :s: хубавото е, че ако се вдъхновиш и изкараш над 4.50 можеш да дойдеш при нас. Колкото повече, толкова по-добре :sun:
Активен

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ

Имаш предвид преместване след 1ви курс ли ?  :toivo:
Активен

Tycoon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
  • Mirage of Blaze

Ето за какво иде реч. На желаещите късмет :-)


ПРЕХВЪРЛЯНЕ ОТ ДРУГА СПЕЦИАЛНОСТ, ФАКУЛТЕТ, УНИВЕРСИТЕТ, ОБУЧЕНИЕ В ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНА СПЕЦИАЛНОСТ

Студентите имат право да се преместват в друга специалност, в друг факултет на Университета и в друго висше училище (включително и извън страната) след успешно приключване на първата учебна година и при спазване на държавните изисквания. Решение за преместване на студенти в друга специалност или в друга форма на обучение на същата специалност на един и същ факултет се взема от Декана на факултета. Решение за преместване на студенти в специалност на друг факултет се взема от ректора на Университета при съгласие на деканите на заинтересованите факултети.
Записването на студент чрез прехвърляне от друго висше училище става на основата на следните документи:
1. Писмена молба, придружена от разрешение (съгласие) на ректора на висшето училище, откъдето идва студентът;
2. Академична справка;
3. Други документи, произтичащи от решения на АС.
Студентското положение (курс на следване, приравнителни изпити и др.) се определя от декана на приемащия факултет. Прехвърлянето на студент на Университета в друго висше училище става с разрешение /заповед/ на ректора след съгласие на декана. За целта на студента се издава академична справка.

ОБУЧЕНИЕ В ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНА СПЕЦИАЛНОСТ
Право на обучение в повече от една специалност имат студенти, които са завършили първи курс, постигнали са среден успех най-малко мн.добър /4,50/ и изпълняват държавните изисквания за прием в следваща специалност. Записването в следваща специалност става след приключване на учебната година със заповед на ректора при съгласие на деканите на заинтересованите факултети. Не се допуска паралелната втора специалност да бъде “Право”. Прекратяването или прекъсването на обучението по основната специалност означава автоматично прекратяване или прекъсване на обучението и по следващата. Дипломирането по следващата специалност не може да предхожда дипломирането по основната специалност. Обучението в следваща специалност може да се организира в рамките на утвърдените потоци и групи за специалността или по индивидуален учебен план.

Втора или нова специалност, или ново висше, в зависимост от Факултета, се придобива по желание в рамките на обучението по една образователна степен. Обучението се провежда в редовна или задочна форма. Ако желаната специалност има само редовна форма, обучението се осъществява по индивидуален учебен план, утвърден от Деканския съвет на съответния Факултет.

Активен

superBO

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Az  se zapisah veche angliiski s ispanski  dvata ezika sym gi uchila,shte vidim kakvo shte stane nadqvam se da ne syjalqvam:)
Активен

sironojka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
    • Sironojks's

ех, блазе ти, аз на испански само няколко думи съм чувала  :-D е, по-напредналите ще помагат  :roll:
Активен

frogmafia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
  • АФ

харесвам испански песни и бях гледала едно шоу за комици на испански но без превода съм загубена , много се надявам да го науча.... аз  за 4 години със смяна на 3ма преподаватели не успях немския да науча и много ме е яд :( знанието на език е голямо преимущество .
Активен

freyasky

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Привет на всички бъдещи колеги!

Пожелавам ви вълнуващи приключения с лингвистиката и споко - то ще си покаже дали ние сме за нея итя е за нас.

Въпрос: Ровя се от доста време из сайта на Филологическия и не намирам уч. програма за този семестър. Help!
Активен