argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: устен държавен изпит-гражданскоправни науки  (Прочетена 2183 пъти)

desinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

здравейте,колеги!
много моля да ме насочите как минава устният държавен изпит по гражданскоправни науки и по-точно по колко въпроса се теглят?цели въпроси ли се падат или части от въпроси?
освен по изтеглените въпроси,комисията задава ли допълнителни,по които да се говори?
много ви моля за малко инфо,благодаря ви предварително!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos

Здравей!

Ще се постарая да ти отговоря на въпросите възможно най-точно и се надявам инфото да ти е полезно.

много моля да ме насочите как минава устният държавен изпит по гражданскоправни науки

Изпитът минава като всеки семестриален такъв. Аз лично бях в комисия проф. Мръчков + доц. Григоров, така че изпитът като организация е едон към едно с ТП и ОП. Пускат се по десетина човека (заличката беше малка), сядаш и си пишеш и се изпитва по реда на теглене на въпросите. Всеки човек беше изпитван поне около 30 минути. Аз лично започнах да пиша към 07:30 (понеже Григоров подрани с 30 минути и се започна по-рано) и седнах да ме изпитват след 11 и нещо. Т.е. минава се бавно, защото на всеки му се отделя внимание и се говори по всички въпроси.


по колко въпроса се теглят?цели въпроси ли се падат или части от въпроси?

Теглят се по 3 въпроса от трите части на конспекта. Въпросите са задължително цели. Препоръчително е да си носиш конспек, защото на картончетата са само номерата на въпросите.

освен по изтеглените въпроси,комисията задава ли допълнителни,по които да се говори?

По принцип допълнителните въпроси са пряко или косвено свързани с тези, които са ти се паднали. Ако обаче в последствие се окажеш между 2 оценки ти се дава допълнителен 4-ти въпрос от конспекта, който да разкажеш.

И най-важното, което искам да подчертая е, че това са пряките ми наблюдения от тази комисия. В останалите комисии нямам представа как точно са процедирали. Само мога да кажа, че хората от тази бяха изключително добронамерени и коректни като отношение. Но и имаха достатъно високи изисквания към студентите и може би затова още на писмената част ни бяха редуцирали двойно в сравнение с останалите колеги по другите комисии.

Желая ти успех!


Активен

desinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

изключително много ти благодаря за подробния отговор!!! :-)
Активен