argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Електронни материали (неофициални) за студенти от ФИСН  (Прочетена 66784 пъти)

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Благодаря и на Наско и на Емо за включването и за разясняването на нещата. Мисля, че почти няма вече какво да се дискутира след като са посочени всички основни причини за невъзможността да се регистрира акаунт.
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Dr. Feelgood

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34


Yanko21012, добре е да се допуска понякога, че "совите не са това което са". По-здравословно е за нервната система. Росната китка в случая е abv.bg. Има едно нещо, което се нарича "Sender Policy Framework" (SPF) - това е механизъм за защита от спам. Домейнът abv.bg е декларирал набор от IP адреси, за които се твърди, че всеки e-mail, който излиза от @abv.bg би трябвало да е изпратен от някой от тези IP адреси. В случая мейла, който си изпратил до focus@ излиза от друг IP адрес, който не съвпада с обявените в SPF и mail сървъра, на който е моят акаунт си върши работата и не го приема.

Това са неща, които са изън моята компетенция. Аз наблягам на икономическите науки, и като един прохождащ икономист наблягам на това - кое работи, и кое не. Е-мейлът е изпратен от web-клиента на abv.bg, да разбирам ли, че е-мейл сървърът ви не работи с abv.bg? И заставате ли зад позицията, че въпросният "проблем със сигурността" е основание да ограничавате комуникацията между Пловдивски университет, и всички хора, чиято поща е в abv.bg?

За регистрацията разбрах, че проблемът е в това, че в момента не се водя студент. Тази мярка също не ми допада, но предполагам, че това така или иначе зависи от други хора. Според мен един университет е редно да поддържа добри отношения с бившите си студенти, т. нар. алумни, а не като завършат, да им бие шута и да казва "айде следващите".
Активен

Емил Дойчев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 278

Това са неща, които са изън моята компетенция. Аз наблягам на икономическите науки, и като един прохождащ икономист наблягам на това - кое работи, и кое не.

Точно защото са извън Вашата компетенция е редно да не правите генерални заключения за цялата система, зад която стоят доста хора.

Е-мейлът е изпратен от web-клиента на abv.bg, да разбирам ли, че е-мейл сървърът ви не работи с abv.bg? И заставате ли зад позицията, че въпросният "проблем със сигурността" е основание да ограничавате комуникацията между Пловдивски университет, и всички хора, чиято поща е в abv.bg?

Тази позиция никога не е изказвана. Разбирайте каквото искате, но не се опитвайте да приписвате разбиранията си на други хора. Както вече Наско каза, това е групов email адрес и всичко изпратено до него се разпраща до няколко човека. В случая само аз не съм го получил, но това не означава, че другите колеги не са обърнали внимание, на писмото Ви.

За регистрацията разбрах, че проблемът е в това, че в момента не се водя студент. Тази мярка също не ми допада, но предполагам, че това така или иначе зависи от други хора. Според мен един университет е редно да поддържа добри отношения с бившите си студенти, т. нар. алумни, а не като завършат, да им бие шута и да казва "айде следващите".

Фокус, беше създаден с малко по-друга цел. В последствие нуждите се измениха и идеите претърпяха промени. Фокус продължава да се развива и ако се окаже, че наистина има нужда да се разшири обхвата на регистрациите това е възможно също да се промени.

И отново Ви моля да скриете email адреса ми (този, който завършва на @isy-dc.com) от поста си.
Активен

Dr. Feelgood

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Това, че не съм компетентен не означава, че не мога да изисквам работеща и качествена услуга. Но всъщност вече нямам и желание. Съжалявам за off-topica.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Yanko21012, благодаря ти за feedback около нещата с SPF - винаги има какво да се оптимизира в системата и мисля, че даването и вземането в предвид на feedback е нещо чудесно, а форума е много подходящо средство за това.

Проблема с активността на студентите е особенно актуален с популяризирането и пълнене на съдържание в новите услуги като:
http://students.uni-plovdiv.bg
http://eduroam.uni-plovdiv.bg
http://nature.uni-plovdiv.bg
http://blogs.uni-plovdiv.bg
и т.н. и по този въпрос работим - по-скоро Емо. Това е резултат от точно тази безценна обратна връзка и "проблема" ще е отстранен.

Относно електронните материали (неофициални) за студенти от ФИСН е добре да обсъждаш нещата с бащата на идеята Васко тук или по e-mail. Васко, ти би могъл да добавиш твои контакти или линк до тази дискусия на това място, така че тези, които не могат да се лигнат да знаят накъде да гледат.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Ами тук в профила имам оставен е-мейл, а може и на лични да ми пишат (както направи Янко), но ще добавя това, за което казваш ти.
Относно услугите, които се предлагат и активността на студентите - все още активността е доста малка, а услугите предоставят доста функции, които могат да са полезни. Радвам се, че има такива хора като Янко, които се интересуват от нещата, дават мнения и препоръки. Да не забравя и хората, които работят по услугите (макар да познавам само Наско), искам да благодаря и на тях, за това, че се опитват да ни дадат възможност да използваме ресурсите на университета и да се развиваме.
Хубаво ще е, ако студентите са по-ангажирани със самите услуги, тогава съм сигурен, че нещата ще са много по-добре за всички, но това зависи вече от самите хора. Това, което зависи от мен се опитвам да го правя, имам някакви идеи и за други работи, но засега са само идеи.

П.П. Наско, избрал си адската снимка, с която да ме представиш. :)

Поздрави
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Dr. Feelgood

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Надявам се да не е прозвучало твърде агресивно, наистина целта ми е с тези критики да улеснявам екипа в работата му, не просто да го хокам :) .

Васко наистина е прав, че би било хубаво да има повече желание за участие от страна на студентите. С всяка такава инициатива е така, само част от хората ще качват материали.

Но примерно аз предпочитам да съм с тези, на които има се занимава и правят нещо градивно. Според мен винаги има полза от това.
В този ред на мисли споменах и алумните. Точно те биха имали желание да допринесат за подобни инициативи, ако бъдат запазени и поддържани отношенията с тях.
Активен

magisturfinansi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

аз се опитах да се регистрирам, но след като си написах фак. номер получих съобщение, че няма данни за студент с такув фак. номер
Активен

magisturfinansi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

а спешно ми трябва да разбера какви задачи дава по финанси , както и по математика за I-ви курс финансов мениджмънт, неикономисти.ако някои мойе да ми помиогне, моля да ми ги изпрати на e-mail: stela_sa4ma@abv.bg.Благодаря предварително
Активен

schivik

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

 Аз също не мога да се регистрирам , може би е защото в момента приравнявам , дадоха ми нов факултетен номер , пробвах с него да се регистрирам пак не се получи а спешно ми трябват материали по няколко изпита , какво да правя , посъветвайте ме , моля
Активен

Dr. Feelgood

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Пробвай групата на ФИСН в гугъл (ако си от ФИСН). Пиши на Васко - човека по-горе - да те приеме в групата.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Всички, които искат да ползват услугите на групата в системата students, но понякаква причина не могат да си създадат акаунт, могат да се свържат с мен, за да им предоставя служебния акаунт, който беше създаден с тази цел. Групата във Google съществува все още, но в нея вече не се качват материали, а и е с по-бедна база данни.

Поздрави
Васил Георгиев
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

NIKIGURGOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

вече няколко пъти опитвам да се регистрирам и все ми дава:
Поради технически причини системата Фокус не може да изпълни Вашата заявка.
Причината е: GDS Exception. 335544528. database C:\DATA_UNIS\UNIS.FDB shutdown Reason: database C:\DATA_UNIS\UNIS.FDB shutdown
ако може да ми обясните защо се получава така
Активен

Dr. Feelgood

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

И аз пробвах в петък. След това им писах да ги питам, казаха, че от "Изчислителния център" са променили някакви пътища до някакви бази данни, и че обещали да го оправят в рамките на деня.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Здравейте,

Екипа по разработване и поддържане на Focus и Focus услугите не отговаря за централната база данни, в която са всички студентски регистрации от учебен отдел. За съжаление колегите от Изчислителния център са забравили да ни информират за промените и затова се получи този дълъг период, в който регистрацията не работеше. В момента всичко е ОК.

Моля ви непременно пишете на focus <при> uni-plovdiv.bg ако имате проблеми, въпроси, предложения и т.н. не само с регистрацията във Focus, но и за Focus услугите:
   http://eduroam.uni-plovdiv.bg (безжичен интернет)
   http://students.uni-plovdiv.bg (ел. обучение и помагала)
   http://nature.uni-plovdiv.bg (портал - природни науки)
   http://blogs.uni-plovdiv.bg (служебни страници)
   http://web.uni-plovdiv.bg (хостинг)
Стремим се да отговаряме макс. бързо!

Поздрави и спокойна неделя,
А.
Активен

Dr. Feelgood

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34

Да, регистрирах се, направо не мога да повярвам, и всичко сякаш работи както му е редът.
Хайде и аз да кажа една добра дума най-накрая 8-) .
« Последна редакция: 31.10.2010, 17:42:29 от Dr. Feelgood »
Активен

kris4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Имам проблем с регистрацията във Фокус.
Излиза следното съобщение : Поради технически причини системата Фокус не може да изпълни Вашата заявка.
Причината е: Duplicate key or integrity constraint violation message from server: "Duplicate entry '8711294416' for key 'egn_uniq'"
Как мога да изтрия профила от бакалавърска степен, за да вкарам нов факултетен номерз а магистър?
kris4eto_@abv.bg
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Пиши e-mail на focus <at> uni-plovdiv.bg и опиши проблема.
Активен

houslex

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • Факултет по икономически и социални науки

Присъединявам се към http://students.uni-plovdiv.bg/
Разполагам с материали, които са в *.doc формат, мога да ги кача при другите нали ?
А ако има някои, които се дублират?
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Присъединявам се към http://students.uni-plovdiv.bg/
Разполагам с материали, които са в *.doc формат, мога да ги кача при другите нали ?
А ако има някои, които се дублират?
Супер, много се радвам, че се присъединяваш. Щом имаш материали за качване е чудесно, просто виж това, което е качено, за да няма дублиращи се файлове. Но пък може твоите файлове да са за същите предмети, но да са различни и по-пълни, така че давай смело и качвай. :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!