argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Компютърни зали!?  (Прочетена 3451 пъти)

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Компютърни зали!?
« -: 18.09.2006, 11:42:03 »

С риск да бъда досаден за всички имам още едно учудване. Колеги, в доскоро функциониращия нефункционален сайт на факултета, а дори и в информацията за факултета на pu.acad.bg пише, че факултетът разполага с 3 компътърни зали. Наблюденията ми са, че разполагаме с една "компютърна стая/библиотека", която използват с привилегии колегите социолози. Хм, не че отричам, че имат заслуги за придобиването на тези компютри във факултета, но доколкото ми е известно и те имат доста ограничен достъп до тях, а какво остава за нас бедните философи:-((( Но все пак другото обезпокоително нещо е числото 3 в информацията, която чета. Другите 2 "зали" нито съм ги видял, нито съм чул, че ги има. Ако някои има други наблюдения, моля да ме поправи. Освен ако разбира се не броим двата офиса, в които се помещават катедрата по философия и етнология(използвам случая да поздравя всички преподаватели от катедрата:-))) и деканата на факултета. Не мога да отрека, че и там има компютри, от които естествено се ползват само преподавателите(логично), но фактът си е факт че с тях наистина имаме 3 компютърни стаи!!!ХВАЛА  ХВАЛА ХВАЛА!!!Само молбата ми към ръководството е да се смени думата от зали на стаи, че да не лъжем хората. А ако пък искаме да сме съвсем честни, нека направо премахнем това info за факултета!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

PUsuxx

  • Гост
Re: Компютърни зали!?
« Отговор #1 -: 18.09.2006, 12:42:09 »

Всичко,което си написал си е баш така...само не мога да разбера за какви привилегии в полза на социолозите говориш.Ако ползването на щайгите(т.е компютрите:))във винаги запотения коптор (т.е компютърната зала),е привилегия-евала на вас непривилегированите.А пък и ние все пак имаме предмет Компютърни програми за статистически анализ и поради този факт ни карат да агонизираме във вертепа,наричан от някой "зала".Айде и вече вземи да почерпиш,че не ти отива така да се покриваш.
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Компютърни зали!?
« Отговор #2 -: 18.09.2006, 15:16:59 »

Добре де, приемам поправката и се извинявам. Така че... моля, колеги, изразът за привилегиите по-горе, който съм опоменал да се чете в кавички. В този момен съвестно и съпричастно проронвам сълза за бедните социолози:-((( А за черпенето аз като ти казвах ония ден пред ректората ти се правеше на скромен, а аз веднъж ставам на 20 годидни, така че... много моля, сърди се на себе си. Виж, за изпита по философия дето искаше още отдавна... една бира имаш от мен (скромно, но от сърце:-)))
P.S. Ще те чакам на 2-и пред кабинета на доц. Шнитер:-)))
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

PUsuxx

  • Гост
Re: Компютърни зали!?
« Отговор #3 -: 18.09.2006, 18:14:15 »

Еми такова е...какво да се прави:)А пък и е на майтап де...не съм вложил зла умисъл.Ако нещо си се засегнала-поднасям извиненията си най-искрено.
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Компютърни зали!?
« Отговор #4 -: 18.09.2006, 22:35:51 »

Aйде сега пак 10!!! Мисля, че от написаното от мен ясно личи липсата ми на финансови средства: "една бира", "скромно, но от сърце".  По-ясно не мога да го кажа. А и кажи ми ти виждал ли си някъде богат финансово философ. Ако мога да цитирам и допълня Боби Турбото: "Жена шофьор, негър скиор и богат философ нема!!!". Така де, вече ги няма ония благодатни антични времена, в които на философа всичко си му е било уредено вкъщи, а на него му оставало само да си припка насам-натам с другарчетата си и да философства...еееееехххх, какви времена са били само, а сега... Но както обичам често да казвам: "Всяко поколение да с и носи кръста!!!" А и срещата с  доц. Шнитер, може да я отложим с някой ден, че на 2-и едва ли ще и е точно до нас. Но знае ли човек, то на 2 бири не знам какво правя, та на 10...:-))) А в твоя защита пред gaily бих казал, че инак ти си много нежна и ранима душа, която рядко си позволява използването на подобни долни думи дори и на майтап. И нито в моите думи, нито в твоето извинение се крие нотка ирония. А в своя възхвала също съм длъжен да каажа, че аз обичам жените и се старая да бъда мил и нежен с тях, независимо, че приятелката ми продължава да упорства за обратното:-)))
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Poison

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
  • BE THE ONE,NOT THE NUMBER ONE,JUST THE ONLY ONE
Re: Компютърни зали!?
« Отговор #5 -: 28.09.2006, 16:25:46 »

ей Жорка,внимавай,че тука се крие таен агент и не се знае как ще се изфилософстват думите изречени от теб по повод Стефито!:)
А колкото до залите,много да ме извинят преподавателите,но послдения семестър аз и доста други заблудени колеги се бяхме записали в избираемата дисциплина "Теория и практика на масовите комуникации" и да ме извини г-н Сапарев( чудесно си свърши работата с теорията) ама практиката,която може би заради самото заглавие на избираемата дисциплина предполагаше някаква работа с PC нещо липсваше,което искрено вярвам не бе по негова вина.........Абе сигурно важното  е че изпита се взе...знам ли? :roll:
Активен
'Незнаещият живее много по-просто и лесно",но аз искам повече в живота от това да срещам само хубавата му страна.

moon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Компютърни зали!?
« Отговор #6 -: 06.10.2006, 22:06:06 »

e vse pak pone gi imame vaprosnite zali. mi bez hich???
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Компютърни зали!?
« Отговор #7 -: 07.10.2006, 16:56:43 »

Въобще имаме ли компютри. Ние от юридическия факултет може да ползваме само един в библиотеката, които често бъгва, рестартира се, загрява бавно и мноооого често.......ама наистина много често е развален. Радвам се ,че успях да се сдобия с нужния софтуер и не ми се налага да се доближавам до тази щайга. Явно положението с компютрите е много зле. А при някои специалности те са задължителни и се надявам, че там колегите имат нужните условия...защото иначе позор!
Активен