argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Имате ли възможност (във време на криза) да плащате семестърът си???  (Прочетена 6281 пъти)

spaskavelikova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40

Много моля модераторите да не трият анкети.... не е красиво  :hihi:    
« Последна редакция: 18.10.2009, 09:35:26 от spaskavelikova »
Активен

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг

Според мен таксите не са чак толкова високи,че да мрънкаме тук във форума.Пр. в Европейския колеж таксите са х3 умножени.Мисля,че човек може да отдели ~200лв. за висшето си образование,а има и стипендии от ПУ-то и някакви европейски.Дори и да не хванеш,макар,че ако доходът ти както твърдиш е малък,би трябвало да хванеш има и работа,за един-два-три мисеца можеш да заделиш за сем.такси.Инвестирай днес,за да спечелиш утре!  :wink:
Активен

spaskavelikova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40

Според мен таксите не са чак толкова високи,че да мрънкаме тук във форума.Пр. в Европейския колеж таксите са х3 умножени.Мисля,че човек може да отдели ~200лв. за висшето си образование,а има и стипендии от ПУ-то и някакви европейски.Дори и да не хванеш,макар,че ако доходът ти както твърдиш е малък,би трябвало да хванеш има и работа,за един-два-три мисеца можеш да заделиш за сем.такси.Инвестирай днес,за да спечелиш утре!  :wink:
Само за справка на магистрите е 800 лева...  :-P
Активен

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг

Цитат
Само за справка на магистрите е 800 лева...  :-P

А аз като добавка - те да не би да учат още 5год.,че да ти се виждат много парите? ??? Да спестиш една година и ~800лв. за сметка на магистратура от ВУЗ според мен не е на далавера,но всеки сам си решава.  :-o :? :no:
Активен

spaskavelikova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40

Цитат
Само за справка на магистрите е 800 лева...  :-P

А аз като добавка - те да не би да учат още 5год.,че да ти се виждат много парите? ??? Да спестиш една година и ~800лв. за сметка на магистратура от ВУЗ според мен не е на далавера,но всеки сам си решава.  :-o :? :no:
Незнам ти как ги спестяваш, тези 800 лв, но на доста колеги им е непосилно...
Активен

fisn_adm

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76

"Спаске",
По света ежегодно има хиляди безплатни магистратури (при това със стипендия) за бедни и талантливи студенти. Очевидно ти не попадаш в тази категория.
Тогава къде е проблемът?
- Пледираш за безплатно образование във ФИСН/ПУ ли? Това е въпрос на държавна политика, който няма как да се реши в тоя Форум.
- За ценообразуването също е безпредметно да се говори. Все пак си студент в Икономически факултет.
 Та, какво очакваш от тази тема?
Активен

sladuranka88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21

Като си толкова бедна, защо си се записала да учиш магистратура  :-D   Верно е "модерно", но който няма възможност само работи. А ти престани да хленчиш постоянно, че са ти много парите и да се оплакваш от преподавателите, откажи се, като не ти харесва, явно не ти е мястото в Университета  :wink:
Активен

spaskavelikova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40

Администратора не ми триите коментарите!!!! (оставяте само такива каквито Ви харесват на вас)

Колега (**жке) ти си най-богатата тук, неможем Всички да сме като теб!!! Явно ти освен семестърът си плащаш и други работи  тук!!!
Живота е колело, може и ти скоро да нямаш пари да си платиш образованието.... (Внимавай какво си пожелаваш  :hihi:)
Активен

Filipo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
  • ФМ

Всеки според чергата си ... Като не можеш да плащаш, ще чакаш момент, в който ще можеш. Пазарна икономика :)
Активен

LuckyLuck

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117

 Странни хора ...

 След като ви е скъпо защо сте се записала ?!?! Таксите се знаят предварително и всеки може да ги види и да си прецени. И след като не сте доволна от ПУ не забравяйте че имате избор - да се махнете. Не забравяйте че сама сте се записала(и то доброволно) и по този начин сте приела действителнсотта.
Трудно било да се плаща ... Като знам каква бройка има за някои магистратури май май не е толкова трудно.

И май не разборате идеята на форума. Тя не е точно да се мрънка по всичко и всеки.

Имате проблем ,нещо не ви харесва - отивате при съответния чиновник в ПУ и говорите ,отивате в Студентския съвет ,пишете жалба или оплакване ако искате. Но със спамене по форума категорично мога да ви кажа че нищо няма да постигнете. И тази ваша прословута свобода на мнение по скоро отива към свободия. Има си правила ,има си и хора да следят за тях.

И накрая не забравяйте че винаги имате избор.
Активен

spaskavelikova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40

Странни хора ...

 След като ви е скъпо защо сте се записала ?!?! Таксите се знаят предварително и всеки може да ги види и да си прецени. И след като не сте доволна от ПУ не забравяйте че имате избор - да се махнете. Не забравяйте че сама сте се записала(и то доброволно) и по този начин сте приела действителнсотта.
Трудно било да се плаща ... Като знам каква бройка има за някои магистратури май май не е толкова трудно.

И май не разборате идеята на форума. Тя не е точно да се мрънка по всичко и всеки.

Имате проблем ,нещо не ви харесва - отивате при съответния чиновник в ПУ и говорите ,отивате в Студентския съвет ,пишете жалба или оплакване ако искате. Но със спамене по форума категорично мога да ви кажа че нищо няма да постигнете. И тази ваша прословута свобода на мнение по скоро отива към свободия. Има си правила ,има си и хора да следят за тях.

И накрая не забравяйте че винаги имате избор.
Напълно съгласна съм с Вас, ако искате мовете Вие да ми плащате образованието.... Ако и ми върнете парите който съм набутала тук, ще Ви призная  :hihi:.
« Последна редакция: 19.10.2009, 17:52:15 от spaskavelikova »
Активен

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг

Цитат
Напълно съгласна съм с Вас, ако искате можете Вие да ми плащате образованието.... Ако и ми върнете парите който съм набутала тук, ще Ви призная  :hihi:.

Има много такива като теб,които не ги интересува обучението и само са студенти защото е престижно,но все нещо в обучението им пречи,все от нещо са недоволни,все някои преподавател неструвал и в час само мрънкат нещо от сорта на - виж го тоя къв е тъп,виж я тая кви глупости приказва,тая ква е,оная кви филни обяснява...та въпросът ми е какво правите наистина тук,какво?Не разбираш ли,че влагаш нещо днес,за да ти се върне утре?На запад хората инвестират луди пари за образование,но знаят,че парите ще им се върнат,а ти тука мрънкаш вече три дена,че сем.такси били високи и че неможеш да си ги платиш.
Така,първо наистина има хора който не могат да си позвалят да са студенти,то затова не всеки е студент.Второ ако си вече студент и доходът на теб и на твоето семейство е наистина малък,постарай се да имаш висок успех и ще вземеш една доста прилична за българския стандарт стипендия.
Трето,ако наистина се нуждаеш,как намираш по ~200лв. на година за интернет,виждам,че всеки ден си тук? -Да може да е безжичен на ГСМ или от зала,приятел и т.н.,но ако е на ГСМ бих добавил,защо си със скъп телефон,но може да е подарък от приятеля ти.
Цитат
ако искате можете Вие да ми плащате образованието.... Ако и ми върнете парите
Ами парите няма да ти върнат,защото ти неможеш да върнеш знанията които си придобила.А за това някой да ти плаща сем.такси - ми намери си богат приятел,а ако не можеш,нямаш висок успех за стипендия и пари,намери си работа,всеки 2-ри студент работи,ако и това неможеш премини задочно,там таксите са по 100лв.,ако и това не става значи ситуацията е безнадежна
Успех!  :-) :beer: :wink:
Активен

spaskavelikova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 40

мхахамхамммхмхамхахахаах
На доктор ходил ли си скоро?

Никаде не съм писала че немога да си платя семестъра... много моля да четеш преди да категоризираш!!!

Тук не става въпрос имам ли аз пари, естествено за да съм се записла явно съм си направила сметката! Имам много колеги които няма да запишат поради липса на финансови средства и това е много жалко и ме натъжава... исках да разбера какъв е техният процент!!!
« Последна редакция: 19.10.2009, 19:39:10 от spaskavelikova »
Активен

LuckyLuck

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117

 Образованието е скъпо ,даже доста скъпо.Това е факт. Ако си смятате че само тук е така хвърлете един поглед на таксите за магистърски специалности в СУ ,УНСС , ТУ  - 700-900лв. на семестър.И това са държавни университети ,за частните даже няма да споменавам. Ако си мислите че там е нещо много  по различно отколкото в ПУ много се лъжете. Твърде е вероятно и някои от преподавателите да са същите даже.

И шегата да ви плащам таксата не е много на място. Вие сама сте направила избора си. Мисълта ми беше ,че след като явно смятате че парите ви са отишли напразно можете да си спестите следващи плащания. И да - има хора за които е скъпо - това е реалността.

Вие не проучихте ли предварително за какво става въпрос и как е положението ,та сега мрънкате постоянно ?
« Последна редакция: 19.10.2009, 20:32:57 от LuckyLuck »
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239

Забелязвам, че тук темите със социален оттенък не вървят, щот’ има наличие на много бутафорни мозъци.


Първо, не видях никъде оплакване, а дори и да има, ГОЛЯМ ПРАЗ, майна. Вие никога не сте купували нещо, като сте се прецаквали, нали? Винаги сте били доволни от всяка една ваша шибана покупка и сте скачали от радост до тавана? Разочарованието е чувство непознато за вас? Що за тъповат идиотизъм?


Второ, криза е. Тоест, станало е нещо непредвидено. Някои може да срещат трудности. Толкова ли е сложно това да се схване?


Трето, виждам напълно редовна тема, по която всеки може да пише ако среща някакви трудности, то какво решение е измислил.


« Последна редакция: 21.10.2009, 10:50:03 от fisn_adm »
Активен
Ицко иска поничка!

lifestyle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18


А иначе по темата - таксите са високи, но навсякъде в страната са такива, така че... не смятам, че те са най-големият проблем на ПУ, а по-скоро качеството на образованието, липсата на навременна информация във ФИСН и тн. не отговарят на таксите, които плащаме, поне според мен.  :-)
« Последна редакция: 21.10.2009, 10:50:14 от fisn_adm »
Активен

alfredobg

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Според мен пък не трябва да преобръщате иначе сериозния въпрос в личностно заяждане един спрямо друг... Всеки има или няма възможност в зависимост от живота си... Познавам хора, които са много ученолюбиви, искат да учат, обаче нямат финансовата възможност и едва издържат.Естествено, има и от другата крайност, но смятам, че тази крайност са в пъти по-малко. Лично аз имам ограничени доходи и ако нямах късмета да ми помагат в плащанията, щях да (/-а и) съм доста проблемен в финансово отношение. Предполагам и други са в това положение, като добавим и "кризата" (ние си живеем в такава), нещата вървят само и единствено от лошо към по-лошо....
Активен

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг

Цитат
spaskavelikova - Никаде не съм писала че немога да си платя семестъра


Ами всички останахме с убеждение,че неможеш  :-o  :drunk:

Цитат
Ицкей и lifestyle
Първо не е коректно да обиждате когото и да било тук във форума,второ от 1-2-3 поста (може и да съм написал някоя глупост...),не може да прецениш един човек и да правиш такива крайни заключение,да идем на по бира и спокоино като хора да разясним нещата.А за тези които ще продължават с обидите да им кажа,че от такива неща не се трогвам,понеже си имам собствена оценка за себе си,която е доста реална предвид успехите които съм постигнал  :-) :beer:
« Последна редакция: 20.10.2009, 12:37:18 от Стойчо »
Активен

мария

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Стойчо и всички там псевдобогаташи много сте тесногърди и зли.Заради такива като вас България е на това положение.В цял свят свалят цените на всичко , а нашето ПУ точно във време на световна криза реши да си вдигне таксите(не че ме учудват-за толкова год. това не е първият абсурд)
Активен

fisn_adm

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76

НЯМА увеличение на семестриалните такси!
Активен