argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Политология  (Прочетена 7852 пъти)

ani_tiptop

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Политология
« -: 13.09.2006, 11:00:04 »

Приета съм 1-ва година Политология и ме интересува тай като тази специалност е част от FISN,ще уча ли икономически специалности или по точно ще се даржи ли на тях?  :roll: .Какво се изучава и на какво се държи?
Активен

Insomnia86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
Re: Политология
« Отговор #1 -: 13.09.2006, 16:00:58 »

Ще учиш икономически специалности. Аз сега ще съм втори курс и нямам идея как ще е по-нататък, но досега сме имали Геоикономика, Основи на управлението...май това беше икономическото. Но по принцип в ПУ политологията е по-икономически ориентирана, така че се държи много на тия неща. Предметът, по който учих най-усилено тази година беше История на политическите идеи. Това определено трябва да се вземе насериозно. Иначе по Геоикономика е готин преподавателят, малко кофти оценки пише на изпита, но рядко къса. А доц. Иванов по ОУ е най-готиният даскал, който имахме, поне за мен. Супер печен е, не съм пропускала негова лекция. Така че няма страшно, ще се справиш:) 8-)
Активен

bibw

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
политология2
« Отговор #2 -: 13.09.2006, 17:19:26 »

можели да ми кажете програмата за политология II- курс
Активен

ani_tiptop

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Политология
« Отговор #3 -: 13.09.2006, 19:28:34 »

Мерси много за информацията!Питам точно защото се учидих че,специалността е част от FISN и я водят като икономическа специалност,а по принцип не мислех 4е е такава,но явно доста се държи на икономиката.Както и да е няма значение.Дано да не е голям зор,че никога не сам учила икономика,а математиката хич не я знам  8-)
Активен

Insomnia86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
Re: Политология
« Отговор #4 -: 14.09.2006, 18:34:59 »

Ами математика през първи курс няма да учите, но пак ти казвам - икономическите предмети не са нещото, от което трябва да се страхуваш най-много щом си записала политология.....Предполагам, че ще имате честта да ви преподава гл. ас. Олга Симова по История на политическите идеи, където пада голямо учене...но пък е и най-интересно;) Успех!
Активен

Insomnia86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
Re: политология2
« Отговор #5 -: 14.09.2006, 18:36:01 »

Ами то и аз бих искала да я знам, но още е много рано за програми......а ако ти си втори курс сега, значи трябва да сме колеги май......
Активен

BoFFo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re: Политология
« Отговор #6 -: 17.09.2006, 16:54:00 »

Да ви питам,по принцип на колко групи е разделена спец. ,принципно се приемат 40 човека политология.и предполагам че е на 2 групи или...
Активен
fortuna favet fortibus

Insomnia86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
Re: Политология
« Отговор #7 -: 17.09.2006, 17:30:25 »

ами не знам колко се приемат, ние сме 60 :) на групи ни разделяха, но почти всички лекции си карахме заедно....без физическото и упражненията по Основи на управлението
Активен

ani_tiptop

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Политология
« Отговор #8 -: 21.09.2006, 10:01:04 »

 :? Кога ще излиза програмата за Политология и ще я качат ли в интернет  :lol:
Активен

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Политология
« Отговор #9 -: 21.09.2006, 12:40:56 »

Insomnia86, какво се оплакваш от политическите идеи?!Предметът е много интересен и увлекателен. Цял семестър си четеш разни забавни книжки и накрая на изпита ти задават две лесни въпросчета, на които и от обща култура можеш да отговориш...

ani_tiptop, по принцип в нашата специалност се учи всичко, включително и няколко вида икономика, но не се набляга на нищо. Така е направено, че ако искаш учиш, ако не искаш, не учиш, а накрая няма как да не минеш. Така че спокойно, ако икономиката или математиката не са ти любими предмети, ще можеш да минеш и без да се задълбочаваш много в тях. И все пак ако имаш нещо нужда от помощ се обаждай (ще ти дам имейл или телефон за връзка).
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

Insomnia86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 61
Re: Политология
« Отговор #10 -: 21.09.2006, 22:15:56 »

politolog, не знам какво те кара да мислиш, че се оплаквам:))
Напротив, това за мен е най-смисленият предмет от тазгодишното ми обучение. Единственото нещо, с което не мога да се съглася с теб е това : "накрая на изпита ти задават две лесни въпросчета, на които и от обща култура можеш да отговориш... " Всеки ,който взема насериозно предметът, няма да разчита на общата си култура на изпита в случая......
Активен

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Политология
« Отговор #11 -: 23.09.2006, 16:09:03 »

Insomnia86, опитах се да вдъхна оптимизъм в първокурсниците, а ти разваляш всичко  :-D.  Предметът наистина е смислен и определено трябва да му се обърне по-специално внимание, но пък не трябва да се плашат хората, че е толкова труден. Нашите преподаватели имат навика да правят простите неща сложни, но ако намериш подходяща литература и имаш добра обща култура, нещатата бързо се опростяват.
А иначе изобщо не съм казал, че трябва да се разчита на общата култура и не виждам смисъл в това. Всяко научено нещо е в наш плюс, така че трябва да се стремим да научаваме колкото можем повече, а не да избутваме предмета с обща култура, дори и да можем.
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

ani_tiptop

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Политология
« Отговор #12 -: 28.09.2006, 18:32:04 »

Kakav ezik da izbera frenski ili Angl.6toto mi kazaha 4e po Angl. kasali mnogo  :-o
Активен

politolog

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: Политология
« Отговор #13 -: 28.09.2006, 21:13:30 »

Предодавателката по англисйки съм чувал, че е голяма гаднярка, ама много голяма. Заяжда се, обижда и къса здраво. Даже имаше разправии и искаха да я махат, събираха се подписки... Ако ти се падне пак тази, дупе да ти е яко. Иначе френският ще ти е по-лесен, но едва ли това е най-важното, защото не виждам особени перспективи пред този език.
Активен
"И така, който иска да живее, трябва да се бори, а който в този свят на вечна борба не иска да участва в схватката, той не заслужава правото на живот. Нека е жестоко, но е така!"

bibw

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re: Политология
« Отговор #14 -: 29.09.2006, 11:33:15 »

днес излиза програмата! обаче нашия сайт пак нещо не  наред :-)
Активен

BoFFo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re: Политология
« Отговор #15 -: 29.09.2006, 17:01:28 »

Хубаво излиза днес,ама май нещо липсва в сайта  :| . Та ако добрите модератори не вкарат програмата къде трябва да я търся  :-o
Активен
fortuna favet fortibus

fisn_adm

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re: За разписа на студентите - РО
« Отговор #16 -: 29.09.2006, 17:33:52 »

Програмата ще бъде публикувана на сайта на ФИСН (fisn.pu.acad.bg) в събота, 30.09.2006 г.
Активен

ivanski

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
Re: Политология
« Отговор #17 -: 30.09.2006, 14:45:48 »

Все още я няма програмата...вече започнах да се съмнявам,че и днес ще се появи.

A,eвала,току що я качиха
« Последна редакция: 30.09.2006, 17:17:12 от ivanski »
Активен

BoFFo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re: Политология
« Отговор #18 -: 30.09.2006, 19:59:10 »

Цитат
Предодавателката по англисйки съм чувал, че е голяма гаднярка, ама много голяма. Заяжда се, обижда и къса здраво. Даже имаше разправии и искаха да я махат, събираха се подписки... Ако ти се падне пак тази, дупе да ти е яко. Иначе френският ще ти е по-лесен, но едва ли това е най-важното, защото не виждам особени перспективи пред този език.

Тази преподавателка случайно да се казва А.Михайлова  :| :-o
Активен
fortuna favet fortibus

fair

  • Гост
Re: Политология
« Отговор #19 -: 30.09.2006, 23:37:07 »

Мисля, че е същата :-D
Активен