argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Две години за една - възможно ли е?  (Прочетена 10228 пъти)

eli

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Смятам да слея 2 и 3 курс право. Моля, ако някой вече го е правил, да ми даде малко информация!

Модератор: Моля, пишете на кирилица.
« Последна редакция: 09.07.2010, 20:26:33 от Kelli_Mutu™ »
Активен

LuckyLuck

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117
Re:dve godini za edna-vazmojno li e?
« Отговор #1 -: 07.07.2010, 15:51:59 »

Да , възможно е. Правят го колеги. След 10 август ще отидеш в УО и ще подадеш молба. Трябва да имаш успех над 5 и да нямаш невзети изпити. Съвпадението на дати за изпити е за твоя сметка. Това е , незнам какво друго може да ти е нужно като инфо.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:dve godini za edna-vazmojno li e?
« Отговор #2 -: 07.07.2010, 16:22:40 »

Освен всичко друго, ще ти трябва доста свободно време и за четене, защото... ще имаш интересни изпити - ГП обща част... Облигационно... Наказателните (материално и процесуално) да кажем, че ще са черешката на тортата. Въобще, ако въпросът е за пестене на една година, прецени си за правилния момент - според мен програмата в 4 курс е много подходяща за съчетаване.. било с 3 курс, било с 5 курс.
Успех!
« Последна редакция: 07.07.2010, 16:27:36 от D R A F T E R »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:dve godini za edna-vazmojno li e?
« Отговор #3 -: 07.07.2010, 16:33:58 »

Освен това се плаща и двойна такса ,щом като сливаш 2 години за една.Изключително много хора го правят.Но риска е за тяхна сметка.Прецени си добре, защото има и такива които не се справят със изпитите.Натоварването е изключително голямо ,но като предизвикателство си го бива.Ако не успееш губиш парите само и си завършваш с курса си.Успех ти желая! :-)
smiatam da sleia 2 i 3 kurs pravo.mplia,ako niakoi ve4e go e pravil,da mi dade malko informacia!
Активен
Всичко е любов

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:dve godini za edna-vazmojno li e?
« Отговор #4 -: 07.07.2010, 18:35:54 »

Не го плашете момичето, ще изяде изпитите от раз та и 3 години, за една ще вземе.Като начало добре ще да е да се научи да пише на кирилица. :wink: :wink: :wink:
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:dve godini za edna-vazmojno li e?
« Отговор #5 -: 08.07.2010, 12:08:19 »

Колежке,
не ги слушай какво ти говорят!
Това със сливането ставаше преди, сега е трудно. Ще ти обясня защо. Вече когато прехвърлиш един невзет изпит за следващата година, през тази следваща година имаш право само на едно явяване, а не както преди на три. Когато ги слееш, рискът да не вземеш някой изпит и да го прехвърлиш за следващата е много голям. Следва прекъсване и бла-бла.
Говоря от позицията на човек, който преди седмица се дипломира и си взе държавните изпити от раз още на редовните дати. От задочното обучение чух, че само 2-ма сме успели, а от редовното само 11.
Така, че прецени сам на кого можеш да имаш вяра.
Не ги слушай какво ти говорят, много е трудно 2 за 1, особено с облигационно и наказателно, където оценяването е силно субективно. В наказателното, обща част трявба да научиш на изуст всички видове престъпления, иначе за 1 дума могат да те скъсат. Облигационното е много лесно, но там проблема е друг.
Успех!
Активен

any_32

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:dve godini za edna-vazmojno li e?
« Отговор #6 -: 09.07.2010, 13:06:36 »

Ти пък си взел държавните изпити и още не си разбрал, че престъпленията са в особената част, не в общата. :D Не го слушай, аз също ще събирам, така, че смело напред и успех!!!!!!!!!!!!!!! :#1: :#7:
Активен

any_32

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:dve godini za edna-vazmojno li e?
« Отговор #7 -: 09.07.2010, 13:13:36 »

имах предвид специалната  :-P :-P :-P
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:dve godini za edna-vazmojno li e?
« Отговор #8 -: 09.07.2010, 15:44:19 »

имах предвид специалната  :-P :-P :-P
Напротив, точно Особена част си е! А колкото до колегата, от неговата информация единственият извод е, че 13 души са решили да си вземат държавните изпити на всяка цена... а после?  :wink: Когато си се блъскал 5 години над учебниците, нормално ли е да о.....ш всичко с някоя 4-ка на държавен, с която май...... спускаш бариерата пред...  :wink: желаната професионална реализация? Ако борбата е за един юрисконсулт  :-D, то поне да е на Овъргаз или нещо подобно.  :-D
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

any_32

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:dve godini za edna-vazmojno li e?
« Отговор #9 -: 09.07.2010, 15:53:52 »

A бе стана ясно, че си е взел държавните  " от раз" :-D - голям праз. Нека, нямам нищо против, но да не стряска колегите да събират годините или да открие нова тема - за успелите да си вземат държавните "от раз". :roll: :-D :-D :-D :-D :-D
Активен

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:dve godini za edna-vazmojno li e?
« Отговор #10 -: 09.07.2010, 19:08:32 »

Ха-ха-ха...
Ха!
Не са решили 13 души да ги вземат на всяка цена, а над 200, мойййййййй!
Като му дойде времето ще разбереш.
А онази с праза, да внимава да не хапе много, че и 3-ка няма да види.
До човека със специалната част НК:
там са посочени различните състави на престъпленията и наказанията за тях, като и по-тежко наказуемите (квалифицираните състави), а ако има и още по-тежко наказуеми...бла-бла.
А ако някой си мисли, че успехът ми от държавните е под 4,50, трябва да знае, че много бърка.
Вие първо си вземете МЧП и граждансия процес и тогава говорете.
Хайде успех на всички и не лъжете хората!
Активен

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #11 -: 09.07.2010, 23:26:49 »

Стига сте се заяждали с тия държавни изпити, бе, оспамихте форума с тях!

По темата:

1. НЯМА изискване за успех при преминаване на индивидуален план, както се нарича сливането на две учебни години. Изисква се само да нямаш невзети изпити. Успех над Мн.Добър/5,00/ е за преминаване в редовна форма на обучение.

2. Таксите не са двойни, просто се плащат и  двете години.

3. С намаления брой години става по-трудно да се съберат кредитите от изборните дисциплини.

4. 4-ти курс щеше да е много подходящ за сливане с 5-ти, само ако изпитът по Осигурително не се падаше преди изпита по Трудово право.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #12 -: 09.07.2010, 23:41:16 »

Стига сте се заяждали с тия държавни изпити, бе, оспамихте форума с тях!

По темата:

1. НЯМА изискване за успех при преминаване на индивидуален план, както се нарича сливането на две учебни години. Изисква се само да нямаш невзети изпити. Успех над Мн.Добър/5,00/ е за преминаване в редовна форма на обучение.

2. Таксите не са двойни, просто се плащат и  двете години.

3. С намаления брой години става по-трудно да се съберат кредитите от изборните дисциплини.

4. 4-ти курс щеше да е много подходящ за сливане с 5-ти, само ако изпитът по Осигурително не се падаше преди изпита по Трудово право.

                  Колега ,това второто аз не мога да го изтълкувам.Би ли ми обяснил какво значи че таксите не са двойни , а се плащат за двете години.Това не е ли да събераш таксата за едната година и таксата за втората година,мен така са ме учили преподавателите по математика.Кой ти е бил преподавател по математика в средното училище? След първи курс  по принцип може да се правят всякакви комбинации!тази година 4 и 5 курс го сляхме по малко от 10 колеги и се справихме!догодина очакваме още няколко колежки да съединят (обединят) 2 в 1  5-ти и 6 -ти курс така че от задочното за финала са се запътили с по  висока скорост около  15 колеги по Право!инж.Марин Янков 6 курс,Право,ПУ
« Последна редакция: 09.07.2010, 23:47:00 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:dve godini za edna-vazmojno li e?
« Отговор #13 -: 10.07.2010, 08:01:31 »

Ха-ха-ха...
Ха!
Не са решили 13 души да ги вземат на всяка цена, а над 200, мойййййййй!
Като му дойде времето ще разбереш....
:-D ... а може би е дошло.... и може би съм разбрал  :wink: , не мога да се обърна с "мойййййй", т.к. жена ми твърди, че съм неин  :wink:, а аз с нея осъществявам деяния, за които ако и ти претендираш ...  :-D отиваме към въпрос 27 от конспекта.  :-D
А, остани си със здраве! Съвсем добронамерен съм  :-D
П.С. А дали това не е по-особен начин да живне темата  :-D 'що пък да е спам  8-)
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #14 -: 10.07.2010, 10:57:20 »

Браво на децата, които са си взели държавните изпити. :bravo: :bravo: :bravo: от раз....
Ами сега...
3-4 човека от редовното са наистина доволни от раз-а, другите  хванаха ........... :cry: :cry: :cry: тичаха при Таня да питат дали е възможна поправка.  :-D :-D :-D
При това тези 3-4  човека или имаха късмет, или си бяха просто висш пилотаж за студенти по право.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #15 -: 10.07.2010, 11:18:23 »

D R A F T E R,
явно ГПН са те изплашили, човек дето не може да си вземе държавните изпити от раз и без отлагане е луузер. Всичко останало са празни приказки!
paragraf 11,
не знам защо си изпаднал в някакво странно заблуждение, че на поправките ще е по-лесно, а оценките по-високо?!
На моята редовна дата по ГПН имаше хора от минали и по-минали години. Прошка няма, особено при проф.Мръчков и проф.Григоров. Знаеш -> минаваш, не знаеш -> следващият път.
От друга страна, моят стаж започва в началото на другият месец и когато "отлагачите на изпити" се явяват на поправки, моят стаж наполовина ще е минал.
Ако някой си мисли, че оценките от държавните изпити имат някакво значение за по-лесно влизане в съдебната система, здраво се е объркал.
Хайде успех!
ПП
D R A F T E R, като спомена жена си, как е тя?
 :-D :-D :-D
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #16 -: 10.07.2010, 12:28:27 »

Цитат
Ако някой си мисли, че оценките от държавните изпити имат някакво значение за по-лесно влизане в съдебната система, здраво се е объркал.

O, Учителю Йода, би ли просветил нас, непросветените, как се влиза в съдебната система. Може би с пари?! Ти да не би да имаш достатъчно, за да си купиш място?! Или си син на някой от професорите, които изпитват на кОнкурсите. Ако поне на единия от двата въпроса не можеш да ми дадеш положителен отговор, не ми разправяй че оценките от държавните нямат значение.

ПП: Хората са казали: Бързата кучка слепи ги ражда.

ППП: Чух за една колежка дето има 3 на ППН при Друмева, само щото се е явила и на 3-те ДИ и комисията и казала, че щом се е явила и на трите не е било възможно да се подготви и затоа и писали 3, въпреки че отговорила на всички въпроси правилно. А м/у другото аз имам 6, както и колегата DRAFTER ;)
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

any_32

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #17 -: 10.07.2010, 12:53:39 »


Онази с праза няма друга оценка до сега освен 6, така, че не ми се фукай с 4,50 на ДИ :-D, освен това има и 2 висши образования преди правото, та изобщо я забрави - не можеш да се сравняваш с нея, можеш само да й козируваш драги, :hihi:
Активен

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #18 -: 10.07.2010, 15:28:00 »


Онази с праза няма друга оценка до сега освен 6, така, че не ми се фукай с 4,50 на ДИ :-D, освен това има и 2 висши образования преди правото, та изобщо я забрави - не можеш да се сравняваш с нея, можеш само да й козируваш драги, :hihi:

Аз пък имам само 1 висше преди това, но със сигурност е повече от твоите 2 предишни (ако не лъжеш)!
Затова, свий си малко перките, драга!
law_master,
къртиш мивки!
Имам чувството, че до вчера си живял на Марс и днес ти е първият ден в България?!
А онази колежка с 3-ката по ППН, дето я получила само заради това, че се е явила на трите държавни изпита на редовните дати, да има да взема. Това е най-лекият изпит. Аз има 6.
Тя може да си говори каквото си иска. Ти да не мислиш, че притчата за лисицата и киселото грозде е измислена случайно?
« Последна редакция: 10.07.2010, 15:34:08 от the_master »
Активен

LuckyLuck

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 117
Re:Две години за една - възможно ли е?
« Отговор #19 -: 10.07.2010, 16:32:58 »


 Удивително е как един обикновен въпрос може да предизвика такива безумни спорове. Ако можехте да се видите отстрани..

@ворукс
Цитат
1. НЯМА изискване за успех при преминаване на индивидуален план, както се нарича сливането на две учебни години. Изисква се само да нямаш невзети изпити. Успех над Мн.Добър/5,00/ е за преминаване в редовна форма на обучение.

Аз слях 2 и 3 курс в задочно и като ходих в УО това ми го изтъкнаха като условие заедно с другото условие. Може за всеки да е индивидуално незнам :)
Активен