argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Новини:  (Прочетена 2710 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Новини:
« -: 14.02.2010, 23:26:18 »

Замених рекламните новини за някои ел. услуги на ПУ с полезни (според мен) цитати за форумците.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Новини:
« Отговор #1 -: 15.02.2010, 01:03:59 »

Замених рекламните новини за някои ел. услуги на ПУ с полезни (според мен) цитати за форумците.
И ще извърша върху тях голямо въздаяние с яростни изобличения; и когато извърша въздаянието Си върху тях, ще познаят, че Аз съм Господ
Цитат от Библията - Езекил 25:17
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Новини:
« Отговор #2 -: 15.02.2010, 16:18:59 »

:wink:
колекцията може да се обогати разбира се...
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Новини:
« Отговор #3 -: 16.02.2010, 03:19:40 »

Много ми харесва идеята с цитатите, но тези, които виждам са само от Библията! Възможно ли е да се поставят и други, защото в момента се сещам поне за няколко много добри цитата! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Новини:
« Отговор #4 -: 16.02.2010, 12:26:23 »

Разбира се... има доста добри мисли изказано под Слънцето... трябва да помислим как да ги въвеждаме, нещо подобно на пощата на ПУ - https://poshta.uni-plovdiv.bg понеже тази система с новините е малко дървенка, а и при мигрирането към нов форум няма да се запази.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Новини:
« Отговор #5 -: 16.02.2010, 16:52:50 »

Разбира се... има доста добри мисли изказано под Слънцето... трябва да помислим как да ги въвеждаме, нещо подобно на пощата на ПУ - https://poshta.uni-plovdiv.bg понеже тази система с новините е малко дървенка, а и при мигрирането към нов форум няма да се запази.
Ами ти си човекът, който разбира от технологиите, останалите можем само да те захранваме с цитати и евентуално да ги въвеждаме! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Новини:
« Отговор #6 -: 17.02.2010, 00:48:18 »

Относно технологията - използвам fortune, с други думи конвертирам текстов файл към такава база. В случая най-добро ще е ако имаме цитатите в TXT файл, по един на ред (примерно).

Относно съдържанието - има подходящи и по-лесни за асимилиране от Библията, но е задължително да носят правилен дух.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Новини:
« Отговор #7 -: 17.02.2010, 01:09:51 »

Относно технологията - използвам fortune, с други думи конвертирам текстов файл към такава база. В случая най-добро ще е ако имаме цитатите в TXT файл, по един на ред (примерно).

Относно съдържанието - има подходящи и по-лесни за асимилиране от Библията, но е задължително да носят правилен дух.
Ами аз лично си имам на компютъра един такъв файл с цитати, които ми харесват. Точно по един на ред и в txt формат. Може да се състави някаква база от цитати и после само да се прикачи файла! Въпроът е да участват повече хора! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re:Новини:
« Отговор #8 -: 19.06.2010, 16:50:54 »

Оф гледам ги тези цитати от бая време вече аз и до сега не идках да казвам нищо по въпроса, защото вече много рядко влизам във форума, но все пак...

1. Защо трябва да са в секцията "Новини"? Преди много време си сомням Наско правеше подобни мисли и цитати, когато се влизаше в старата универститеска поща и бяха много готини. Например си спомням следното: "Научните работници са като войниците - не стават за друга работа!" и разни такива забавни анегдоти и афоризми. Като искате да има цитати - напревете ги в отделна линия Цитати:

2.  Защо непременно цитатите трябва да на религиозна тематика и да са цитати от Библията? На мен много повече ми допада варианта с анегдоти, забавни мисли и такива неща. Най-малкото Библията всеки си я интерпретира както си поиска и една мисъл за един значи едно, за друг друго и май-вече по този въпрос имаше спорове някъде из форума.

С едни приятели се бъзикахме, че след като са цитати от Библията не трябва ли рубриката да се казна "Архив:" , щото НОВИНИ малко не върви.

И последно все пак в "Новини:" си имаше и полезни новини и според мене  грешка, че се махна напълно.

Просот няколоко неща над които да помислите! Съвсем не се надявам на промяна на форума, защото ми е пределно ясно как завършват подобни дискусии, но това е друга тема...  :wink:
Активен
Nobody likes a smart ass...

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Новини:
« Отговор #9 -: 19.06.2010, 22:09:29 »

2.  Защо непременно цитатите трябва да на религиозна тематика и да са цитати от Библията? На мен много повече ми допада варианта с анегдоти, забавни мисли и такива неща. Най-малкото Библията всеки си я интерпретира както си поиска и една мисъл за един значи едно, за друг друго и май-вече по този въпрос имаше спорове някъде из форума.

Прав си за "новини" - махнах ги засега... там ги бях монтирал временно, докато отделя време да направя система, която ги генерира и монтира на определено място.

Библията и религиите нямат общо. Едното е книга на истина и живот, другото ритуално следване на традиции без вяра. Относно тълкуванието -- мисля, че форума е чудесна медия за подобни разговори, дори можем и форум за целта да направим (ако има желаещи).

Благодаря за корекциите - разбира се, че не са новини ;-)
Активен