argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: какво мислите за Windows на бг  (Прочетена 5868 пъти)

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
какво мислите за Windows на бг
« -: 15.09.2006, 21:34:43 »

Баща ми преди няколко дни от някъде намери мечтания Windows XP на български и сега направо се разтапя от кеф. Честно казано - аз не го харесвам, защото от една страна съм свикнала с английския вариант, от др. аз всякак го разбирам, така че не ми трябва превод, а дори бих казала, че той ме дразни. Вие бихте ли си го инсталирали???

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #1 -: 15.09.2006, 22:10:58 »

Ами първо Bulgarian Language Pack има доста отдавна. Когато излезе (още с първите версиии на Windows XP) и аз реших да го инсталирам. Ами на менлично не ми допадна, защото Windows-а на български прграмите на английски и става малко обърквация. Лично и аз съм си свикнал на ангийския Windows. Забелязъл съм обяче, че по света навсякъде всяка страна си уважава езика и си ползват на собствения език Windows. Ето тази година ходих до турция и там ми се наложи да ползвам интернет и Windowsa им беше на турски. Всички арабски държави и япония, китай, кореа и тем подобните също си ползват на собствения език Windows-а. Това е просто уважение на езика според мен, но в българия го няма и това е. Примерно ако при излизането на първия Windows имаше подръбжка на български интерфейс мисля, че нещата щяха да седят по друг начин. Но това е положението и мислия, че за момента с английския Windows хората в българия по-добре се оправят от колкото с българския.
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #2 -: 15.09.2006, 22:28:27 »

Ами първо Bulgarian Language Pack има доста отдавна. Когато излезе (още с първите версиии на Windows XP) и аз реших да го инсталирам. Ами на менлично не ми допадна, защото Windows-а на български прграмите на английски и става малко обърквация. Лично и аз съм си свикнал на ангийския Windows. Забелязъл съм обяче, че по света навсякъде всяка страна си уважава езика и си ползват на собствения език Windows. Ето тази година ходих до турция и там ми се наложи да ползвам интернет и Windowsa им беше на турски. Всички арабски държави и япония, китай, кореа и тем подобните също си ползват на собствения език Windows-а. Това е просто уважение на езика според мен, но в българия го няма и това е. Примерно ако при излизането на първия Windows имаше подръбжка на български интерфейс мисля, че нещата щяха да седят по друг начин. Но това е положението и мислия, че за момента с английския Windows хората в българия по-добре се оправят от колкото с българския.
Щото превода е скапан, аз го ползвам на португалски език и си е идеален :)
Активен

chebaev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 216
    • Официалната интернет страница на Ивайло Чебаев
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #3 -: 15.09.2006, 23:36:55 »

Еми знчи трябва да се направи нещо по въпроса. Предполагам Microsoft имат представителство в България. Значи са чували за нас :) Тогава може да се направи един свястен превод.
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #4 -: 16.09.2006, 20:46:15 »

Искаш ли да им се обадя? Приятели са ми

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

fesko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #5 -: 18.09.2006, 00:10:47 »

Истината е, че кой- както се научи. Като си цъкал 5 години на английски и вече хич не гледаш какво натискаш дори.. Лично на мен българския ми забавя работата малко, пък и не всичко е пипнато както трябва /откъм хелп де/, което също дразни. Въпрос на свикване. Иначе е хубаво да настъпи, но аз доколкото знам всички учреждения и прочие с договоори с Майкрософт си взимат ОС на Бг.
Активен
Правете война, а не любов!.. Ъъъ.. Май не беше така :)

adito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #6 -: 18.09.2006, 13:53:16 »

Аз също бях свикнала с английският вариант, но поради сходни причини (родителите ми не знаят английски и ако седнат на компютъра все някой трябва да им обяснява нещо), сложихме бг варианта. В началото адски ме дразнеше всичко- особено понятието "работен плот". Но след един месец работа- свикваш...Сега дори не ми прави впечатление. И дори мога да кажа, че за някои неща чак представлява удобство...
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #7 -: 22.09.2006, 22:18:33 »

На мен лично ХР на български не ми се понрави. Използвах го известно време и след това го премахнах....Пък и съм свикнала да ми е на английски  :roll: Имах малък спор с майка ми, която не знае английски, но тя нямаше друг избор освен да се примири!
Активен

PROta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #8 -: 24.09.2006, 18:30:46 »

Win XP  на български е за хора които никога не са работили с операционни системи и са може би над 40-45 години. Английският вариант е най-доброто на Мicrosoft за Microsoft. Ползвам съм частично преведен вариант и първо ми беше адски смешно, след това започнах много да се дразня, защото специално на мен започна да ми бави работата, а не да я улеснява.
Активен
Hope is the first step on the road to disappointment.

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #9 -: 25.09.2006, 16:51:05 »

Българският превод е малоумен. И ми се струва, че пакетът прави бъгове в някои приложения, особено ОЕ.
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #10 -: 29.09.2006, 11:32:45 »

Българският превод е малоумен. И ми се струва, че пакетът прави бъгове в някои приложения, особено ОЕ.
Неразбирам как промяната на текст ще прави бъгове, но щом имаш такъв проблем пусни един репорт до Микромеките. Няколко пъти ми се наложи да ползвам тяхно съдействие и бяха много любезни, а и пач за един проблем с комп. ми написаха. Невероятно е но работи :-P Лично аз ако ползвам /*налага се понякога*/ Windows предпочитам да ми е на английски, не за друго ами понеже трудно се ориентирам с превода на БГ. Иначе съм инсталирал превода отделно и до сега никой не се е оплакал.

А дали трябва Windows да е на БГ? За хора които не разбират английски, а им е малко късно да учат езика, мисля че БГ версията е по-добре като този случай:
На мен лично ХР на български не ми се понрави. Използвах го известно време и след това го премахнах....Пък и съм свикнала да ми е на английски  :roll: Имах малък спор с майка ми, която не знае английски, но тя нямаше друг избор освен да се примири!
Самоче Kelli, така после майка ти ще почнде да клика къде не трябва и от там пък се появява мнението за бъгове и пр. Не че ги няма. Вкъщи работя с Линукс, но за родителите ми е преведен на БГ и се справят много добре. По ясно е като им каже комп, че еди-коя си операция ще им затрие или промени файл или настройки. Преводът си има предимства, но не и недостатъци.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #11 -: 29.09.2006, 12:00:00 »

Ами да ви кажа пък и английската версия няма недостатъци, а напротив. На майка ми й се отрази много добре, защото вече се оправя страхотно с английската версия, та даже постоянно изтъква колко думи е научила и това я радва. А и докато свикне не е изтрила нищо, понеже е средно интелигентна и й е ясно, че когато не разбира не трябва да пипа. А и освен това бъговете ги няма, както при бг!
Активен

The_Last_Boyscout

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #12 -: 30.09.2006, 15:42:50 »

аз си ползвам програмата на английски, откакто имам компютъра. не ми пречи, пък и не искам да си инсталирам версията на български. просто не ми е необходима
Активен

Agarvaen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #13 -: 01.10.2006, 17:35:36 »

А какво мислите за Линукс на български? :) Лично аз ползвам и двете версии.Едната я инсталирах заради сестра ми, която се оправя по-лесно на български.Но лично аз го предпочитам на английски ...
Активен
Не на мъртъвци,не върху кости се крепи България, а на духа на своите светци.

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #14 -: 08.10.2006, 14:40:44 »

Мисля че е гнус. И че е само за бегинър юзърс. Аз не мог ада се оправя, щото си губя време да си превеждам  :-(
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #15 -: 02.09.2007, 17:36:26 »

Мен не ме кефи бг.Свикнала съм сина англииски и понякога като оправям компютара на брачедка ми сама се чудя дали разбирам бг. :rock:
Активен

raitchev

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 468
  • Русе
Re: какво мислите за Windows на бг
« Отговор #16 -: 02.09.2007, 20:34:56 »

Ей, как хубаво възродихме тема от преди една година :)
Инак - ако е на български се чуствам като индианец :)
Просто винаги съм го ползвал на английски... както всякаква друга техника.
Активен