argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Нострадамос 2012  (Прочетена 7973 пъти)

Ванито

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Нострадамос 2012
« -: 23.09.2009, 18:40:45 »

Четох в интернет и гледах научно популярен филм за предсказанието на Нострадамос че ще настъпи голям катаклизъм на 21 декември 2012
има доста научно даказани теми и доказателста че точно тогава настъпва така нареченото "Галактическо изравнение" и слънцето ще бъде на идна линия с млечния път както тгава когато е настъпил края на ледниковия период.

Мисля че тази тема е интересна за разглеждане от гледна точка на астрономията
Активен

Иван Бодуров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
  • Физически факултет
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #1 -: 23.09.2009, 20:01:08 »

21.12.2012 год. е последната дата в календара Маите. Всичко идва от това, че техният календар е краен, а не вечен. На тази дата просто запършва една епоха. Всичко друго обаче за катаклизъм и за край на света е спукулация и игра с датата, нищо повече. Всъщност никой не споменава дори, че според Маите след края на тази епоха ще настъпи "златната епоха", но така е това не е толкова сензационно.
Активен

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #2 -: 24.09.2009, 20:27:30 »

Маите са били особено добри астролози - така например те са предсказвали слънчевите и лунните затъмнения с голяма точност.
Маите съумяват да отброят периоди от милиони години, свеждайки ги до цикли от по 104 000 години, които пък съдържат 4 по-малки цикъла от по 26 000 години.
Те от своя страна се делят на 5 цикъла от по 5200 години, които се състоят от 13 цикъла от по 400 години, наречени бактуни, и т.н.
Според календара на маите в момента човечеството се намира в последните години на един период от 104 000 години, а с него приключват и всички останали по-малки периоди...
В зависимост от начина на пресмятане възможната дата за края на света варира между 5 ноември 1734 и 12 август 2532 година.
Всъщност от началото на нашето съществуване до днес краят на света е бил предричан над 100 пъти. Още през 30 година сл.Хр. прахристиянските общности са предричали фаталния край.
Според папа Силвестър Втори краят на света е трябвало да настъпи през 999 година. Свидетелите на Йехова пък са посочили няколко възможни дати – през 1874, 1914, 1925 и, разбира се, 2000 година.Сега 2012-та...после 2050-та и т.н.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #3 -: 26.09.2009, 08:08:44 »

Ясно е, че вероятността или адекватно доказателство за тия неща са пренебрежимо малки. Аз например много повече се притеснявам да не изригне вулкан в Пловдив, отколкото какво ще стане през 2012...
:)

По-интересния въпрос е как ние реагираме на подобна информация и още по-важно - как тя променя живота ни.
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #4 -: 26.09.2009, 09:38:35 »

През 2012 г. ще карам магистратура (надявам се).
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #5 -: 26.09.2009, 19:28:29 »

Хм... като се замисля до 2012 трябва да съм почуствал Хималаите и да съм се изкачил на поне 5000 м н.в.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #6 -: 27.09.2009, 20:05:05 »

Аз през 2012 трябва да съм вече асистент (или поне се надявам да съм почти готов с докторантурата), но това какво общо има с малоумните брътвежи на някакъв псевдо-астроном?
Активен
Физически Факултет

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #7 -: 27.09.2009, 21:33:55 »

Аз през 2012 трябва да съм вече асистент (или поне се надявам да съм почти готов с докторантурата), но това какво общо има с малоумните брътвежи на някакъв псевдо-астроном?
Предният ми пост беше за друга тема, но по погрешка го пуснах в тази.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #8 -: 27.09.2009, 21:47:37 »

Аз през 2012 трябва да съм вече асистент (или поне се надявам да съм почти готов с докторантурата), но това какво общо има с малоумните брътвежи на някакъв псевдо-астроном?
Предният ми пост беше за друга тема, но по погрешка го пуснах в тази.

Anck_Sun_Amun, хихи весело стана... то и без това няма какво да се обсъжда. Иначе довечера ще гледам филма и аз.
Активен

Ванито

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #9 -: 01.10.2009, 18:37:18 »

Добре гледах един филм по дискавъри и имаше побликации в интернет и реших че може да е интересно ако го гледаме малко по научно с разни аномалии в последно време някои да ми каже как да го изтрия като всеки го мисли за неподходяшта публикация
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #10 -: 01.10.2009, 19:11:19 »

Стой си сега спокойно там и не се впрягай. Темата би била много на място сред масовата публика, та да разсее малко от страховете дето са плъзнали покрая тая 2012 година. Само че тук сме се събрали банда добре образовани, научени да мислят критично циници с леко шантаво чувство за хумор и...  :blush: :wink:
Активен
Физически Факултет

Ванито

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #11 -: 02.10.2009, 14:01:18 »

добре извинявам се и аз се интересувам от самата наука физика не по малко от вас но счетох че темата би била интересна по размишляване на разни факти или някой ако си има теориика по въпроса . Съжалявам ако съм нарушила научно хармоничния ви свят но ми се искаше да побликувам нещо по различно защото нови технологии и нови научно доказани експерименти всеки може да си ги чете наготово от интернет.
Явно ще има още хляб да изям както се казва докъто стана достоина да публикувам неща във форума но наистина ми се искаше да обменям информациика с колеги който наистина се интересуват от физика защото с моите колеги на тази тема е апсурт да се говори но явно още не ми е мястото сред вас извинявам се за притеснението и неумесните побликации
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #12 -: 02.10.2009, 19:05:08 »

Който обича живота си, ще го изгуби; и който мрази живота си на този свят, ще го запази за вечен живот.
Ref.: Йоан, глава 12, стих 25.
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #13 -: 02.10.2009, 23:52:23 »

Досега никой нищо не ти беше казал, но щом държиш да мислиш, че някой се заяжда, поне да ти дам истинаски повод. Та постът ти би трябвало да изглежда така (с червено са всичките мои поправки)

Цитат
Добре, извинявам се и аз се интересувам от самата наука физика не по малко от вас, но счетох, че темата би била интересна по размишляване на разни факти, или някой ако си има теорийка по въпроса. Съжалявам, ако съм нарушила научно-хармоничния ви свят, но ми се искаше да публикувам нещо по-различно, защото нови технологии и нови научно доказани експерименти всеки може да си ги чете наготово от Интернет.
Явно ще има още хляб да изям, както се казва, докато стана достойна да публикувам неща във форума, но наистина ми се искаше да обменям информацийка с колеги които наистина се интересуват от физика, защото с моите колеги на тази тема е абсурд да се говори, но явно още не ми е мястото сред вас. Извинявам се за притеснението и неумесните публикации.

1. Научи се на поне приличен български, ако искаш някой да те вземе насериозно на този форум.
2. За физика не можеш да си "обменяш информацийка". Ако искаш да говориш с някого за физика - добре си ни дошла, моля заповядай. Но първо ще трябва да научиш какво е физика и кога нещо е физика и кога не е.
Активен
Физически Факултет

Ванито

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #14 -: 03.10.2009, 09:58:21 »

Браво хубаво ме нареди приличен си ми е българския
и ако вземем да се заяждаме и твоя не е от перфектните
виждала съм те да преподаваш знам за какво става въпрос
Смятам че знам какво е физика все пак съм 2-ри курс може да не е в чистата Физика но миналата година доста научих от доцент Мекишев(жалко че се пенсионера). Като толкова ме критикуваш а аз определено обръщам внимание на критики изтрии ми публикацията нали си модератор
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #15 -: 05.10.2009, 11:22:43 »

Прикрасну, пирефкну, чудьесну, стръотну, за пръф пат некуй ни му ъресвъ как припудаъм. :#1: :#2: Ноу съм штъслиф... :D

От доцент Мекишев може да сте научили доста (аз също), а тепърва ви предстои да научите още немалко и от други хора. Ще научите много за физиката. Но повечето ще завършите без да знаете какво е физика. Пожелавам ти да си от малцинството. Имаш време.

По отношение на езика аз мога да оценявам само това, което чета. С показваното от теб ниво не можеш да хванеш и 3 на един кандидатстудентски изпит. Сигурно можеш и по-добре, ако се постараеш, но не го показваш засега. Моят писмен български никога не е бил перфектен (никога не обръщам достатъчно внимание на пълен/кратък член, някои по-засукани запетайчести казуси ме объркват, както и слято/полуслято писане), но винаги е бил на ниво над 5.00 (и под 5.50). И се старая да го поддържам и в Интернет, освен когато не правя нарочно неща като първия абзац.

И е добре най-сетне да разбереш, че никой не те беше криткувал, докато сама не реши, че някой ти е крив. Аз само ти дадох най-сетне истински повод да се цупиш. А самата ти публикация (и първата, и всички последващи) не е за триене. За щастие на този форум не е задължително всички да ме харесват и да споделят мнението ми. И дано винаги да е така.
Активен
Физически Факултет

Ванито

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #16 -: 05.10.2009, 21:48:01 »

Аз не съм ти казвала ,че не те харесвам като преподавател си супер, между другото ,жалко че не ни преподаваш на нас


P.S Не се подмазвам :-P
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Нострадамос 2012
« Отговор #17 -: 06.10.2009, 11:17:58 »

Сладките приказки с колежката ще си ги продължим на лични съобщения или наживо, за 2012 може да се говори в тази тема, тук и без това много се отклонихме.
Активен
Физически Факултет