argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Имате ли възможност (във време на криза) да плащате семестърът си???  (Прочетена 6283 пъти)

мария

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Миналата год. магистратурите бяха 600,а сега са 800 нали :?
Активен

мария

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

доколкото разбрах затова е анкетата-авторката го подчертава по-горе,тя самата може още да следва за бакалавър, :bravo: но със сигурност е загрижена за по-нататък
Активен

migrenka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Само за сведение на неосведомените - и миналата год. таксата за икономическите спец. беше 800лв.
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239

Я да осведомим мислещите се за осведомени, че миналата година таксите бяха променени, малко преди да дойде времето за приемане. Написаха ви го вече...от 600 на 800. Плакат ли да направя, че да го възприемете. Или да го направя с по-големи букви...кажете, много съм сръчен... :-D
Активен
Ицко иска поничка!

juli_85

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60

Наистина такасата не е променяна от миналата година, то щеше да е доста подло ако беше. За това образование 800 лв са прекалено надута цена. Иначе за 2 семестъра по 800 лв не е много. На когото му се вижда много има много добри университети в страната, чиято такса е значително по-ниска.Въпрос на личен избор.
Активен

мария

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

за съжаление няма по-евтин вариант,ако имаше щеше да е хубаво,а и да има -примерно 600лв.,то са 5 сем. за неикономисти и 3 май за икономисти,така че е същото.А и ПУ е престижен.
Миналата год. по-това време в сайта цените явно не са били обновени,което ме  е довело до заблудата,че са увеличили тази год.,но не само мен.По форумите чета подобни мнения
Активен

merilin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

По -важен за мен е въпросът - за тези 800лв на семестър какво получаваме като качество на обучение?Въобще не съм доволна от отношението на образователната институция -ПУ-към свойте студенти!Струва ми се ,че единствено важни сме само до момента на внасяне на семестриалната такса и после се наблюдава явлението -"затишие пред буря"!
Активен

broock

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16

Здравейте! Ще си позволя да напиша мнение и аз. По отношение на заплащането - да, не са малко тези пари на семестър за опразнените джобове на хората, но това е инвестиция и би могла да се изплати. Тези, които учат същите специалности в чужбина хвърлят много повече усилия, средства и търпят повече несгоди, но не се оплакват. Защо? Защото всичко после се връща, когато започнат работа. А тук - завършиш и никой не иска да ти даде шанс да покажеш  можеш ли нещо. Ако пък извадиш голям късмет и те назначат, заплатата е повече от скромна. И като чуеш колко взима довчерашния ти съученик, завършил същото навън, вече 1600лв за магистратура ти се струва огромна сума. Иначе една икономическа магистратура на запад е някъде 8000 - 10 000 евро средно....
Активен

aliany

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

ami v stariq mi universitet taxata za magistratura e 670lv :) a puk toi e chasten - Varnenski Svoboden .... mnogo se uchudih ...
Активен

maria_2103

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80

Само за информация, таксата в Аграрния университет за магистратура
е 350 лв, икономистите учат 3 семестъра, неикономистите незнам колко.
В ПУ, икономистите учат 2 семестъра х 800, могат да се спестят 550.
Активен

Dulsi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
  • O, sancta simplicitas !!!

Здравейте, не искам да влизам в спор с всички в темата, които явно имат доста остро мнение за финансовото положение на колегите си. Моето мнение е съвсем просто - нашите семестриални такси бяха вдигнати спрямо миналата година, не с много, но вдигнати - факт. Една магистратура излиза минимум 1600 лв не е мн за магистратура спрямо другите държави с по 8000 и 10000 но и нашите заплати не са техните, за мен лично е мн трудно да спестя първо 800 лв после още толкова, правя го това с работата за няколко месеца ( и даже за постоянно), за хората на които родителите им поемат всичко друго като разход може да им остават пари за събиране, но за някой който гледа да помага и на родителите си ( все пак темата е за време на финансова криза) и да издържа себе си, 1600 лв са трудно достижима сума. Това е моето мнение, сигурна съм че много хора няма да са съгласни с мен, но предполагам че много хора ще се съгласят с моето мнение. Преди всичко искам да наблегна, че макар трудните времена човек е длъжен да се мобилизира да инвестира в бъдещето чрез обучението си, за да има един по-добър живот след кризата.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Догодина всички да записват магистратура в аграрния.!там е по евтино
Активен
Всичко е любов

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239

Тази евтината цена на магистратурата в Аррарния е ако сте в същото направление и учите в задочна форма на обучение (т.е. 3 семестъра).

Я по-добре сами вижте:
http://www.au-plovdiv.bg/content.php?id=159
« Последна редакция: 30.11.2009, 09:10:20 от Ицкей »
Активен
Ицко иска поничка!

hariti

  • Гост

В Свищов не е лошо, стига да ви се пътува до там.  :-)

http://www.uni-svishtov.bg/Default.asp?page=mctaxes

Съотношението цена-качество мисля, че е най-добре изразено там. Това си е мое мнение, разбира се.
Активен