argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Windows 7 за студенти  (Прочетена 16029 пъти)

Breadfan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #40 -: 27.11.2009, 19:09:18 »

code_master,

аз имах предвид не принципното предназначение на http://students.uni-plovdiv.bg/, a това, че там (на линка, който посочих) има дин куп ключове за продукти на MS, включително и за Windows 7.

Ако си студент, имаш право да получиш ключ (един от многото, за които спомена С. Енков - Multiple-алабала, мисля). Ако имаш фокус регистрация, се обаждаш на нашите админи, те ти дават един временен код за достъп и след това си сваляш който ключ ти трябва. Естествно, трябва да има малко съвест човек и да не ги разпространява, защото все пак са ограничен брой и са за студентите на ПУ... Това е.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #41 -: 28.11.2009, 20:53:22 »

Добре де, нали имаше скоро инициатива за разгласяване на ето този адрес и разни ключове, които се съдържат на него: http://students.uni-plovdiv.bg/moodle/course/view.php?id=25


?

Или това вече не се разгласява?

Идеята е да се разгласява сред колегите, които имат право на ползване на тези продукти, а не изобщо разгласяване.

Ако си хонурован асистент, аз лично ще гарантирам за теб и лично ще ти дам дистрибуцията на моя отговорност. Виж, нещата не са толкова строги, нито има някво гонение за тези, които ги нарушават... нито е в интерес на някой.

Да гарантираш какво? Че няма да те изпея на бат Явор ли? Ако има правила, трябва да спазват.

Аз мога да гарантирам за много студенти, с които работя съвместно и на които лично съм им записал копие от продуктите... защото съм убеден, че за да работим заедно те не трябва да си купуват Windows например. Това имах предвид, предполагам че ти могъл да получиш копие съшо по подходящ начин от мен или от друг в ПУ.

code_master,

аз имах предвид не принципното предназначение на http://students.uni-plovdiv.bg/, a това, че там (на линка, който посочих) има дин куп ключове за продукти на MS, включително и за Windows 7.

Ако си студент, имаш право да получиш ключ (един от многото, за които спомена С. Енков - Multiple-алабала, мисля). Ако имаш фокус регистрация, се обаждаш на нашите админи, те ти дават един временен код за достъп и след това си сваляш който ключ ти трябва. Естествно, трябва да има малко съвест човек и да не ги разпространява, защото все пак са ограничен брой и са за студентите на ПУ... Това е.

Студентите в ПУ нямат право на тези продукти. Админите нямат право да ви дават този код!
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #42 -: 29.11.2009, 13:20:10 »

За съжаление, последно засега студентите нямат право на тези лицензи за Win7 и Office 2007.

Моля, прекратете излишните спорове. Ако се вземе решение да имате право (което се взима на по-високо  ниво, защото включва финансов аспект), бъдете сигурни, че ще ви уведомим навреме.

Не разгласявайте тези пароли, дори да са ви попаднали случайно, защото просто МАК лицензите се управляват дистанционно и просто ще осъмнете с изключен лиценз и неактивиран Windows (може и след 6 месеца да стане - и то се деактивират всички с този МАК). После правилата са следните: на имащите право се дават нови лицензи, по сложна процедура. Спестете ни тези разправии, моля! От Майкрософт не са толкова прости.
Активен

Снайперист

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #43 -: 14.12.2009, 22:57:48 »

Освен това, изпускаш момента, че говорим за законно безплатно (или с малко доплащане) на Windows и базирани на него продукти на Майкрософт от академичната общност.
С цялото ми уважение към г-н Енков, не става въпрос за "възможност да получим безплатен (или с малко доплащане) Windows", а до колкото разбрах от колегата Иван Бодуров - НЕвъзможност да участваме в лотария с ограничено време, в която имаме шанс да download-нем ограничена версия на Windows 7 (която пък все още не е по-добра от Vista), само срещу 30 долара и в случай, че сме закупили оригинално XP или Vista (която е струвала още 200-300 лв, например).
Честно казано на мен това ми изглежда като поредната подигравка и въобще не ми е ясно защо обвинявате Seishin за малката му шега към "МикроМек".

Пожелавам успех на Microsoft и се надявам да развият добре операционната си система, така че още дълго време да останат в конкуренция с видимо превъзхождащите ги в някои отношения UNIХ-базирани решения.

Поздрави!
« Последна редакция: 14.12.2009, 22:59:58 от Снайперист »
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #44 -: 15.12.2009, 12:51:52 »

Кое е ограниченото на версията Windows 7 Professional за 30$ (Евро, лева, все тази)? А ХР профешънъл си го имате законен...

Напротив, ние казахме, че ще се борим да получите дори Enterprise версията (която си е Ultimate) безплатно!

Само че в тази криза и икономии, очевидно не са се разбрали за финансовият аспект МОН и Microsoft.

А за факта, че тази 30 доларова "примоция' не е валидна за България, решението си е единствено на Майкрософт. Както и донякъде на анархията в нашето образование и липсата на централизация - вижте пак условията на промоцията - наличие на емайл адрес в .edu (за Англия ac.uk).

Със Сейшин проблема е друг, ние се изяснихме с него! Той не беше против Win7 за 30$, а говореше против него изобщо, което е друг въпрос! Малки шеги няма...
Активен

Seishin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
  • Ubuntu! ;)
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #45 -: 18.12.2009, 18:07:34 »

// Off topic...

Хах! Да става шоу!  :-D
Аз съм си твърдо против ОС-те на Microsoft...

Една подробност @Снайперист... Linux не са UNIX базирани, а UNIX-Like... Има разлика ;)
Единственно Mac OS X Leopard и Snow Leopard на Apple и на Sun - Solaris 10 притежават сертификат UNIX 03 ;)
Активен
Linux: The Choice of a GNU Generation

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #46 -: 01.01.2010, 15:37:37 »

Здравейте,

първо искам да попитам нещо - колко бита ми е процесора на топа Core2Duo T5670 1,8 GHz. Според сайта на Интел е 64.

А сега нещо друго - на един мой приятел от РУ са им раздали от университета лицензирани дискове с Вин 7. За БСУ от приятел също знам че имат някакъв договор с Майкрософт и имат право да теглят лицензирани продукти.
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #47 -: 01.01.2010, 17:08:13 »

x64 е да!

За приятеля ти в РУ нямам идея, ноще питам колегите от РУ за инфо. Но "някакъв договор" може да е всякакъв договор... договори да искаш в днешно време.
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #48 -: 01.01.2010, 17:26:55 »

то по-скоро сигурно е някакво споразумение за сътрудничество м/у MS и БСУ. Но как е точно не мога да кажа. То тва момче ми каза и че идвали от MS да им четат и лекции. Та така  :-)

PS:  За мн години!
« Последна редакция: 01.01.2010, 17:29:34 от law_master »
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #49 -: 01.01.2010, 20:31:10 »

По-скоро е MSDN AA, каквото има и ФМИ, но по него бяха дошли само 100 лиценза за Виста, например и нямаше как да се раздават и на студентите (преподавателите сме 100 и кусур само ние). Може всичко да е - живи и здрави да сме!
Активен

seltika

  • Гост
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #50 -: 02.01.2010, 18:27:18 »

Мога ли да запитам защо ви е толкова много този Уиндоус 7, с какво повече е от ХР?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #51 -: 02.01.2010, 19:00:50 »

Дилемата е да има нещо безплатно там, пък за кво ни е, е друг въпрос!

Шегувам се... На новите лаптопи е несравнимо по-добре с 7, а и за ХР вече трудно се намират драйвери.
Активен

seltika

  • Гост
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #52 -: 02.01.2010, 23:20:42 »

Дилемата е да има нещо безплатно там, пък за кво ни е, е друг въпрос!

Шегувам се... На новите лаптопи е несравнимо по-добре с 7, а и за ХР вече трудно се намират драйвери.

В смисъл новите лаптопи са по-производителни със седмица ли ? Четох, че все още при двуядрените и четириядрените лаптопи все още ХР е по-производителен, което е доста ...странно.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #53 -: 02.01.2010, 23:26:49 »

Дилемата е да има нещо безплатно там, пък за кво ни е, е друг въпрос!

Шегувам се... На новите лаптопи е несравнимо по-добре с 7, а и за ХР вече трудно се намират драйвери.

В смисъл новите лаптопи са по-производителни със седмица ли ? Четох, че все още при двуядрените и четириядрените лаптопи все още ХР е по-производителен, което е доста ...странно.

Аз си обнових лаптопа (IBM/Lenovo T60, 2GB RAM, 1.83GHz Intel) от XP до 7 и видимо върви поне толкова бързо, колкото и преди. По-подробни сравнения не съм правил, но съм доволен - за лаптоп на 3 години...
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #54 -: 03.01.2010, 00:41:26 »

По-ниска консумация на енергия и уж по-добра защита от вируси и проблеми при 7. И е по-красив и удобен. Иначе на десктопа си седя с ХР! Лаптопа си Lenovo R500 и аз обнових от Виста до 7 и съм доволен, по-добре се държи от Вистата. Просто ХР остаря много, колкото и да ми харесва и да съм си му свикнал (най-вече последното), иначе за този лаптоп имам дискове и драйвери в комплекта и за ХР профешънъл, дойде си с Виста, а понеже отговаряше на условията за безплатен ъпгрейд до 7 - си поръчах и дискове за 7 (безплатен е условно ъпгрейда, понеже взеха цели 17.47Е за носител и доставка от Lenovo). Ta баси лаптопа - има лепенки s genuine холограми и за трите ОС...
« Последна редакция: 03.01.2010, 01:10:02 от Светослав Енков »
Активен

echeveria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #55 -: 20.01.2010, 16:02:37 »


//извън темата
Цитат
Ако си информатика - ще учим С++ на Майкрософт платформа (Visual C++) и за жалост, няма да ти приема обектен файл на Линукс за тестване. И няма да си играя да го компилирам сорса.
каква е причината да се ползва точно версията на Уин при положение че тя не спазва ANSI стандарта и е - да го наречем диалект на С++? Проблема е че когато преди години съм се мотал с някакво изучаване  на С/С++ имаше някаква доста голяма несъвместимост в кода особенно ако компилирам под други компилатори различни от Майкрософтския. Това че имат някакви собствени идеи за това какво С++ не значи че това Е С++ все пак не говорим за Вижуъл Бейсик и С# те са си техни но...!
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #56 -: 21.01.2010, 17:30:54 »

Трябваше ли да хейтваш в тази тема, след като не е писано толкоз време в нея?

Реално, за самият мен, ако ми го донесеш работещо, ще ти го приема и на марсианска версия на С++. Но като цяло, изучаваме Visual C++, за което имаме лиценз. Не че няма и безплатни други С++ компилатори за Windows, както и в Линукс също е безплатно! Но да рестартирвам в Линукс или да правя виртуални машини, когато имам да проверявам 50 контролни или курсови проекта, съжалявам!

А че MS VC++ 6.0 е бъгаво и старо - знам го по-добре от теб! Някои неща в живота, обаче, се приемат AS IS! Нищо лично! Освен това, точно по учебника, по който преподаваме, всичко си работи и е ОК точно с тази версия. За ваше удобство е повече, реално погледнато! Аз лично си ползвам 2005, то е доста по-добре със стандартите.
« Последна редакция: 21.01.2010, 17:39:09 от Светослав Енков »
Активен

echeveria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #57 -: 21.01.2010, 17:46:25 »

Не исках да прозвучи като флейм! Просто не си струва да отварям нова тема а се натъкнах на това. Се ще си намеря начина да си направя ехе файл някак  си :) Понеже съм новак кой е учебникът, да знам да го погледна ?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #58 -: 21.01.2010, 17:50:12 »

Зависи кой ти преподава и какво учиш?

Аз имах впредвид на Магдалина Тодорова "Програмиране на С++" - два тома е. Вътре са за VC++ 6.0 примерите, не че е проблем да се преработят, но за начинаещи е сложно да им се създава работа. А реално, самите конструкции на езика, изучавани в 1 курс, са си същите, виж ако правиш голямо приложение с визуални неща, е друго.
Активен

echeveria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #59 -: 21.01.2010, 18:01:07 »

ок, благодаря ще го погледна учебника. Просто ИДЕ-тата които ползвам много грешки плюят преди да се стигне до реално компилиране ако ползвам код на МС, само да река че майн връща войд и ...
Активен