argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Подготовка за изпита по биология?  (Прочетена 4956 пъти)

bionic

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

става въпрос за специалност екология
какви учебници ми трябват, каква оценка ми стига, и как стоят нещата с балообразуването

благодаря предварително
Активен

munroe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
  • Няма ли да стане лято вече?

Нали пише. Двата учебника от 9-ти и 10-ти клас по биология. За оценките е различно. Зависи дали си момче или момиче. Направи си сам изводите от тук http://uni-plovdiv.bg/GetResource?id=815.
Активен

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)

А някой да знае какви са темите за кандидатстване за тази година ? КОнспекта ме интересува, дали има някаква промяна в него.
Активен
А наздраве :D

amanda88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Подготовка за изпита по биология?
« Отговор #3 -: 13.04.2010, 17:36:30 »

 Дали самостоятелната  подготовка от учебниците по биология за 9 и 10 клас е достатъчна за изкарване на добра оценка на изпита? Във форума четох ,че учебниците на просвета са най-добре,но.... Не е ли по-добре да си вземеш готови теми? :) Искам да запиша молекулярна или медицинска биология (баловете там са високи) и се чудя дали и времето от сега до юли  дори при сериозна подготовка е достатъчно?  Ще се радвам някой да сподели как точно се готви за изпита? :)
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re:Подготовка за изпита по биология?
« Отговор #4 -: 13.04.2010, 18:09:13 »

Здравей :)

Не мога да ти кажа кой вариант е по-добър. Аз лично съм се готвила сама по учебниците и нямах проблем на изпита. Ако ти смяташ, че ще ти е по-спокойно учител да те изпитва и оценява в процеса на подготовка, то това е подходящия вариант за теб. Що се отнася до готовите теми, мисля че уроците на Просвета са напълно достъчни.

Всичко в крайна сметка зависи от теб - времето не е много, но ако имаш желание смятам, че ще се справиш. Важна е личната мотивация.
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Подготовка за изпита по биология?
« Отговор #5 -: 13.04.2010, 20:15:24 »

Времето ти е достатъчно, аз също толкова време се готвех за изпита, но си трябва мотивация. Учебниците ти са нъплно достатъчни.
Активен

amanda88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Подготовка за изпита по биология?
« Отговор #6 -: 14.04.2010, 16:37:06 »

Благодаря за отговорите :) Утре ще си поръчвам учебниците по биология. Anck_Sun_Amun може ли да ми кажеш как точно си изготвяла темите по учебниците? Защото се чудя има ли нещо като увод или директно пишеш каквото знаеш- какви са изискванията? Ще съм ти благодарна да ми дадеш някакви насоки :) Аз завърших средното през 2008 година и ще кандидатствам чак тази - предполагам че няма проблем за класиранията след това. Имам справочник на университета 2008/2009 -темите по биология дали са променени тази година ? :)
Активен

amanda88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

мен също ме интересува дали има промяна в конспекта тази година.Ако някой знае да казва и да не се спотайва
:)  :wink:
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Подготовка за изпита по биология?
« Отговор #8 -: 14.04.2010, 20:39:24 »

Благодаря за отговорите :) Утре ще си поръчвам учебниците по биология. Anck_Sun_Amun може ли да ми кажеш как точно си изготвяла темите по учебниците? Защото се чудя има ли нещо като увод или директно пишеш каквото знаеш- какви са изискванията? Ще съм ти благодарна да ми дадеш някакви насоки :) Аз завърших средното през 2008 година и ще кандидатствам чак тази - предполагам че няма проблем за класиранията след това. Имам справочник на университета 2008/2009 -темите по биология дали са променени тази година ? :)
За темите- не знам дали има промяна. За класиранията-няма никакво значение кога си завършила. Аз изобщо не съм писала теми, направо учех каквото има в учебника. Самият увод на темите ти е достатъчен.
Активен

amanda88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Подготовка за изпита по биология?
« Отговор #9 -: 14.04.2010, 23:27:29 »

благодаря :)
Активен

HeJLu

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
    • http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1566471211
Re:Подготовка за изпита по биология?
« Отговор #10 -: 02.05.2010, 00:12:16 »

Здравейте!Бих искала да попитам какво точно представлява изпита по биология?Обаждах се преди няколко дена на телефона на кандидат-студентска информация и ми казаха, че е тест 9 и 10-ти клас?Вярно ли е това, защото гледам тук, че май за теми става въпрос  :-(
Активен

balik

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:Подготовка за изпита по биология?
« Отговор #11 -: 04.05.2010, 12:44:07 »

Тази година изпита по Биология ще бъде ТЕСТ, а не развиване на теми!
Активен

manhatan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
  • Маркетинг З
Re:Подготовка за изпита по биология?
« Отговор #12 -: 04.06.2010, 10:59:01 »

Здравейте!!! 

   Кажете нещо за теста моля, само затворени въпроси ли има , колко са на брой, трябва ли да се развива урок или част от урок, само учебниците от 9 и 10 клас ли са или е включен и учебника от 8 клас.
 
Благодаря предварително   
 
 
Активен

stellistancheva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Подготовка за изпита по биология?
« Отговор #13 -: 08.06.2010, 17:58:27 »

Може ли да попитам, какво точно представлява изпита по биология, защото никъде няма нито конспект нито нещо дадена за изпита какво представлява и т.н.? Само знам от тук от фурума, че ще е тест, но нищо друго. Надявам се, някой може да даде по-подробна информация за изпита (каквото се сетите). Благодаря предварително!
Активен

eli_3107

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Подготовка за изпита по биология?
« Отговор #14 -: 09.06.2010, 17:40:28 »

Може ли да попитам, какво точно представлява изпита по биология, защото никъде няма нито конспект нито нещо дадена за изпита какво представлява и т.н.? Само знам от тук от фурума, че ще е тест, но нищо друго. Надявам се, някой може да даде по-подробна информация за изпита (каквото се сетите). Благодаря предварително!

Доколкото разбрах изпитът (предварителният) бил сборна матура от 2009 и 2010 година, май, така че готви се за матура. Не се развиват теми. Не би трябвало да е нещо много трудно. Ще се радвам ако се виждаме в университета.  :-) Ти към каква специалност си се ориентирала?  :-)
Активен

G_Lady

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
  • Биоинформатика
Re:Подготовка за изпита по биология?
« Отговор #15 -: 09.06.2010, 21:10:41 »

Изпитът беше съставен от 42 въпроса  :-) Първите 32 са като на матурата със затворен тип отговори, а останалите 10 - схеми, таблици, наименования, снимки и допълване на думи. Мисля, че няма смисъл да се купуват специално учебници - ползвайте каквато литература имате за подготовка, защото аз лично се готвих по просвета и имаше доста неща, които не са засегнати от това издателство :wink:
Активен

qni_911

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Подготовка за изпита по биология?
« Отговор #16 -: 18.03.2011, 13:40:54 »

Искам да попитам дали и тази година ще бъде тестизпита по биология ?Понеже искам да кандидатствам с биология :) и дали материала е върху 8,9 и 10 клас
Активен