argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: нови форуми  (Прочетена 5522 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
нови форуми
« -: 27.08.2009, 22:22:53 »

Считам, че можем да използваме този форум за нещо приятно и полезно и най-вече обединяващо. Какво мислите да открием няколко нови форума, в които няма да си говорим за ПУ, а за това в което сме най-добри, нещо което ни е хоби, интересуваме се или просто ни е интересно да си говорим за него и има какво да кажем (без политика, футбол и жени)
:hihi:
Аз например ще се радвам и бих се включвал ако има интересни дискусии на тема туризъм/планинарство, фотография, шах... може и още нещо да ми хрумне.

Мислите ли че бихме могли да се обединим около някои не-ПУ теми и да отворим форуми за тях, според мен би било много интересно?
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re:нови форуми
« Отговор #1 -: 27.08.2009, 22:26:23 »

За музика трябва да има, да има къде да коментирате хитовете ми 8-)
Ако искате може и модератор да ме направите :beer:
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:нови форуми
« Отговор #2 -: 27.08.2009, 23:09:55 »

Да определено добра идея!Аз бих предложил    освен  теми за планината  , шаха и нещо определено което ще интересува и двата пола-- добра житейска психология, психология на 21 век, психология на развитието на човека, продължение на темите които обсъждаме в клуба по Психология. В момента сме 7-8 души,  но с радост приемаме и нови членове!Какво става с клуба по археология и история?инж. Марин Янков 4-5 курс, Право ,ПУ :y:
Активен
Всичко е любов

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:нови форуми
« Отговор #3 -: 27.08.2009, 23:29:50 »

Напълно съм съгласен, Наско! Мисля, че ще е доста добре да се намерят теми, които да ни обединяват, а не както досега да се караме из форума. Тук често се изливат мнения, които нямат общо по темите, а със сигурност в един такъв форум ще е по-добре да се поместят. С теб говорихме за идеи, но още не бях много добре ги формулирал, та ти си ме изпреварил, но моите мисли са доста близки с твоите. Лично аз предлагам следните категории за нов форум:
1. Спорт
2. Култура и изкуство
3. Хоби и забавления
4. Туризъм
5. Фотография
6. Компютри и технологии
7. Общество (само тук пояснявам, че в този раздел ще се дискутират събитя от ежедневието ни и от световен мащаб, но без политика).
Надявам се, да се харесат предложените от мен раздели и да се изберат поне някои от тях.
П.П. Определено бих помагал с модерацията на някои от разделите!
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re:нови форуми
« Отговор #4 -: 27.08.2009, 23:40:43 »

Що без политика? Къде ще обсъждаме колко е крал доганчо?
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:нови форуми
« Отговор #5 -: 27.08.2009, 23:44:33 »

Що без политика? Къде ще обсъждаме колко е крал доганчо?
Защото политиката досега беше забранена в този форум (виж правилата), предполагам това ще остане в сила и за новия, ако има такъв. Щом Наско казва без политика, така ще е, още повече, че и на мен не ми се нрави, не ми се слушат политически изявления, достатъчни са ми тези от телевизията и новините като цяло. Другата причина е, че отвори ли се раздел за политика определено ще се започнат пак караници и обиди, а целта на новия форум е различна. Дано съм бил ясен! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:нови форуми
« Отговор #6 -: 28.08.2009, 13:42:28 »

Има достатъчно форуми, където може да се говори за политика, защо и тук? Това е гарантиран източник на обиди, конфликти и кофти чуства/нстроения. И е почти невъзможно да се говори разумно и обективно, което превръща всичко в битка на гледни точки, а там победител няма, всеки си е прав за себе си и колкото повече се продължава, толкова повече намразваш отсрещния. Пък аз не ща да мразя никого тук. Запазил съм не е едно и две приятелства като просто не съм говорил с тези хора за политика (или футбол, другата област с подобни свойства да скарва хората), като съм знаел, че не сме на едно мнение. Проблемът на тези и някои други теми е, че имат склонност да разединяват хората, да изваждат на преден план различията между тях, да ги отчуждават и разделят. Гадно е. Предпочитам теми, които да ни сближават, да изкарват наяве общите, близките неща между нас.

Ето например знам, че с Наско имаме известни различия в политическтие си възгледи. Не ща да говорим за това. Искам да говорим за планината (където ходя много по-малко, отколкото бих искал), за фотография и снимки (не съм добър колкото него, а и техниката ми е по-слаба, но имам над 20 гигабайта архив и някои са доста прилични), за бира и жени (бирата трябва да е студена, а жените горещи и за това всички сме съгласни  :wink: ). Е, за шаха ще пасувам, защото така и не можа да ми пасне, но там просто няма да се меся и ще го оставя да си приказва с други хора. Аз пък бих говорил за бойни изкуства и със сигурност ще се намери с кой да ни върви приказката, стига да не изпаднем до "моя стил е по-добър и моя учител ще набие твоя".
Активен
Физически Факултет

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:нови форуми
« Отговор #7 -: 28.08.2009, 14:08:20 »

Радвам се че идеята се подкрепя. Значи засега по-конкретно имаме това като предложение:
1. Спорт
2. Култура и изкуство
3. Хоби и забавления
4. Туризъм
5. Фотография
6. Компютри и технологии
7. Общество

Дали всичко под "свободно време" влиза вътре и дали е правилно разбито?
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re:нови форуми
« Отговор #8 -: 28.08.2009, 15:59:04 »

Аз съм съгласен :y:
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:нови форуми
« Отговор #9 -: 29.08.2009, 15:03:50 »

С важно уточнение, че в Спорт няма да се пише за клубни пристрастия, нали.  :wink: И че ще избягваме дърлящи теми в Общество.
Активен
Физически Факултет

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:нови форуми
« Отговор #10 -: 29.08.2009, 15:09:59 »

С важно уточнение, че в Спорт няма да се пише за клубни пристрастия, нали.  :wink: И че ще избягваме дърлящи теми в Общество.
Ами няма да е лошо да се избягват пристрастията, иначе пак ще се стигне до спорове, караници и обиди. Просто ще дискутираме в темите като нормални хора. Ще се обсъждат различните мероприятия, екипировки, места за трениране и т.н. За радела Общество няма да се допуска политка, а също така ще се избягват всякакви събития, които могат да породят политически спорове. :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:нови форуми
« Отговор #11 -: 29.08.2009, 15:11:13 »

Мисля ,че ще е добре да и форум Наука  :-).
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:нови форуми
« Отговор #12 -: 29.08.2009, 15:18:29 »

Мисля ,че ще е добре да и форум Наука  :-).
Идеята е добра, но определено за модератор трябва да сложим някой от физическия, химическия или биологическия факултет, защото по-научни от тях едва ли има. :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:нови форуми
« Отговор #13 -: 29.08.2009, 15:22:34 »

Мисля ,че ще е добре да и форум Наука  :-).
Идеята е добра, но определено за модератор трябва да сложим някой от физическия, химическия или биологическия факултет, защото по-научни от тях едва ли има. :)
За този форум се кандидатирам за модератор, но поне още два такива трябва да има според мен. :roll:
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:нови форуми
« Отговор #14 -: 29.08.2009, 15:36:46 »

Мисля ,че ще е добре да и форум Наука  :-).
Идеята е добра, но определено за модератор трябва да сложим някой от физическия, химическия или биологическия факултет, защото по-научни от тях едва ли има. :)
За този форум се кандидатирам за модератор, но поне още два такива трябва да има според мен. :roll:
Аз и без това казах на Наско, че заслужаваш да си модератор, така че спокойно можеш да се кандидатираш, а съм сигурен, че и той ще ти го повери, вече трябва да се намерят и други желаещи да ти помагат щом искаш! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:нови форуми
« Отговор #15 -: 29.08.2009, 19:31:11 »

Хм, наука е интересно предложение. Ами хаде бивши модератори заемете се с финализирането на списъка и модераторите по форуми и ще ги пусна. Съгласен съм с всичко обсъдено по-горе. Мисля, че има хиляди приятни и обединяващи неща между нас и вярвам че с един такъв форум ще можем да ги намерим.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:нови форуми
« Отговор #16 -: 31.08.2009, 00:03:44 »

... нещо такова си мислех. Можем да откриваме винаги по нов форум (подфорум) при желание да се пише по тази тема. Очакват се предложения за описание на форумите и модератори.
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re:нови форуми
« Отговор #17 -: 31.08.2009, 00:21:12 »

Направих и сефтето 8-)
Ще има ли форум за музика?
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:нови форуми
« Отговор #18 -: 31.08.2009, 13:37:40 »

Заключвам тук за да няма раздвояване по-насетне в темата. Обсъждането на раздели/модератори и прочее може да си става с новия форум, за да е на едно място. Честити нови форуми. :D :-)
Активен
Физически Факултет