argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Коомпютърна химия  (Прочетена 2492 пъти)

chakalska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Коомпютърна химия
« -: 01.12.2009, 09:14:00 »

Колеги, здравейте аз съм от 3 курс Компютърна химия :) За изпити и всичко останало ще разберете, че не завииси само от вас, даже в повечето случаи не зависи от вас :))) Съчетавайте ученето с удоволствието и няма да имате ядове. Аз също влачих изпити по ОНХ, по Математичен анализ и сега всичко е взето без Строеж на веществото...  хахахахах
Та друго искам да ви кажа - който иска да върши полезна работа и също така да се забавлява, довечер може да дойде в 1 ауд. в 18.00ч. Ще избираме нови членове за Факултетния и Студентския съвет, та който иска моля да заповяда, няма да върнем никой :))))
Активен
„Нищо не разкрива по-добре характера на човека, колкото това, на което се смее.”

vdelchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
    • http://argon.acad.bd/home/vasil_delchev
Re:Коомпютърна химия
« Отговор #1 -: 02.12.2009, 20:23:14 »

Не съм съгласен. Специално за изпитите всичко зависи от вас....Не мисля, че има колеги, които не биха оценили знанията на студентите достойно. А за изпита по Строеж на веществото - може да се пробвате и да проверите, че всичко зависи само от вас.  Нека да оставиме вече старата догма "изпит не се взема, а се дава". Напротив, изпит се взема с четене, а изпит по химия се взема с МНОГО, МНОГО четене.
Активен

chakalska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Коомпютърна химия
« Отговор #2 -: 02.12.2009, 23:47:04 »

Такааа има страхотни преподаватели в Химическия факултет, в това няма спор, но има някои, които спъват работата. Сега специално за Строежа нужно ли е да казвам как мина изпита при нас... Хора, които имаха един въпрос, не бяха правили колоквиума и той им пише 6 или просто на които разказва виц и пак им пише 6, а на други (визирам себе си) не поглежда работата и казва, че ще се видим всеки четвъртък до края на втория семестър.... Какво оценяване е това????? И заради въпросния преподавател не мога да взимам стипендия примерно....
Така, че аз съм си права като казвам , че има преподаватели, които не оценяват по знания!!!
Активен
„Нищо не разкрива по-добре характера на човека, колкото това, на което се смее.”

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Коомпютърна химия
« Отговор #3 -: 03.12.2009, 09:23:40 »

chakalska, съвсем скоро ще имате възможност да попълвате анкети за качеството на обучението в ХФ - възползвайте се аргументирано да поставите всички въпрси, които считате за важни.
Активен

monster_chem

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Коомпютърна химия
« Отговор #4 -: 12.12.2009, 01:10:26 »

Не знам дали тука е мястото да попитам...какво точно представлява компютърната химия и има ли реализация след завършването.Защото в момента съм 12 клас.Интересувам се от химия от 7-и клас.До преди няколко месеца мислех да кандидатствам във Бургас за специалност химично инженерство,но мисля че няма да успея да се реализирам  с тази професия.Реших да кандидатствам и компютърна химия(защото имам интерес и към програмирането).Според вас коя от двете професии е по-добра? Благодаря предварително.
Активен

vanchety

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Коомпютърна химия
« Отговор #5 -: 27.12.2009, 23:23:27 »

На колко НЕ взети изпита имаме право на семестър??? Възможно ли е от 4 да не вземеш 4 ,щото май така се очертава  :cry: :cry: :cry:
Активен

danito89

  • Гост
Re:Коомпютърна химия
« Отговор #6 -: 28.12.2009, 14:39:36 »

Във моя факултет са 2 три може с молба ако ти я приемат.Попринцип във всеки факултет най мн 3.А честно не е възможно от 4 да не вземеш 4 ако учиш поне 1 все ще вземеш :)
Активен