argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Windows 7 за студенти  (Прочетена 16027 пъти)

Иван Бодуров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
  • Физически факултет
Windows 7 за студенти
« -: 20.09.2009, 13:59:00 »

Цитат
Microsoft предлагат специална лимитирана оферта за Студенти желаещи да закупят Microsoft Windows 7 на специална цена от $29,99
за повече информация се обърнете към Вашия университет и на Интернет страница: http://www.win741.com/, както и на http://msdn.microsoft.com/en-us/academic/default.aspx
Здравейте! Току що попаднах на тази оферта за закупуване на Windows 7 от студенти. Някой може ли да ми даде повече информация дали това важи и за нашия университет и какво трябва да се направи?
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #1 -: 20.09.2009, 14:48:22 »

Никъде не видях България упомената. Видях подобна оферта за 30 паунда за английски студенти, но тук, защо ли, съм нещо скептичен. Тук би трябвало да е 30 лв.
Активен

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #2 -: 20.09.2009, 15:27:12 »

Американски студенти или ако по някакъв начин имаш .edu имейл.
Активен

Иван Бодуров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
  • Физически факултет
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #3 -: 20.09.2009, 16:13:51 »

Явно за България тази оферти отново не важат. Виста също не беше за студенти (поне не и за ПУ). Все пак се регистрирах и до 1-2 седмици от Майкрософт щели да се свържат с мен да ми кажат мога ли и как да взема Windows-а.
Активен

Voklav

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #4 -: 22.09.2009, 02:44:11 »

 :mmm: Ако имаш позитивен резултат сподели го с нас  :toivo:
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #5 -: 22.09.2009, 14:04:33 »

качи си линукс :Д
нема да чакаш мейл :Д

от микрософт да чакаш мейл е малко като от умрял писмо :)


иначе ПУ няма Виста и етц. поради някаква причина според мен някои не си е платил в другите университети имаш Виста и вероятно и 7 ( не знам дали е излезнал )

Повечето ужаващи себе си фирми са MSDN Subscribers така че още версията която е RTM беше достъпна за тях. Аз лично си имам Win7 и съм си мн доволен именно от фирмата.
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #6 -: 22.09.2009, 18:24:26 »

от микрософт да чакаш мейл е малко като от умрял писмо :)

Бе същото е и от съпорта на линукс да ти кажа  :wink:
Активен

Иван Бодуров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
  • Физически факултет
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #7 -: 22.09.2009, 21:20:01 »

Така. Ето и какво е положението:
1. Промоцията от $29.99 важи само за американски студенти. Срокът на промоцията е 03.01.2010 г. и списъкът от държави ще се допълва постепено, за сега не се знае дали и България ще бъде включена.
2. Това е цената и за Home Premium Upgrade и за Professional Upgrade версията.
3. Изисква се валиден лиценз за Windows XP или Vista.
4. Това е цената за цифрово копие на Windows. Физическият носител струва допълнително $13.
5. Промоцията не е за всички студенти, а по-скоро на лотариен принцип.

Честно казано проявих интерес само защото имам OEM лиценз за Windows Vista Business и ми се видя интересна възможността за Upgrade, иначе нищо не ми пречи да сваля и ползвам Windows 7.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #8 -: 23.09.2009, 23:07:48 »

от микрософт да чакаш мейл е малко като от умрял писмо :)

Бе същото е и от съпорта на линукс да ти кажа  :wink:

лично аз съм писъл само на дебианци и по мейлинг листите отговаряха поне преди 5 години.
а форума на убунту е ултра жив и всеки пост който съм изпратил винаги е имал отговор най-късно 2 часа след въпроса.

така че не е същото
Активен

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #9 -: 24.09.2009, 15:06:31 »

лично аз съм писъл само на дебианци и по мейлинг листите отговаряха поне преди 5 години.
а форума на убунту е ултра жив и всеки пост който съм изпратил винаги е имал отговор най-късно 2 часа след въпроса.

така че не е същото


Хехе - същото е, щом пишеш на дистрибуциите за проблеми с ядрото. :-) А от друга страна почти никъде няма безплатен отдел "Поддръжка" ...
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #10 -: 24.09.2009, 15:39:24 »

За какво беше темата, и каква стана тя! Браво на Найден - винаги се обажда и дава акъл, не по темата често! Ама  нека има живот във форума, де!

Иначе да споделя и аз, че си пуснах заявка за уж безплатният (уж, защото е 17.40Е за носителят и няма опция само ключ да ти мейлнат) ъпгрейд от Vista Business до Win7 Professional. Минах 3 от 4-те стъпки и се закучиха нещата, уж ме одобриха, искаха да им пращам фактури и снимки на лаптопа и кво ли не, и си чакам вече месец стъпка 4 - крайно одобрение и попълване на данни за кредитна карта, за да ми смукнат 17-те еврота. Е, до 22.10.2009 има време, те по-рано от тази дата нямало да пращат лицензи и медия.
Активен

Seishin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
  • Ubuntu! ;)
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #11 -: 25.09.2009, 18:50:43 »

Моля не ме разсмивайте! Бозата... така де... Windows-a бил стабилна OS.  :hihi: :hihi:
Никога от Microsoft няма да изкарат стабилна система...
Истината е в Linux-a и като цяло UNIX базираните системи!  :wink:

PS:
Якоо! Вече съм с -1 рейтинг :-D На някой явно не му е допаднало мнението ми  :hihi:
« Последна редакция: 25.09.2009, 19:29:47 от Seishin »
Активен
Linux: The Choice of a GNU Generation

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #12 -: 25.09.2009, 23:12:10 »

PS:
Якоо! Вече съм с -1 рейтинг :-D На някой явно не му е допаднало мнението ми  :hihi:

Честито, току що стана минус 2 ;) Къв кеф :-D
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #13 -: 26.09.2009, 00:28:56 »

Моля не ме разсмивайте! Бозата... така де... Windows-a бил стабилна OS.  :hihi: :hihi:
Никога от Microsoft няма да изкарат стабилна система...
Истината е в Linux-a и като цяло UNIX базираните системи!  :wink:

Не се гледа добре на безпочвеното оплюване в този форум. Има много хора тук, които си вадят хляба, работейки на системи, които може би не ти допадат, но затова пък ако се имаш за сериозен потребител, няма да си позволяваш така лековато да приказваш публично.

Уверявам те също, че тук има доста потебители, запознати с GNU/Linux, Unix, *BSD системи преди още ти да си чул за тях и не смятам за редно да им наливаш акъл кое е стабилно и кое абсолютно нестабилно.

Само ти давам градивни (надявам се) съвети и нямам за цел да те оборвам или обиждам.

Поздрави,
Антоний
Активен
Too short signature limits.

rnedelchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117
  • "Get a GREP on yourself!"
    • http://rallybulgaria.com
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #14 -: 26.09.2009, 01:33:57 »

Малко се отклонявам от темата ама не се сдържаш - попаднах на нещо което бях забравил :-) http://vbox7.com/play:17fb22d0  ..

Подкрепям изцяло @antoniy

btw : Seishin , пример, че Уиндоус работи както трябва можеш да разбереш, ако си чел предни теми на Светослав Енков https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=10940.msg91547#msg91547 - ще разбереш, че такива като теб само предизвикват дразнения  8-)
Активен

Seishin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
  • Ubuntu! ;)
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #15 -: 26.09.2009, 11:42:28 »

Хехе какви сте само! Но шапка ви свалям за едно - обединявате се! ;)
От една страна на шега го пуснах този коментар, но самата истина е, че не съм привърженик на така наречените "Прозорци"... От 3-4 години съм запознат с Linux-a и по-специално с Ubuntu, но от някъде година съм основно на него... Защото, виждате ли, играх игрички...
Но... Разликата е огромна! И от към стабилност, и от към графична среда и всичко останало... В момента "Microsoft" са монополисти на пазара и хората не могат да се запознаят по-добре с Open Source системите... Но това положение в близките години ще се промени! Linux-а започна да набира доста потребители заради своята стабилност, добра поддръжка и извинявайте, но най-доброто при тези системи е, че 90% от програмите са Open Source... Има хиляди програми, които можеш да си ги ползваш без да е нужно да купуваш лицензи...
До преди няколко години линукс системите не бяха до толкова "user-friendly", но нещата се промениха... Много от разработчиците на тези системи започнаха да водят друга политика, а именно как да направят своите системи достъпни за всеки потребител!

И едно въпросче към всички - защо всички големи корпорации (NASA, IBM и т.н.) използват UNIX базирани системи за своите клъстъри? Защо 90% от хостовете на уеб страници използват отново UNIX базирани системи?

PS:
Тъй като съм нов тук и съм 1-ви курс Информатика във ФМИ-то, нямам намерение да си набирам негативни "единици". Просто аз съм си привърженик на Linux, вие сте си на Windows... Това беше леко "спорче", ако дори мога да го нарека такова :) Все пак хората са казали, че в спора се открива истината ;)

Поздрави! ;)
Активен
Linux: The Choice of a GNU Generation

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #16 -: 26.09.2009, 12:00:00 »

Ние не мразим Линукс, дори както каза Антоний, сме ползвали от време едно и си го ползваме и сега, за което ни е нужен и подходящ. Въпроса беше, че в тема за Winodws, е много дразнещо някой да ти каже "сложи си Линукс" или "мани го тоя вин-бозе"!

Освен това, изпускаш момента, че говорим за законно безплатно (или с малко доплащане) на Windows и базирани на него продукти на Майкрософт от академичната общност.

По въпроса за безплатността на Линукс - прочети внимателно всички GNU/GPL лицензи и ще видиш, че за комерсиално ползване не е толкоз безплатен или свободен. И, повярвай ми, големите корпорации си ползват платен Линукс или Windows.  Не е Убунту на мейнфреймите на Айбием... И не е безплатен софтуера там.

За хостинг - ами и Майкрософт има доста веб сървери на Линукс. Говорим за десктопи и за лаптопи.

Никой не се заяжда с теб, просто опитай занапред в този (и изобщо по форумите) да се придържащ по темата, която се обсъжда!

Ако си информатика - ще учим С++ на Майкрософт платформа (Visual C++) и за жалост, няма да ти приема обектен файл на Линукс за тестване. И няма да си играя да го компилирам сорса. Иначе на всички компютри в залите във факултета има dual-boot Linux/Windows и се изучава и Линукс. Не сме чак толкоз подкупени от Майкрософт.

И малко да ти кажа - кърнели на Линукс съм прекомпилирал още 1993-та, пусках първият мейл сървер на ПУ. После имах на бюрото IBM RISK/6000 с AIX 3. Но първият веб сървер на ПУ си беше на Windows 95 и си работеше стабилно. После сложих NT. Сега вече не се занимавам аз.
Активен

Seishin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
  • Ubuntu! ;)
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #17 -: 26.09.2009, 12:22:04 »

Както накрая казах - беше леко шегичка, а вие всички подпалихте ;)
Добре... Съгласен съм за това, че ползвате Windows и "базираните на него продукти на Microsoft"... Монопол... А относно това за комерсиалното ползване на линукските програми с GNU/GPL лицензи... Е ще излезнат доста по-евтино от Microsoft-ките, нали? ;)

Относно сървърите и клъстъри и т.н. на големите корпорации... Ем нормално да не са на Ubuntu и това ми е ясно. Те си ползват Solaris, RedHat и там другите сървърни дистрибуции... Но тук няма значение дали са платени или не, а че са UNIX базирани!

Но както и да е :) Нямам намерение да се карам с никой за глупости  :-D
Have fun! ;)

PS:
Сега се сетих за една японска поговорка:
"Juu-nin to-iro!" (Ten people, ten colours!)  :wink:
« Последна редакция: 26.09.2009, 12:42:15 от Seishin »
Активен
Linux: The Choice of a GNU Generation

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #18 -: 26.09.2009, 14:34:56 »

Аз не бих го нарекъл монопол, а въпрос на избор!

Виждаш, че почти всички ползваме и разбираме и от Линукс. И интересно, никой от нас не псува Линукс и не казва - не става за нищо?

Ами, заядоха се хората, защото не беше уместна шегата ти.

За по-евтиното - бъди сигурен, че корпорациите, ползващи Уиндоус, си правят сметката и то мноого тънко. Да, доста от тях минават на Линукс. И някои се върнаха обратно на Уиндоус. Въпрос на избор. Но при тях се гледа ТСО (общата цена на притежание). И явно това излиза по-евтино за доста приложения да е на Уиндоус, засега! Изобщо там цената на лиценза на ОС или на офис пакета е много малка част от разхода. И офис пакета не се ползва за писане на писма, а за ентертпрайс система с Exchange сървер и с допълнителни модули и добавки.
Активен

Seishin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
  • Ubuntu! ;)
Re:Windows 7 за студенти
« Отговор #19 -: 26.09.2009, 14:48:24 »

Добре. Нека спрем до тук и да не спамим повече по темата.
Както цитирах по-горе една поговорка ("Ten people, ten colours"), която в превод означава, че всеки има свой предпочитания. Аз съм си фен на Linux, ти си фен на Windows, a онзи приятел, който се скътава ей там в ъгъла е фен на Mac OS X... :)

PS:
Извинявам се, ако съм обидил някой! :)
Активен
Linux: The Choice of a GNU Generation