argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Учител по Биология.  (Прочетена 5574 пъти)

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Учител по Биология.
« -: 18.06.2010, 19:36:48 »

Още ли може срещу такса от 800 лв след втората година да запиша този курс и да придобия права за учител по биология?
Активен

Alabam4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 111
    • Съновник
Re:Учител по Биология.
« Отговор #1 -: 01.07.2010, 09:50:27 »

ДА
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Учител по Биология.
« Отговор #2 -: 23.08.2010, 15:53:08 »

Това е интересно!За кои специалности има такива курсове??? :mmm:
Активен

manhatan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
  • Маркетинг З
Re:Учител по Биология.
« Отговор #3 -: 23.08.2010, 17:41:26 »

за специалностите от биологичния факултет съответно

ама ми се струва доста скъпичък този курс
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Учител по Биология.
« Отговор #4 -: 24.08.2010, 13:05:29 »

Ако не е нужно да довършиш по нататък обучението и приключиш със двете години изкарани +курс, и си работиш после, не е скъпо, но изкарвайки курса трябва ли да завършиш съответната специалност за да станеш учител или е достатъчен курса? :mmm:
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re:Учител по Биология.
« Отговор #5 -: 05.09.2010, 15:42:24 »

Това е интересно!За кои специалности има такива курсове??? :mmm:
Като гледам по-надолу в линка, явно може и от специалности в друго професионално направление.
http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/pdf/DK-oferta%20BF.pdf
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Учител по Биология.
« Отговор #6 -: 08.09.2010, 13:50:35 »

Да,най-долу от линка си има и програмата която е 3 семестъра за тези които не са били с биология,имат там повече часове зоология и други....Хубаво са решили! Сестра ми записа сега Екология и ООС и гледам, че имат часове в 3 и 4 курс, за допълнителна квалификация -учител,това май е +, и не и е нужен този курс,ще видим де.Иначе за еколог няма работа като гледам засега! :mmm:

Активен

CoNvAlLaRia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Учител по Биология.
« Отговор #7 -: 02.10.2010, 02:38:49 »

 но изкарвайки курса трябва ли да завършиш съответната специалност за да станеш учител или е достатъчен курса
Да задължително първо трябва да завършиш бакалавърската си специалност, защото тази квалификация е на базата на нея. Аз завърших преквалификацията, но документа ще го получа след като се дипломирам. :-) Всичко което допълнително си завършил ти е в плюс, никога не знаеш какво ще ти потрябва и каква врата ще ти отвори за в бъдеще!  :-)
« Последна редакция: 02.10.2010, 02:46:48 от CoNvAlLaRia »
Активен

Jezebel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Учител по Биология.
« Отговор #8 -: 05.10.2010, 09:14:36 »

Доколкото разбрах от инфото в сайта на ПУ,дори ако си завършил небиологична специалност(например стопанско управление като мен),можеш да запишеш допълнителна квалификация Учител по биология.
Дали звършилите небиолози ще са равнопоставени с тези,които имат биологична специалност като основа?Доколко ще са конкурентни,ако решат да си търсят работа като учители по биология?
Активен

CoNvAlLaRia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Учител по Биология.
« Отговор #9 -: 05.10.2010, 22:08:34 »

Да, всеки може да запише допълнителната квалификация, в твоя случай само се удължава обучението. Относно въпроса ти , дали не биолозите ще са равнопоставени пред биолозите , като учители - защо не. Това, че имаш желание да си учител по биология е основно, човек когато иска винаги може да постигне много, разгледах плана за не биолози и е доста добър - ключови дисциплини се изучават , а и с допълнителна информация така или иначе трябва да се сдобиваш, за да бъдеш добър и креативен учител  . Пък и според мен един учител трябва да притежава и ред други качества, за да бъде добър , а това че ти си учила нещо коренно различно и искаш да учиш сега това е супер. Пожелавам ти успех! За конкурентноспособността вече въпроса е по-специфичен , никои не може да ти даде гаранции. Ако искаш всичко да ти се разясни в детайли спокойно можеш да се обърнеш към доц. Г. Ставрева.
Активен

Jezebel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Учител по Биология.
« Отговор #10 -: 06.10.2010, 20:05:14 »

Благодаря за отговора CoNvAlLaRia. Докато се ориентирам какво искам тази година изпуснах срока   :-(  -10.09.2010.Поне ще имам време за размисъл.
Не познавам никой от биологическия факултет.Доц. Ставрева що за човек е,дали е отзивчива?Много интесен и полезен за мен ще е един такъв разговор по темата с нея.
Ти имаш тази допълнителна квалификация,така ли?
Активен

evi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Учител по Биология.
« Отговор #11 -: 08.10.2010, 20:05:36 »

 Доц. Ставрева е много готин човек и винаги може да разговаряш с нея , много е отзивчива и винаги помага на студентите с каквото може :)
Активен

CoNvAlLaRia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Учител по Биология.
« Отговор #12 -: 09.10.2010, 03:15:48 »

Да, определено доц.Ставрева ще ти разясни всичко с пълни подробности. :y: :-) Да, аз завърших тази преквалификация миналата година , когато бях трети курс в биологическия факултет, паралелно с основната ми специалност. Спокойно мога да кажа, че съм много доволна, научих много и конкретно специализирано в тази посока, а пък за държавната практика да не говоря, беше вълнуващо и супер интересно. :-)
« Последна редакция: 09.10.2010, 03:19:21 от CoNvAlLaRia »
Активен

mentality_spirit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Учител по Биология.
« Отговор #13 -: 09.10.2010, 15:43:34 »

а коя ти е основната специалност?    и в тази преклалификация много ли неща се учат ?  все пак не ги ли учиш в основната специалност
Активен

CoNvAlLaRia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Учител по Биология.
« Отговор #14 -: 11.10.2010, 22:44:41 »

Това е интересно!За кои специалности има такива курсове??? :mmm:
Като гледам по-надолу в линка, явно може и от специалности в друго професионално направление.
http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/pdf/DK-oferta%20BF.pdf

Тук са основните планове за преквалификацията. Тези предмети не се изучават при бакалавърските програми , освен при специалност Биология и Химия. Конкретно имам предвид обучението за 1 година. Тези предмети , които се изучават са доста различни, в смисъл трябва вече да погледнеш на биологията от друга гледна точка, да усвоиш основни методи, похвати за работа с ученици. Нещо, което си виждал, но сега трябва ти да си от другата страна - като учител и е доста различно. Това, което е за 1.5 включва вече някои от нашите главни дисциплини, които са познати на всеки студент в биологическия факултет.
« Последна редакция: 11.10.2010, 22:58:13 от CoNvAlLaRia »
Активен

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:Учител по Биология.
« Отговор #15 -: 31.05.2011, 19:55:31 »

Доцент Ставрева е в болнични и няма кой да ми отговори на въпросите... Имам желание да запиша тази специализация, но имам много въпроси.

1) Колко дни трае курсът всеки семестър?
2) На коя дата започва?
3) Студентите как се справят с изпитите? Понеже се учи и през редовната изпитна сесия, как се справят с ученето? Ами ако по евреме на лекции имам изпит, мога ли да отсъствам?
4) Тежки ли са изпитите?
5) Как се дипломират студентите?
6) Колко хора се събират в тези курсове?
Активен