argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Изпит по Право на ЕС  (Прочетена 5936 пъти)

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Изпит по Право на ЕС
« -: 06.10.2009, 20:38:09 »

Някой, на когото предстои, може ли да ми каже кога е датата за изпита по Право на ЕС за задочниците и евентуално някой, който пък го е държал, да сподели как минава той?
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re:Изпит по Право на ЕС
« Отговор #1 -: 06.10.2009, 21:01:24 »

При нас изпитът беше тест, като имаше и няколко открити въпроса. След като се проведе изитът, след около няколко дни, се събрахме целият курс и преподавателката ни връщаше тестовете, като на някои колеги се задаваше по един или повече допълнителни въпроси устно за по-висока оценка.
Като цяло не беше много обективен изпит и аргументът ми затова е, че имаше тестове с еднакъв брой точки, но не на всеки имаше допълнителен въпрос. А и след фразата "Колежке, вие сте ми много симпатична и затова ще ви пиша 5" просто останах без думи. Така, че май си имаше деление на симпатични/несимпатични.
Аз лично не съм ощетена, но ми стана криво за колеги, които се оказаха "несимпатични"  :-X
Активен

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Изпит по Право на ЕС
« Отговор #2 -: 06.10.2009, 21:21:13 »

Мерси за инфото - остава някой да сподели датата...

Обаче лошо, че гледа физиономиите и после чак пише оценки - знаех си, че трябваше да се мярна на лекциите  :?
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Изпит по Право на ЕС
« Отговор #3 -: 06.10.2009, 22:03:37 »

На   28 ноември        е   изпита. Час и зала засега няма определена.от лекции не може да се учи. Предполагам  ,че нарочно не ни водеше систематизирани   лекции  с цел да се подготвим самостоятелно и добре, за разлика от 2 ри курс когато ни преподаваше   някаква избираема  дисциплина !намерих много добър учебник на проф.Матисен--" Въведение в европейското право "-750 страници, на Софт енд паблишинг,   от 2007год.(много добър , подробен ,с приложения и практики)ако си го намерите и го прочетете  за изпита ще бъдете от страната на симпатичните.На мен също доцентката ми е симпатична ,но няма да и го кажа докато не ми пише 5  или   6  ! :y: :-*  :sun:
Активен
Всичко е любов

seaside

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 114
Re:Изпит по Право на ЕС
« Отговор #4 -: 07.10.2009, 08:55:23 »

Определено учебникът на проф. Матисен е доста добър за подготовка.
В Централна библиотека на ПУ има Евроинфоцентър, където е достъпна и версията на английски език. По-старо издание е обаче.
Ако някой се интересува по-подробно от материали за ЕС и неговото право, там могат да се открият интересни материали.
Наслука! :-)
Активен

seaside

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 114
Re:Изпит по Право на ЕС
« Отговор #5 -: 09.10.2009, 08:08:59 »

Библиотеката на ЮФ съвсем скоро получи бройки от учебника на Матисен, версията му на български език.  Така че колеги - приятно четене!  :y:
Активен

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Изпит по Право на ЕС
« Отговор #6 -: 11.10.2009, 09:01:00 »

Благодаря за предоставената информация!

Извинявам се за офтопика, но този рейтинг във форума е тотална глупост - доказват го горните два поста - влиза потребител, дава ценна информация по темата и получава два минуса. По-голяма  тъпотия - здраве му кажи!
Активен

seaside

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 114
Re:Изпит по Право на ЕС
« Отговор #7 -: 11.10.2009, 14:13:46 »

Виждам, че съвсем ново издание има и учебникът на проф. Ж. Попова по Право на ЕС. Повече вж. http://www.ciela.bg/?p=book_view&aid=536
Активен

Nedi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Изпит по Право на ЕС
« Отговор #8 -: 20.10.2009, 09:44:13 »

При нас изпитът пък беше писмен - развиване на два въпроса. И общо взето така като се поогледах наоколо повечето колеги приписваха, а и обстановката предразполагаше за това. И после имаше само хубави оценки.
Активен

elenaz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Изпит по Право на ЕС
« Отговор #9 -: 31.10.2009, 12:48:47 »

Изпит има и на 08.11.  от 12ч. в 4 ауд. при Н. Марин ( стопанско управлиние - задочно) 2 въпроса теория.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Изпит по Право на ЕС
« Отговор #10 -: 22.11.2009, 12:56:54 »

Изпита по право на ЕС на 28 ноември някой знае ли в колко часа и в коя аудитория ще се провежда?
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Изпит по Право на ЕС
« Отговор #11 -: 24.11.2009, 11:28:49 »

ok!11-00=13awditoria=28 11 2009
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Изпит по Право на ЕС
« Отговор #12 -: 17.12.2009, 00:42:12 »

Излязоха резултатите от изпита по Право на ЕС! :-)
Активен
Всичко е любов

greenday

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Изпит по Право на ЕС
« Отговор #13 -: 18.12.2009, 19:39:48 »

Някой знае ли дали вече има дата за изпит по Право на ЕС (за редовно обучение) и каква ще е формата на изпита?Мерси предварително. :-)
Активен