argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Лалане за модерацията в секцията на ФИСН  (Прочетена 3752 пъти)

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239

Яко цензОра във ФИСН. Вземете напишете едни нови правила за този обитован сектор, за да се знае какво може и какво не може да се коментира.  :-D
« Последна редакция: 19.10.2009, 14:12:14 от Стефан Николов »
Активен
Ицко иска поничка!

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #1 -: 16.10.2009, 03:35:25 »

Яко цензОра във ФИСН. Вземете напишете едни нови правила за този обитован сектор, за да се знае какво може и какво не може да се коментира.  :-D
Модерацията във ФИСН е малко сложна тема, защото там има изискване да си модерира техният модератор, без да има намеса от други хора, били те глобални модератори или администратори. Доколко си върши работата модератора на ФИСН, вече е отделен въпрос!
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #2 -: 16.10.2009, 11:52:25 »

Правила за ФИСН следва да предложат от ФИСН. След като споразумението е да не им се бъркаме, значи няма да им се бъркаме.
Активен
Физически Факултет

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #3 -: 16.10.2009, 22:19:33 »

Те от фисм са хванали господ за шлифера и никой нищо не може да им каже :haha:
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #4 -: 16.10.2009, 22:59:41 »

Те от фисм са хванали господ за шлифера и никой нищо не може да им каже :haha:
Кой кого и за какво е хванал, мисля че не е мястото да се обсъжда тук. Ако нямаш конкретни оплаквания, няма смисъл да спамиш!
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #5 -: 17.10.2009, 12:52:25 »

Всички знаем това, въпросът е, че в последно време цензурата е толкова голяма, колкото е голям световният океан спрямо сушата. Комунизъм в действие.


Това форум ли е или рекламна агенция?
Активен
Ицко иска поничка!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #6 -: 17.10.2009, 16:42:44 »

Ицкей, аз няма да се намеся в случая и мисля, че никой друг от модераторите няма да го направи, нито ще защитавам правата ти в реалния свят. Моля те не се оплаквай - знаеш че форума на ФИСН е независим и се управлява от ФИСН, тогава защо не се свържеш с ФИСН...
Моля те прекрати писането тук по тази тема.
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #7 -: 17.10.2009, 17:13:43 »

Насе, Насе, хората едно време революции са правили, а ти не можеш собствения си форум да защитиш. Тук става дума за моите права да, аз съм единствения студент на ФИСН.  :-D


Пък и бан ми сложи за 2 седмици, без да драснеш някакво обяснение за причината. Модераторите богопомазани ли са, ореоли ли имат на главите, че за абсолютно вярна констатация от мое име, се впрегна така неистово да ги защитаваш? Дори този случай стана повод, за да попромените леко правилата...мистерия Вуте, мистерия... :-D
Активен
Ицко иска поничка!

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #8 -: 17.10.2009, 18:00:01 »

Ицо аз така ги виждам нещата - всеки факултет си има свой регламент за изпити, заверки и т.н. и в това число влиза собствения им форум. Взели са решение да има само един модератор, който да се грижи за реда из темите и не искат друг да се меси дори и да има правомощията. Не виждам смисъла на това обсъждане - така стоят нещата и ако имаш проблем с това смятам, че е редно да го изясниш с модератора на фисн, а не тук. В тази тема решение няма да откриеш. Хайде сега аз да започна да се оплаквам че, във фисн им е заверен семестъра от началото, а на мен ми трябва 100% присъствие на упражнения за да ми сложат печат и да се явя на изпити ... какво ще постигна - същото, което и ти сега - безсмислено обсъщане на вече отдавна взето решение, което не зависи нито от теб, нито от Наско. Форумът не е негов не знам защо си останал с това впечатление. До колкото виждам аз надписа е "Дискусионен форум на Пловдивския университет", което означава, че всеки отделен факултет може да се управлява самостоятелно стига да се спазват общите правила.След като модераторите уважаваме и се съобразяваме с взетото от фисн решение, ти защо имаш проблем с това ?
« Последна редакция: 17.10.2009, 18:37:27 от MISSTY »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #9 -: 17.10.2009, 18:57:57 »

Ицкей, причината за забрана до форума преди около месец съм описал така: "по настояване на Наско_М". Изясни случая с него.

Относно първата част на твоето изказване ще оправдая делата си така:
1) Преди година, може и повече имах изключително неприятен разговор с доц. Замфирова, на който се чуствах като дете, на което се карат... след време друг шамар получих и от доцента Сандалски. Тогава си казах, а и на тях обещах, че няма да им пипам ФИСН форума. Не мисля, че с репчене от моя страна нещата биха се променили към добро и то добро за вас студентите ползващи форума.
2) Междувременно съм насочил част от времето си и доста усилия за други полезни вам неща. Считам, че ако в ПУ имам врагове никой няма да спечели, но мога да ти изредя един куп народ, който ще загуби... например мислиш ли че ще е хубаво ако този форум анихилира?... Заповядай на 3.11 от 17:00 в 4-та аудитория. Мисля, че няма да съжаляваш.

Сърдечни поздрави!
MISSTY, благодаря ти за подкрепата!
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #10 -: 17.10.2009, 19:24:09 »

И с двама ви съм го обсъждал този проблем. Занятието сега обаче не е да предъвкваме нещо, което сме дъвкали вече. Това леко ви убягва, аз в миналото не живея. Модератори сте, вижте какви безобидни постове са ми били изтрити и поправяни. Вижте всичко изтрито от ФИСН в последните дни и ще разберете за какво става дума.


Плюс това, не е задължително да правите непосилното. Тук само си обсъждаме. Така че можете поне да признаете очевидното. След като го видите, разбира се.


Колкото за бан-а, нямам намерение да обсъждам с някого това, че след като пише неграмотно и спами, то търси вината за това в мен.  :-D
Активен
Ицко иска поничка!

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #11 -: 17.10.2009, 20:00:23 »

Ицкей, щом постовете ти са били изтрити, то най-вероятно е имало защо! Както вече всички обяснихме, ФИСН си е ФИСН и там никой не се бърка, така че няма как да ти помогнем! Ако имаш проблеми с техния модератор, то оправи си ги с него! Не знам какви конкретни действия очакваш от администраторите и модераторите, но мисля че всички се справят добре!
Що се отнася до бан-а, който си получил (сещам се за темата, понеже аз я заключих), мисля, че не беше толкова незаслужен, понеже доста се отплеснахте от темата тогава, а също така имаше разни квалификации и обиди!
Поздрави!
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #12 -: 18.10.2009, 09:57:35 »

Васко, умствения ти капацитет явно не ти е голям и не можеш да зацепиш нещо елементарно и повтаряш горните неща като латерна. Въпросът е, не да се направи нещо, защото йерархията ми е ясна, а по-скоро да знаете за какво става дума. Къде видяхте да искам помощ? Помощ се иска от по-силни, а не от по-слаби. Не виждам студентче като теб какво би могло да направи. Не виждам и Наско какво би могъл да направи, защото той е на каишка и му се обаждат къде и коя тема да премахне. Но нали е форум, в който се обсъждат някакви неща? Е, та тук това правим, обсъждаме. Толкова ли е сложно това да го разбереш? Все пак съм го обяснил и 10 сантиметра по-горе...не можеш да направиш и нищо за залавянето на Бин Ладен, но това не ти пречи да го обсъждаш...гледай каква първолашка аналогия за стимулация на зацепването съм ти приложил... :-D


Аз му говоря, че са ми изтрити безобидни постове, а той продължава да си бълва клишешета, че имало причина за това. Да бе, то логически зад всяко действие си има причина. Прегледай ги, ако имаш достъп, в противен случай недей да говориш...


Няма как да оправя нищо с асистент Илиева, щот тя не ми говори, обидена ми е. Някои дори знаят причината... :-D


Колкото за бан-а, разбира се, че ще кажеш, че е заслужен. Нали все пак в онази тема и към теб се обърнах, че спамиш. Тук правиш същото, най-малко знаеш по темата, а пък пишеш най-много. ДеЦка градина „Малина”...


П.С. Нека още някой напише, че ФИСН са с отделен форум, с отделна модерация, моля. Нека само още веднъж. Не, че аз не бях повода мнозина от вас да го разберат преди време, но кажете ми го пак. Наско даже не знаеше кой седи зад ника fisn_adm и аз му казах...ама кажете ми, моля ви, просветете непросветения Ицко, ще ви черпя с понички или поне с дупките им... :-D
Активен
Ицко иска поничка!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #13 -: 18.10.2009, 11:32:17 »

Ицкей, имам силно развита алергия към циници, а ти залиташ в тази посока. Форума е това, което е! Модераторите са това, което са и аз харесвам и двете. До сега освен цинизми, тук таме обиди и чат пат плосък национализъм не съм прочел друго от теб. Ето ти възможни решения - избора е твой:
1. Не пиши във ФИСН, а например в Public, там fisn_adm (който много добре знам кой е от самото начало) няма достъп, така че твои опоненти и критици ще са другите потребители от форума.
2. Напиши отворено писмо до Ректора или Декана на ФИСН относно проблема - аргументирано и толкова хапливо ако можеш. Разбира се не анонимно.
3. Напусни форума и забрави за него след като е доста под нивото ти.

Писна ми от оплакващи се индивиди в живота ми. Стегни се и твори като мъж, а не да ми хленчиш като мекотело. Ако вярваш, че каузата ти е добра бори се и я отстоявай като мъж, а не като мекотело с хапливи отговорчета по форума. Ако мислиш че имаш послание към хората, пиши не само в тази медия.
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #14 -: 18.10.2009, 14:01:47 »

Насе, Насе, никъде от нищо не се оплаквам. Това отвсякъде си личи, че е далеч по-скоро ирония, отколкото всички останали глупости, които изреди. На лист хартия ли да ви го запиша това, че да го схванете? Не агитирам, нито търся разрешение, защото едва ли можете да ми дадете такова, което да не ми е дошло на акъла. Просто повдигам нещо на дискусия.


П.С. Иначе много ме интересува каква алергия имат хората, които в лични съобщения говорят едно, а на всеослушание друго. Обаче съм си циник, ама не съм ти в къщата, нито в компанията, за да има това въобще значение. Важното в случая е колко много съм прав.  :rock:

П.С.2. А да, щях да забравя...ти не можа да извоюваш своите права в разговори с декани и прочие, а друг бил мекотело защото го повдигал въпроса. На теб ти се обаждат да триеш теми в зони, в които те нямат права, ама друг бил мекотелото. Еталон за правилни изводи си ти, евала. Важното е някой да е мекотело и този някой да не си ти, нали?  :hihi:
« Последна редакция: 18.10.2009, 14:24:23 от Ицкей »
Активен
Ицко иска поничка!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Лалане за модерацията в секцията на ФИСН
« Отговор #15 -: 18.10.2009, 14:49:37 »

Ицкей, това, което разбирам, е че в сърцето ти има натрупана болка, или чуство за несправедливост или както искаш го дефинирай. Силно скептичен съм обаче дали писане в този форум може да те излекува.

Относно П.С. можем да продължим в лични съобщения.

Относно П.С.2. - за теб и всички останали за пореден път: за мен този форум вече е с възможно най-ниските приоритети в работата и живота ми. Надеждите ми от 1999 когато го направих умряха до една. Тук освен заяждане, запознанства и пошли въпросчета - друго няма. Съжалявам ако някой живее заради тази медия.

Ицкей, ако искаш да продължим темата, моля те не пиши тук, а ми се обади на 0888-717141 или пише e-mail. С удоволствие ще се видя с теб и ще говорим. Мога да те запозная с моите резултати, направи същото с твоите. Можем да насочим комуникцията ни в правилната посока.

Това е последния ми пост по темата.
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239

В едно си прав, адски ме дразни всякакъв род несправедливост, деба.


Иначе ще ти изпълня една от молбите и няма да пиша повече тук. Вътрешното чувство за справедливост ми го подсказва. Относно комуникацията – гледам да комуникирам с хора, на които съм приятен, което някак си изключва такива, които изпитват алергия от милата ми и светла личност.  :wink:


Иначе си имам вече собствена тема.  :sun: Предполагам трябва да благодаря за това на Стефан.  :bow: Жалко, че поради не до там добро разбиране така бързо я изчерпах, а имаше още какво да се каже. Благодаря на всички за мейлите и личните съобщения.  :rock:
Активен
Ицко иска поничка!