argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Моля ви отговорете ми!Магистратура Психология  (Прочетена 13398 пъти)

desinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Здравейте!
Май месец се надявам,живот и здраве,да завърша магистър право в ПУ. Искам след това да запиша магистратура по Психология.Виждам в сайта,че по направление Психология има само две магистратури-Консултативна и Приложна психология.
Доколкото разбрах Консултативната е само детска психология,аз бих желала да работя и с големи хора :),така че не е интерес за мен.
Ще се изразя глуповато,но ясно,за да ме разберете и да ми дадете съвет-искам като завърша Психология да отворя частен кабинет и да бъда психолог-но да работя с хора от всякакви възрасти,а не само деца.:)Кажете,за тая ми цел подходяща ли е Приложната психология???В описанието на специалността пише,че випускниците могат да се реализират в Мвр,затвори и т.н....и това не ме влече,искам частна практика.Мога ли да работя като терапевт в кабинет с Приложна психология?
Ще има ли тази година други магистратури-клинична психология или други?
Много ви моля отговорете ми,прочетох целия форум,както и инфото и сайта,но не намерих отговор на въпросите си!:)Моля ви..:))))))))))Поздрав!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Здравей колежке!Частен кабинет можеш да си отвориш и с тази диплома- по Право! Дали ще пишеш медитация или медиация няма кой знае какво значение.проблема идва от потенциалния брой клиенти и от тяхната платежоспособност. и в момента има доста кабинети в които работят както млади адвокати, така и млади психолози и всеки се надява на клиенти.едно от основните правила в тази област е кабинета или офиса да ти са на приземен етаж.(повъзможност  по в центъра)така например ако си забелязала в Тракия няма адвокатски кабинети или офиси,защото те се откриват по възможност близо до съдилищата и прокуратурите които по принцип са в центровете на градовете.Следователно преди да отвориш кабинет трябва да откриеш подходящото място. След това идва въпроса с рекламата ,с обурудването ,  и така нататък!като се дипломираш обади ми се да ти хвърля едни карти Таро за да ти кажа със сигурност дали има смисъл да започваш ново образование или с това ще пробиеш, защото адвокатската работа е 50 % психология ,а останалото е още нещо.
Здравейте!
Май месец се надявам,живот и здраве,да завърша магистър право в ПУ. Искам след това да запиша магистратура по Психология.Виждам в сайта,че по направление Психология има само две магистратури-Консултативна и Приложна психология.
Доколкото разбрах Консултативната е само детска психология,аз бих желала да работя и с големи хора :),така че не е интерес за мен.
Ще се изразя глуповато,но ясно,за да ме разберете и да ми дадете съвет-искам като завърша Психология да отворя частен кабинет и да бъда психолог-но да работя с хора от всякакви възрасти,а не само деца.:)Кажете,за тая ми цел подходяща ли е Приложната психология???В описанието на специалността пише,че випускниците могат да се реализират в Мвр,затвори и т.н....и това не ме влече,искам частна практика.Мога ли да работя като терапевт в кабинет с Приложна психология?
Ще има ли тази година други магистратури-клинична психология или други?
Много ви моля отговорете ми,прочетох целия форум,както и инфото и сайта,но не намерих отговор на въпросите си!:)Моля ви..:))))))))))Поздрав!

« Последна редакция: 14.03.2010, 13:10:22 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

Владислав

  • Гост

Мислиш ли, че с тази магистратура някой ще ти се довери?
Аз лично не бих.
Проф. Стаматов ни е казвал, че за да станеш психолог трябва да започнеш от началото, т. е. бакалавърска степен, после магистър и при желание докторантура.
Предвид вида на обучението в магистърските програми аз не бих лежала на 1 магистратура за отварянето на кабинет.
Успех в отварянето на кабинета и намирането на клиентела :y:.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Защо не пробваш първо да си отвориш офис ,и ако не върви с адвокатурата тогава да мислиш за психология.По принцип за утвърждаването на един адвокат са необходими 6-8 години,а за утвърждаването на един психолог от 8-до 10 години. По рано от тези срокове ти нямаш самочувствието да работиш като високо заплатен специалист , защото "/ името/"  се създава за минимум 10 години!Успех все пак!
Активен
Всичко е любов

desinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

Колеги,колеги...извинявайте,че ще ви го кажа..но ако не знаете отговора или не искате да отговорите на даден въпрос по-добре си замълчете,отколкото само вятър на устата да си правите.
Единият ми предлага да си отворя кабинет за медиация или да адвокатствам,другият се загрижил за клиантелата..Ох.
Въпросът ми беше сууупер елементарен и исках ако има някой отзивчив и запознат човек да ми отговори,ама нейсе.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Здравей колежке. Явно че не си ни разбрала.Ние не можем да ти кажем това  ,което искаш да чуеш , а ти си държиш на това някой да ти каже ,че ако запишеш магистратура по Психология в ПУ ,след завършването ще си отвориш кабинет, за да работиш с хора.Е  ,добре ще ти го кажа.Като учиш Психология ще си отвориш кабинет, за да работиш с хора.!Сега вече всичко е наред! :-)
Активен
Всичко е любов

Владислав

  • Гост

Здравей колежке. Явно че не си ни разбрала.Ние не можем да ти кажем това  ,което искаш да чуеш , а ти си държиш на това някой да ти каже ,че ако запишеш магистратура по Психология в ПУ ,след завършването ще си отвориш кабинет, за да работиш с хора.Е  ,добре ще ти го кажа.Като учиш Психология ще си отвориш кабинет, за да работиш с хора.!Сега вече всичко е наред! :-)
:-D :-D :-D
Активен

doni972

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Колеги , колеги  - никак не е смешно даже !

Лошото е  , че както върви  и медицинско образование ще може да се получи с две годишно обучение в Магистърска програма .....Тогава ще  ви питам като попаднете на "такъв "  специалист в частния му кабинет :evil:

Активен

didils

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Тъй наречени колеги,
въпроса, който беше поставен е прекалено ясен и конкретен. Срамота е, че хора, които отричат развитието на други хора и умишлено ги потискат смеят да се нарекат психолози. В практиката има много изтъкнати и видни психолози, чиято бакалавърска степен не е психология. А вие с тази степен къде се намирате в момента? Самият факт, че не само не давате отговор на поставен към вас като към "професионалисти"  въпрос, но и умишлено обиждате и хулите човек с интереси в областта на психологията говори достатъчно за професионализма ви с бакалавърска степен :-)
P.S. потърсете малко в google колко изтъкнати психолози не са с бакалавърска степен психология. По принцип това се казва за медицината, но тъй като психологията е тясно свързана с нея ще кажа на всички следното " психологията не е работа, а призвание", а както е известно никога не е късно да откриеш призванието си. Успех на всички изказали се негативно. Искрено се надявам бакалавърската ви степен да ви помага, въпреки че вече никъде не приемат на работа само със степен бакалавър психология, но с магистратура - да - стига да се покажат нужните знания разбира се. Успех и късмет!!!
Активен

Chancho

  • Гост

Тъй наречени колеги,
въпроса, който беше поставен е прекалено ясен и конкретен. Срамота е, че хора, които отричат развитието на други хора и умишлено ги потискат смеят да се нарекат психолози. В практиката има много изтъкнати и видни психолози, чиято бакалавърска степен не е психология. А вие с тази степен къде се намирате в момента? Самият факт, че не само не давате отговор на поставен към вас като към "професионалисти"  въпрос, но и умишлено обиждате и хулите човек с интереси в областта на психологията говори достатъчно за професионализма ви с бакалавърска степен :-)
P.S. потърсете малко в google колко изтъкнати психолози не са с бакалавърска степен психология. По принцип това се казва за медицината, но тъй като психологията е тясно свързана с нея ще кажа на всички следното " психологията не е работа, а призвание", а както е известно никога не е късно да откриеш призванието си. Успех на всички изказали се негативно. Искрено се надявам бакалавърската ви степен да ви помага, въпреки че вече никъде не приемат на работа само със степен бакалавър психология, но с магистратура - да - стига да се покажат нужните знания разбира се. Успех и късмет!!!

Пази Боже, сляпо да прогледа. От въпроса на колегата, поставен преди има няма 5 години, прозира пълно неразбиране на това що е психология и що е това животно психотерапия. Вие смятате ли, че един човек, завършил право, след това минал през магистратура "Приложна психология" в ПУ, както бърз влак през малка гара, ще притежава необходимия капацитет да работи с хора на едно професионално ниво...Най-малкото, че няма да е обучен в някое от направленията, като CBT, Позитивна психотерапия, Психодрама и т.н. Да не споменавам, че в каквото и направление да се обучава човек е нужна и някаква психоаналитична основа, която неизменно е свързана с работа с деца и детайлно познание на психосексуалното детско развитие. Това, което мога да заключа, четейки този пост, е че колегата желае по-скоро да разреши собствените си проблеми, чрез работа с хора, отколкото обратното. Висшо ниво на нарцисизъм. За да е способен и сигурен в работата си, един терапевт задължително трябва да е минал и лична терапия. То ако ставаше така с една магистратурка в ПУ и айде да отваряме кабинети и да ставаме велик психотерапевти ехее....
Активен