argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Прехвърляне от Университет в Германия в БГ  (Прочетена 1711 пъти)

Rennie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Здравейте,

интересува ме някой може ли да ми даде информация как става прехвърлянето от Университет в германия в България. Конкретно ме интересува Екологията в ПУ. Признават ли взети изпити? Трябва ли да се ходи на кандидат студентки? Може ли да се пишат изпити от горни семестри с цел по-бързо завършване? Каква е възможността да се пише диплона работа в Германия?
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Здравей Rennie,
Ще ти отговоря на въпросите. Ако някой може да прецизира отговора ми - нека пише:
Признават ли взети изпити?: това зависи от програмата по дисциплината и най-вече от конкретния преподавател;
Трябва ли да се ходи на кандидат студентки?: Да, трябва да минеш през такъв изпит, но не вярвам това да е някаква пречка за теб;
Може ли да се пишат изпити от горни семестри с цел по-бързо завършване?: За съжаление обучението в БГ е модулно но на теория, не и на практика. Учебната програма и заетост особенно в природните дисциплини, често не позволяват такава гъвкавост в предвид натовареност на учебни зали и програма като цяло. Въпреки това можеш да попиташ декана на Биологическия факултет и би могло да стане. По принцип има индивидуални планове, така че законово няма пречка... но само законово;
Каква е възможността да се пише диплона работа в Германия?: Намираш си научен ръководител там (това удобно може да стане по програмата Еразъм) и ръководител от ПУ и така. Няма проблеми за това.
Активен

Rennie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Здравей Атанас,

много благодаря за изчерпаелния отговор! До колкото разбирам трябва да отида на кандидат студентски изпит и после да се опитам да призная някакви изпити? Интересува ме Екология и ООС, защото тук уча Геоекология и има много общи дисциплини. Наистина не ме притеснява кандидат студентския изпит, до колкото съм се информирала е само биология, трябва да разуча повече, вече не помня колко имах в дипломат по биология, ще трябва да намеря какви са балообразуващите оценки. Не ми се иска особено да се прибирам, но така като гледам програмата на специалността: ами доста е прилична. Липсват много неща, които съм учила тук и са важни според мен, но като цяло съм впечатлена. Ако някой знае може ли да сподели общата квота студенти, които приемат ще се радвам.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

Rennie,
Мисля, че кандидатстудентския изпит няма да можеш да избегнеш, но не вярвам да е някаква пречка за теб. Относно останалите специфични въпроси бих те насочил към Балик Джамбазов, с който сме приятели и той би те насочил най-добре, допускам че може и да ти помогне. Инфо тук: http://bio.uni-plovdiv.bg/?p=151.
Аз бях за 5 години в UNI-Essen, където защитих докторска по химия и след това се върнах в Пловдив... Обмисли добре избора си за завръщане в ПУ.
Активен

Rennie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Toва щеше да ми е следващият въпрос, към кого да се обърна за информация. Много благодаря, непременно ще се свържа с Балик Джамбазов. Съвета ти за обмислянето е много добър, надявам се до какъвто и избор да стигна да се окаже сполучлив...
Активен

Rennie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

http://www.dnevnik.bg/analizi/2009/08/06/767093_prehvurlianeto_v_bulgarski_universitet_-_skupo_i/

Лелееее какви неща чета! Сериозно ли искат по 5000 лева за прехвърляне и после не признават изпити???
Активен

Rennie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

Няма да занимавам повече с административните бумаги... Иска ми се да сравня до колкото е възможно университетите с Екология. Аз се спрях на пловдивския, защото има възможност за дипломна работа и програмата е интересна и подходяща за мен самата. Варненската екология също ми е много интересна  като програма, но твърде техническа. Приемните изпити са по математика и физика, което мен много ме отблъсква, не ме влече инжинерството, учила съм хидрология и физика и не ми се занимава с това. Русенския отпадна, защото не искам да ходя в Русе. Останаха двете възможности в София. За съжаение там няма вариант дипломна работа, но бих се радвала ако някой може да изброи някои плюсове и минуси на следването Екология и ООС в Пловдв и София.
Активен