argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: evro-bakalavar po himija  (Прочетена 1527 пъти)

vdelchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
    • http://argon.acad.bd/home/vasil_delchev
evro-bakalavar po himija
« -: 03.12.2009, 21:00:49 »

Като видях ето това:
http://argon.uni-plovdiv.bg/wp-content/argon/uploads/2006/02/EBL050606_Eurobachelor_June_2005.pdf
едва се сдържах от смях....и такова животно ли има?!  :yawn: Дори и комунистите не посмяха да измислят нещо подобно, например соц-бакалавър или каквато да е друга глупост. Изобщо, едва ли съществува някой, който да ми каже какво е евро бакалавър, че на всичкото отгоре и по химия  :-D. Приемам го, че това е само игра на прилагателни иначе, ако разлистиме старите соц-документи и замениме думите "социалистически" с "европейски" и "декрет" с "директива" ще получиме съвременното звучене на речите на различни бюрократи по новините. Язък, аз очаквах, че тези двадесет години са ни научили на нещо, а то.......(пак същото)  :-) Лепенето на етикети-прилагателни винаги изглежда глупаво за хората, за които прилагателното "европейскати(а)/(o)" е притежателно за географско положение на местност, държава, град, село, колиба или каквото още щете.  :-D
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:evro-bakalavar po himija
« Отговор #1 -: 03.12.2009, 23:07:17 »

Васко, нищо не си разбрал!
Евробакалавър е образователна степен по това как се печелят, изработват и отчитат евро проекти. Скоро очакваме екобакалавър и грийнбакалавър в аналогичен контекст.
Айде със здраве.



/това в кръга на шегата разбира се/
Активен

vdelchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
    • http://argon.acad.bd/home/vasil_delchev
Re:evro-bakalavar po himija
« Отговор #2 -: 04.12.2009, 09:06:08 »

 :D Наско,
виждам, че и ти си обсебен от евроманията. А колкото до \'евро\'проектите те не са нищо друго освен проекти които се финансират от всички нас данъкоплатците. Това което имах предвид е лепенето на прилагателни евро към всичко що излиза от КПС (извинявай европейската комисия). Впрочен, в групата, в която бях в Германия (а тя е доста известна на световната научна сцена) нямаше проекти, финанцирани от \"евро\"комисията. Те смятат че бюрокрацията обива тези инициативи, и то бюрокрация, която е мнoгoкратно по-голяма of predi 1989. В този смисъл не знам колко е за гордост га прибавяме прилагателното \'евро\' пред всяко съществително. Аз с изумление разбрах скоро, че вече има специалност \"Европейстика\"  :-). Що за специалност е това и кому е нужна тя.?! Може би за да увеличи бюрокрацията в т. нар. Европейски съюз.
Аз не искам правилата да ми се диктуват от Москва, нито от Брюксел. Иначе смао местим командния център и се затриваме като суверенна държава. А слагането на европейски пред всичко е част от това.
« Последна редакция: 04.12.2009, 11:00:42 от Стефан Николов »
Активен