argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Електронни материали (неофициални) за студенти от ФИСН  (Прочетена 66783 пъти)

anfitrita

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Ако може някой да ми даде инфо - опитвам се да се регистрирам, но ми дава невалиден факултетен номер, верно е че трябваше да съм завършила преди 1 година, но сега се приравних с този випоск и искам да знам дали има вариант и аз по някакъв начин да ползвам този сайт.

Благодаря предварително и се надявам да сте ми разбрали правилно обясненията.
Активен

BuJIuo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте, колеги. Имам сериозен проблем. Явно отдавна съм си правил регистрация и не мога да се сетя за потербителското си име и парола. За съжеление така не мога да разбера на кой имейл съм се регистрирал. Може ли някой да даде компетентен съвет. Като започна наново регистрацията ми казва, че вече има регистриран потребител със същия факултетен номер.
Активен
Every day we have to make a choice, to be a winer or loser. Play and win!

Moq_Milost

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте, колеги!

Аз също се присъединих към групата.. Ще видя какви материали мога да добавя към вече качените. Исках само да питам дали е задължително материалите да се качват в word-ов файл или може и като pdf. ?
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Здравейте, колеги!

Аз също се присъединих към групата.. Ще видя какви материали мога да добавя към вече качените. Исках само да питам дали е задължително материалите да се качват в word-ов файл или може и като pdf. ?
Може и като pdf, няма проблем! Важното е да има материали! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

bobolino

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Василе, това което правиш е супер, но не мога нещо да се регистрирам. Аз съм семестриално завършил и системата ми отговаря, че няма студент с моя факултетен номер. Ако може да се направи нещо по въпроса ще е страхотно. Ако ли не ще ти бъда много благодарен да ми пратиш конспекта по Стопанска история, че не съм се явявал на този изпит. Ако ти се намират и други конспекти още по- добре. Благодаря предварително.

Поздрави, Валтер
Активен

maxim123

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

здравейте,опитвам да се регистрирам, но ми дава фокус не може дави регистрира поради технически причини
Активен

GanGs7a

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

i az ne moga da se registriram  :cry: :cry: :cry: :cry:
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Не мога да кажа защо с фокуса има проблем. Можете да се обърнете към хората, които отговарят за системата, те ще ви кажат повече! Успех! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

sholeva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7

какво става,постоянно ми дава някаква грешка и не мога да се регистрирам?някои знае ли? :-(
Активен

MariSt

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Zdraveite, az sshto sam semestrialno zavarshila, i ne mi dava da se registriram. Izpisva mi che ne sashtestvuva takav fakulteten nomer. Niakoi znae li kak se reshava tozi problem???
Активен

i6eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Само да попитам, няма ли загрижени колеги от специалност Политология, които да качат малко материали по съответните предмети?
Активен

Syrax

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Май така и не се намери решение за хората, на които не може да се намери факултетния номер. И аз се присъединявам към групичката. Каква е като цяло идеята на факултетния номер и ние ще можем ли да ползваме като цяло тази услуга. Ще съм благодарен някой запознат да вземе отношение по въпроса, защото виждам, че не съм само аз и ще е интересно на много хора като мен. Благодаря!

Петър Фитнев
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Май така и не се намери решение за хората, на които не може да се намери факултетния номер. И аз се присъединявам към групичката. Каква е като цяло идеята на факултетния номер и ние ще можем ли да ползваме като цяло тази услуга. Ще съм благодарен някой запознат да вземе отношение по въпроса, защото виждам, че не съм само аз и ще е интересно на много хора като мен. Благодаря!

Петър Фитнев
Като цяло идеята на факултетния номер е да покаже принадлежност към университета, за да можете да ползвате пълния набор от услуги! Нямам представа защо се получават подобни грешки при регистрацията, както и проблемите с факултетните номера, но още веднъж повтарям, че това не зависи от мен. Аз единствено отговарям за групата и материалите в нея, а там всичко е наред (по мое мнение). Опитайте се да се свържете с хората, които отговарят за системата, администратори и т.н.

П.С. Можете да пишете на е-мейл focus@uni-plovdiv.bg , като опишете проблема с факултетния номер или грешката при регистрация.

Поздрави

Васил Георгиев
« Последна редакция: 19.05.2010, 22:50:40 от Васил Георгиев »
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

П.С. Можете да пишете на е-мейл focus@uni-plovdiv.bg , като опишете проблема с факултетния номер или грешката при регистрация

Да, това е най-доброто, за да може да се проследи и отстрани проблема. За съжаление понякога се появяват обърквания, които не сме предвидили и се налага ръчна намеса. Друг често срещан проблем е, че студентите се регистрират с грешен e-mail адрес, след това като си забравят паролата не може да им се изпрати на mail-а, понеже е грешен... а също не може и да се регистрират... в този случай единствения начин е администратор да реши случая. В момента виждам, че има 971 регистрации, които са с непотвърден e-mail адрес.
Активен

bambs

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

И моя факултетен номер не го приема... много жалко...  :-(
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Създаден е служебен акаунт, който позволява на хората да ползват услугата, ако имат проблем с регистрацията. Тези, които искат да го ползват да се свържат с мен!
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Dr. Feelgood

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

По моему нещата технически са доста изчистени, но може би връзката с крайния потребител и информацията до него ни куца.

Та така, и аз не мога да вляза, защото факултетният ми номер "не съществува". Исках да кача някои материали, но очевидно няма да я бъде.

Колкото до "връзката ви с крайния потребител" и "информацията до него" - ако те ви куцат, тогава би било интересно кое всъщност ви върви. Или пък системата е направена, за да си я ползвате само вие.
Активен

Dr. Feelgood

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

П.С. Можете да пишете на е-мейл focus@uni-plovdiv.bg , като опишете проблема с факултетния номер или грешката при регистрация

Да, това е най-доброто, за да може да се проследи и отстрани проблема. За съжаление понякога се появяват обърквания, които не сме предвидили и се налага ръчна намеса. Друг често срещан проблем е, че студентите се регистрират с грешен e-mail адрес, след това като си забравят паролата не може да им се изпрати на mail-а, понеже е грешен... а също не може и да се регистрират... в този случай единствения начин е администратор да реши случая. В момента виждам, че има 971 регистрации, които са с непотвърден e-mail адрес.

Този е-мейл адрес focus@uni-plovdiv.bg също е росна китка, MАILER DAEMON ми го върна с обяснението

<***> (expanded from <focus@uni-plovdiv.bg>): host
mail.isy-dc.com[82.119.90.86] said: 550 failed to meet SPF requirements (in
reply to MAIL FROM command)

Сигурно всичко е наред, просто някой нещо не се е разбрал с потребителите, нали?
« Последна редакция: 15.07.2010, 10:07:11 от Атанас Терзийски »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Та така, и аз не мога да вляза, защото факултетният ми номер "не съществува". Исках да кача някои материали, но очевидно няма да я бъде.

Колкото до "връзката ви с крайния потребител" и "информацията до него" - ако те ви куцат, тогава би било интересно кое всъщност ви върви. Или пък системата е направена, за да си я ползвате само вие.

Ако фак. Ви номер не съществува можете да се свържете с инспектора си и да видите дали няма грешка. Също така е важно (към тази версия на системата) да не сте прекъснал/а студентските си права.

П.С. Можете да пишете на е-мейл focus@uni-plovdiv.bg , като опишете проблема с факултетния номер или грешката при регистрация
Този е-мейл адрес focus@uni-plovdiv.bg също е росна китка, MАILER DAEMON ми го върна с обяснението
...
Сигурно всичко е наред, просто някой нещо не се е разбрал с потребителите, нали?

Това е групов адрес и върнатото съобщение, което цитирате е само от един от членовете (колегите), които работим по Фокус. Стремим се бързо да отговаряме на постъпилите писма.

Благодаря за мнението Ви.
Активен

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278


Този е-мейл адрес focus@uni-plovdiv.bg също е росна китка, MАILER DAEMON ми го върна с обяснението

<***> (expanded from <focus@uni-plovdiv.bg>): host
mail.isy-dc.com[82.119.90.86] said: 550 failed to meet SPF requirements (in
reply to MAIL FROM command)

Сигурно всичко е наред, просто някой нещо не се е разбрал с потребителите, нали?

Yanko21012, добре е да се допуска понякога, че "совите не са това което са". По-здравословно е за нервната система. Росната китка в случая е abv.bg. Има едно нещо, което се нарича "Sender Policy Framework" (SPF) - това е механизъм за защита от спам. Домейнът abv.bg е декларирал набор от IP адреси, за които се твърди, че всеки e-mail, който излиза от @abv.bg би трябвало да е изпратен от някой от тези IP адреси. В случая мейла, който си изпратил до focus@ излиза от друг IP адрес, който не съвпада с обявените в SPF и mail сървъра, на който е моят акаунт си върши работата и не го приема.

Моля те, да си редактираш поста и да маскираш моя e-mail адрес така, че да не се вижда като обикновен текст или поне да стане невалиден адрес. Благодаря.

Oтносно проблемите, които имате с регистрацията във Фокус, до колкото видях от публикуваните неща в тази тема, повечето ситуации са следните:

1. Имате съществуваща регистрация и не си спомняте логина. Както вече Васил ви каза потребителското име се образува от "stu" + факултетния ви номер.

2. Забравили сте си паролата, и не успявате да получите e-mail с новата парола. Явно e-mail адреса, който сте въвели при регистрация е невалиден. Логиката за генериране на нова парола за съжаление работи само чрез изпращане на email. Единствения начин, както Наско каза, е да се свържете с администратор и да ви поправи email адреса ръчно.

3. Не успявате да си създадете регистрация въобще защото факултетния номер не съществувал. Фокус поддържа регистрации само на студенти с непрекъснати студентски права (по факултетен номер). Справката дали даден ФН съществува се прави директно в базата данни със студентите, която се ползва от администрацията на ПУ. Така, че информацията там е винаги актуална. Ако все пак има някакво съмнение - обърнете се към учебен отдел за да ви кажат какъв е статуса ви. Ако е необходимо да се поддържат регистрации и на студенти с приключили студентски права то това трябва да се реши на друго ниво и ще го включим във Фокус като поддръжка.
Активен