argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Честито!  (Прочетена 6107 пъти)

PROta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Честито!
« Отговор #20 -: 23.09.2006, 16:43:13 »

Както кажеш, но аз така или иначе съм просто наблюдател, поради обстоятелства които не желая да коментирам в момента. Ако толкова ви е важно мнението за този така наречен студентски съвет може да направите допитване. Другото за което става въпрос в момента е, че масово студентите в ПУ не ги интересува този "съвет" и според доста хора "студентсткия съвет" е сбирщина от палячовци и смешници. Аз не бих могъл да споделя това мнение защото нямам реална представа какво са направили или какво правят, но е факт че самите вие недоволствате, че студентският ви съвет бездейства и не се възползва от трибуната която му се предоставя, от което мога само да си вадя заключения така че не е нужно да си противоречиш това което е така това което не е просто не е.

Казах изрично че силно се надявам да излезне нещо от цялата работа, а да не си остане "романтична идея" както доста други неща в прекрасната ни държава.
Активен
Hope is the first step on the road to disappointment.

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Честито!
« Отговор #21 -: 23.09.2006, 16:45:30 »

Относно "отнасянето" на изпит, повярвай ми, възможно е. Ако не се знае име, може да го отнесе целият оплакал се курс. Просто всякакви хора има по света... Някои го изкарват на лична основа. А за късането до края на живота... попитай някой колко много хора са прекъсвали или са се прехвърлили в друга специалност заради подобни индивиди!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

PROta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Честито!
« Отговор #22 -: 23.09.2006, 16:49:26 »

Това е свинщина и винаги е било. Просто не виждам при такива обстоятелства как може да се работи с такива хора нормално. Там където съм аз съм бил член на студентския парламент и работата върви ръка за ръка с професори и други служители на учебната институция. При такива обстоятелства както ти казваш не виждам нищо друго освен проява на някакъв радикализъм. Явно диалогът е напълно изключен.
Активен
Hope is the first step on the road to disappointment.

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Честито!
« Отговор #23 -: 23.09.2006, 17:05:02 »

Не си спомням да съм си противоречал и колкото и да си чета горните писания се убеждавам в това, че явно не си ме разбрал. Тезата, която се опитвам да отстоявам е, че просто има полза от съществуването на добре действащи подобни съвети. И ако някъде звуча противоречиво, то е защото намирам в СС много неща, които трябва да се променят или да се създадат, за да работи той добре. Не си спомням да съм изказвал мнение за цялостната му работа и кой какъв е там. Не знам какво се говори за хората там, но аз не бих наричал мързеливи, хора, които висяха по канцеларии и чукаха от врата на врата из администрацията на университета, за да си извоюват стаичка за сбирките(макар и малка), а също и оборудване за нея. Не бих ги нарекъл мързеливи, защото видях как обикаляха от сграда на сграда в университета, за да инициират създаването на поместни съвети във факултетите, губейки(дано да греша) свободното си време, а и това за учене. Ако наистина си имаш причини да си страничен наблюдател, то нямам какво да ти кажа, но понеже явно се намесваш в темата се чудя какви са тогава за причините да го правиш. Интересно е как един незаинтересован страничен наблюдател заема страна (което ми се струва явно правиш), а ако греша, моля, поправи ме, за да се извиня!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

PROta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Честито!
« Отговор #24 -: 23.09.2006, 17:10:52 »

Не съм взел страна! Ако имах желание да взема досега щях да го направя доста конкретно. А това че се намесвам е защото ми е интересно и любопитно. Вместо да се радвате, че хора които въобще не са в центъра на нещата се интересуват за разлика от многото които са реални студенти в ПУ и не дават пукната пара.
Активен
Hope is the first step on the road to disappointment.

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Честито!
« Отговор #25 -: 23.09.2006, 20:55:22 »

Извинявам се най-официално ако съм прекалил с нещо. Но просто си мисля, че ако някой се включва от интерес и любопитство ще има въпроси или нещо подобно. Още повече, че имаш подобен опит и може да си полезен с идеи дори дадени само мрежата. Но това си е твоя воля, а аз уважавам чуждата воля. Още веднъж се извинявам ако съм бил рязък макар и в нито един момент да не съжалявам за казаното, защото е истина!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

adito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re: Честито!
« Отговор #26 -: 23.09.2006, 21:44:36 »

....Другото за което става въпрос в момента е, че масово студентите в ПУ не ги интересува този "съвет" и според доста хора "студентсткия съвет" е сбирщина от палячовци и смешници. Аз не бих могъл да споделя това мнение защото нямам реална представа какво са направили или какво правят, но е факт че самите вие недоволствате, че студентският ви съвет бездейства и не се възползва от трибуната която му се предоставя, от което мога само да си вадя заключения така че не е нужно да си противоречиш това което е така това което не е просто не е.

Казах изрично че силно се надявам да излезне нещо от цялата работа, а да не си остане "романтична идея" както доста други неща в прекрасната ни държава.

Сега ще си позволя да коментирам думите ти, за да ти обясня нещата, които не знаеш. "Сбирщина от палячовци и смешници" можеш да наричаш много други групи хора, но не и представителите на студентски съвет. Измежду тях има изключително интелигентни, отговорни и сериозни хора, които за разлика от 'страничните наблюдатели', които само си казват мнението, се опитват да направят нещо по въпроса. И те нито изглеждат като палячовци, когато говорят с преподаватели и други по- висшестоящи, нито има нещо смешно в тяхното поведение или външен вид. Незнам кои и какви са тези 'доста хора', според чието мнение ти съдиш за студентите от Съвета. Всеки, който е пасивен,  винаги може да измисли нещо, с което да си избие комплекса за малоценност, сравнявайки се с някой, който е по- добър от него.  Казваш, че не заемаш страна- напротив, с тези определения, ти вече си я показал.
И не, не е факт, че Съвета бездейства. Нямаш представа каква работа се е свършила и това, че не виждаш нещо 'променено', не означава, че няма резултати. Но големите промени в системата не стават за един ден. Иска се активността на хиляди студенти, повечето от които не им пука какво става или просто не им се занимава. Това, от което ти не си доволен примерно, може да се промени след 5 години, но не разчитай само на 5-те представители от всеки курс,специалност и факултет(да, в най- добрият случай това са хората във един Факултетен Съвет). Те представляват 'всички' и те работят, колкото могат. Ако цифрата се увеличи, може би успехът ще бъде видим.
Ако под "трибуна" разбираш този форум- забравяш факта, че този форум е активен от няколко месеца и все още е в процес на разработка. Има време за всичко!
 И накрая- с това не искам да те обидя, да се заяждам с теб или нещо подобно. Опитвам се просто да ти покажа, че за да съдиш нещо (или дори да говориш за него) е необходимо първо да знаеш какво е. Предположенията и информацията от 'другите' не вършат работа..
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Честито!
« Отговор #27 -: 24.09.2006, 15:27:27 »

А що се отнася до този така наречен студентски съвет нито съм чувал за тях нито знам с какво се занимават, което само по себе си говори за "блестящата им активност". Ако ги болеше колкото явно ги мързи досега да бяха умрели. 8-) :wink:

Извинявай много PROta, но това че ти конкретно не си чувал за Студентски съвет не означава непременно, че същия не работи усилено или че не съществува. Даже напротив-аз лично зная за СС от самото начало на образованието си в ПУ и не, защото някои на готово ми е поднесъл каквато и да е информация, а защото аз лично съм се интересувала. Да ти кажа не е необходим и кой знае какъв голям интерес, за да научиш за СС-както adito каза въпросният прави достатъчно, за да бъде забелязан от студентите: то не бяха плакати, брошури, стрелки с упътване из унито и прочие....да, ама кой да ги забележи. Та на всичкото отгоре не правели нищо  :x
Незнам защо така се получава, но един от основните проблеми на студентите е липсата на всякаква заинтересованост-интересът им към унито се изчерпва с това да си вземат изпитите и до там...А после (както стана всъщност и на срещата с Комисията по акредитацията на ПУ) само се оплакват, че не били информирани и видиш ли на тях никой не им бил казал...В света на информацията се оказва, че тези млади хора са дезинформирани, а това е само и единствено поради липса на инициатива и интерес. Направо нелепо!
Активен

PROta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Честито!
« Отговор #28 -: 24.09.2006, 17:53:46 »

Missinformation is a weapon of massdestruction!

Това е истина и е просто много жалко за България, че младите хора изпадат в летаргия. Но ако трябва да дискутираме този въпрос по-добре ще да се отвори нов топик! 8-)
Активен
Hope is the first step on the road to disappointment.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Честито!
« Отговор #29 -: 24.09.2006, 18:02:57 »

Да прав си...отвори  :wink:
Активен

PROta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Честито!
« Отговор #30 -: 24.09.2006, 18:06:01 »

Това може да се комбинира предполагам и със "мега страхотната" новина че България вече от вчера официално е за приемане в ЕС, за което съм убеден, че значителна част от младото поколение не са наясно какво ще ни донесе това в + и - план.
Активен
Hope is the first step on the road to disappointment.

PROta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Честито!
« Отговор #31 -: 24.09.2006, 18:17:54 »

А що се отнася за някои идеи dobrika няма никакъв проблем да ви дам пример как би могло всичко да функционира всичко, но това предполага нормални професионални и човешки взаимотношения м/у вас и преподавателите ви, което от ваша страна да предположим е налице, но щом става въпрос за третиране на лична основа ( късане на изпити и по този начин принуждаване на сменяне на специалност) от страна на преподавателите ви не знам дали ще има реализация. И все пак ще се радвам ако мога да ви помогна!
Активен
Hope is the first step on the road to disappointment.

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Честито!
« Отговор #32 -: 24.09.2006, 22:26:40 »

Не съм искал от изказването ми да останеш с впечатление, че студентите живеят в постоянна "война" или пък се гледат на кръв с преподавателите, а дори напротив. Просто случаите, за които споменах съществуват, а студентите се притесняват на какъв човек може да случат. За подобни случаи съм чувал в много университети, колкото и рядко да е било. Но колегите се притесняват от това да не случат точно те на неподходящия за целта човек(за оплаквания и тем подобни). Виждал съм как мнозина се спират точно по тази причина, но за щастие това става все по-рядко, за което съм много щастлив. Общо взето мнението ми е, че подобни студенти и преподаватели за на изчезване (така и е редно), но както вече казах все още ги има!!!

P.S. Ако имаш полезни съвети се чувствай свободен да ги изкажаш, а повярвай ми аз не съм човек, който ще ги отмине ако те са стойностни!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Честито!
« Отговор #33 -: 17.12.2007, 21:16:28 »

Хей, marin2025,  този пост едва ли е за тук.
Активен