argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Две години за една - възможно ли е?  (Прочетена 10226 пъти)

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #20 -: 10.07.2010, 18:28:02 »

Ако някой си мисли, че оценките от държавните изпити имат някакво значение за по-лесно влизане в съдебната система, здраво се е объркал.
Хайде успех!
ПП
D R A F T E R, като спомена жена си, как е тя?
 :-D :-D :-D
:wink: hi,

темата стана чудесна  :-D. Първо за жената  :-D, добре е, пита за теб и много се смее  :wink:.
Второ, относно оценките от държавните изпити - една от разпоредбите на ЗСВ:
Чл. 186. (1) Конкурсната комисия извършва класирането на кандидатите за всяка длъжност чрез подреждането им по бал, който се образува като сбор от оценките на писмения и устния изпит и общия успех от държавните изпити.
Доколкото подочувам  8-) на такива конкурси отличната оценка е максимум 4,50, та по тоя критерий много кандидати (знаещи като теб) могат да попаднат в една група. От нея обаче, ще изскокнат  :-D онези, които са успяли като добри "авджии" да изчакат най-добрия момент и тогава да стрелнат ( :-D кой както иска да го разбира) по мишената. Таа, чувал съм, че шансът е единствено в скрития коз, наречен "общ успех от държавните изпити".
А сега и за колежката с 3-ката по ППН. Това не са нейни думи за оправдание, от което по какъвто си искаш аргумент, можеш да си направиш извода, че оная притча  :wink: в случая е ирелевантна и лисицата също да извинява.
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #21 -: 10.07.2010, 18:38:58 »


темата стана чудесна  :-D. Първо за жената  :-D, добре е, пита за теб и много се смее  :wink:.

Няма да ти кажа защо се смее...  :-D
На мен друго ми говореше вчера... :-D :-D :-D
Сега сериозно!
Забрави за всякакви оценки и знания, нещата са поставени на съвсем друга плоскост. Хубаво е да си идеалист и да вярваш, че доброто винаги побеждава, но...живият живот и особено в България няма нищо общо с правилата. А за сведение на посрещачите: ако на казусите на тези изпити си под 4,50, не отиваш на устен, но както и да е. Освен това, аз лично видях със собствените си очи, как един колега и мой добър познат изкара при проф.Мръчков на ГПН - 6, а на НПН, няма да казвам при кого изкара 3-ка. Всичко е толкова относително, че не е за обсъждане.
Няма нищо лошо да се надяваш на знания и оценки от държавните изпити, но без политическа протекция...просто забрави!
Така, че време да се ориентираш правилно...
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #22 -: 10.07.2010, 19:20:50 »

Колега, по твоята логика излиза, че сме обречени да адвокатстваме до края на живота си. Не че има нещо лошо, добрите адвокати вземат 2-3 пъти повече от един съдия или прокурор, ама то и за там си требе връзки.
Апък както и по рано казах - пари или връзки във ВСС, друго не ти трябва.
А за такива кто нас - знания. Колото и да са предопределени (не казвам корумпирани) тея конкурси, все остават по едно две местенца за виртуози в правото като мен :wink: Така че аз мисля да си ги взема.

ПП: Не съм живял на Марс, а в БГ, вече 24 години...за жалост

ППП: Темичката стана много хубава. Малко оживление във форума, че беше се задръстило от тъпотии и от постовете на вездесъщия инжинер. бай Марин  :-D
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #23 -: 10.07.2010, 20:50:33 »

Да, остават места в Кържали и подобни, а за 24 години нищо не си видял, повярвай ми. Не си ходил и войник, сигурно. А тия мисли за виртуозите веднага си ги избий от главицата, че ще береш много ядове.
Учих право, защото без него в БГ не може да се живее. Достатъчно печеля с предишното си образование, но без да си юрист нищо не става.
Успех!
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #24 -: 10.07.2010, 21:39:00 »

Здрасти пак  :-)

Че местата са в малки градчета е вярно. Но трябва да се започне от някаде. Това за ,,виртуоза'' го казах с лека самоирония. Но пък  според мен е хубаво човек да има високи цели. Вярно е че не съм бил в казарма - когато бях I курс я отмениха - но не сматам че съм изпуснал много. А за тези мои 24 години съм видял доста неща, може би дори малко повече от наборите ми  :wink: И те за това гледам да не изпускам възможностите които ми се дават. Прави каквото трябва, пък да става каквото ще. Трябва да си взема ДИ с възможно най високите оценки, пък после ако е писано може и аз да се назова магистрат един ден  :wink: Във форума на Лекс-а има доста теми за конкурсите. Там съм чел от колеги как протичат. Общо взето дявола не е толкова черен. Но пак иска доста труд и усилия.

ПП: днес скучая и затова пиша доста във форума. Който иска да дискутеираме  проблемите на съдебната ни система ще мие приятно  :-)
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #25 -: 10.07.2010, 21:59:54 »

ЕХ , младост , младост!Наивитет до безумие , говоря по принцип.Съвета  ми е да научите правописа, млади юристи  ,за да не злепоставяте професията и   още много трябва  да учите , след като си вземете ДИ с 4-50.Това може да го направи всеки нормален студент по право , който учи 5 години сериозно ,но това е условие ако спечелите конкурс да бачкате за 500 лева като юрисконсулт до края на живота си в някое държавно предприятие.Когато се научите да скриете 50000лева ДДС  ,или някое друго данъчно задължение, може и да помиришете вкуса на съдебната система или на високоплатения адвокатски хонорар , но на този етап сте просто зелени тикви (нищо лично) и безумно самонадеяни!А когато ти свърши стажа млади колега,ела да те  почерпи секретарката ми с едно кафе в луксозния ми адвокатски офис ,за да споделиш първите си стъпки в трудната професия преди да отидеш в София за адвокатска правоспособност!. :-)инж.Марин Янков 6 курс, Право
Активен
Всичко е любов

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #26 -: 11.07.2010, 09:36:10 »

Цитат
Съвета  ми е да научите правописа...................


Прав си ала знай, че когато говорим за правопис при писане от клавиатура, в него се включват и правилното използване на интервали!!!
 :wink: :wink: :wink:
« Последна редакция: 11.07.2010, 09:37:42 от paragraf 11 »
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #27 -: 11.07.2010, 10:01:14 »

Съвета  ми е да научите правописа, млади юристи  ,

А за пълния член сме убедени, че вече си е отживелица  :-D
А сега, понеже съм бил и войник на всичкото отгоре, редно е да се съглася с колегата the_master за политическите протекции (макар че, магистратите по закон не бяха ли ... партийно необвързани  :-D) . Но в България животът е жив и трЕбе да се съобразяваме. Да познаем догодина коя партия ще е актуална  :wink:, те това май днес е въпросът  :wink:


Активен
...the WISH is father to the thought !!!

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #28 -: 11.07.2010, 11:16:40 »

инж.Марин Янков 6 курс, Право,
като му дойде времето ще разбереш дали за всеки нормален студент е възможно да си вземе ДИ с обща оценка над 4,5.
За теб със сигурност е невъзможно, защото много добре съм те виждал как преписваш по изпитите, а това предполага незнание.
А за ония тлъсти адвокатски хонорари можеш да продължаваш да мечтаеш, но няма да си ти човека, в това можеш да си сигурен 100%.
law_master,
ама ти сериозно си живееш в някакъв твой имагинерен свят. По всичко личи, че никой няма да може да те измъкне от там. Дано да успееш сам да се измъкнеш. Те и малките дечица не разбират, че печката е гореща и не бива да се докосва, до момента в който не я докоснат. От там насетне вече знаят.
D R A F T E R,
освен политическите протекции е нужно да си на правилното място и в правилният момент.
Извода е, че единствената нисша за реализация е адвокатството. Но и там нещата са доста сбъркани и положението е като в някоя нискобюджетна комедия.
Успех!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #29 -: 11.07.2010, 12:05:59 »

Много ми е интересно как ли изглежда тоя самохвалко - "Майстор Всичко,"сигурно е някаква невзачна физиономия  ,която наблюдава и знае всичко за всеки , а за него нито дума не се знае!Ех  ,защо не започне работа в ДС, опа  грешка  - "ДАНС" , та да ни оправи положението на адвокатското съсловие !
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #30 -: 11.07.2010, 13:58:26 »

Много ми е интересно как ли изглежда тоя самохвалко - "Майстор Всичко,"сигурно е някаква невзачна физиономия  ,която наблюдава и знае всичко за всеки , а за него нито дума не се знае!Ех  ,защо не започне работа в ДС, опа  грешка  - "ДАНС" , та да ни оправи положението на адвокатското съсловие !
Нищо лично бай Марине, ама откровено си преписваш. Даже не го криеш. Аз поне никога не съм си позволил да го правя, не за друга, а защото го считам за мечешка услуга.
Активен

eli

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #31 -: 20.07.2010, 23:40:06 »

 kolegi,strahotni ste.zasipahte me s informacia,koiato mi beshe ot izkliu4itelna polza.ne se izplashih,daje me ambicirrahte pove4e da zapisha 2 god.za 1.imam mnogo vreme za 4etene.vse pak si zapazvam pravoto da iskam saveti ot vas i po drugi vaprosi.a za kirilicata me izvinete,no kompiutara mi e dosta star i niama takava.
Активен