argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Честито!  (Прочетена 6106 пъти)

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Честито!
« -: 21.09.2006, 23:22:49 »

Честито колеги! Крайно време беше и Юридическия факултет да има място във форума. Желая на всички много успех в образованието и много незабравими студентски години!
Благодаря на всеки, който изкаже мнение относно качеството и количеството на образованието, което получавате в ЮФ на ПУ!
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Честито!
« Отговор #1 -: 22.09.2006, 17:48:42 »

Ще е добре тези, които дадат отрицателни отговори все пак да ги обосноват...
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Честито!
« Отговор #2 -: 22.09.2006, 20:36:55 »

Здравей, само не разбрах защо пишеш "честито". Място за факултета ви във форума има не от много скоро мисля. не знам дали си забелязала, но на мен ми прави впечатление изключителната незаинтересованост на колегите от ЮФ. Това не е хубаво на фона на авторитета на факултета, както и на високия интерес от страна на кандидат-студентите. Дано анкетата ти промени нещата и даде добър старт на ЮФ във форума. А иначе за анкетата нямам никакво мнение: първо, защото съм в друг факултет и второ, защото исках да вляза право (както мнозина), но не стана и сега изпитвам известна неприязън към тази специалност. Нали знаеш-когато гроздето е високо е доста кисело:-))) Но и сега съм доволен и щастлив. Извинете ме за лиричното отклонение!!! УСПЕХ!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Честито!
« Отговор #3 -: 22.09.2006, 22:05:55 »

"Честито", защото ЮФ присъства отскоро във форума на ПУ.
....Но за съжаление така като гледам май си прав-заинтересоваността от страна на колегите е под нулевото ниво, което ме разочарова  :| Дано скоро да има обрат  :wink:
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Честито!
« Отговор #4 -: 22.09.2006, 23:14:20 »

Дони, ако търсиш активност от колегите си или преподавателите е добре да им кажеш. Форума го направих автоматично и те не знаят за съществуването му..., от друга страна не влагайте големи надежди някой от ПУ да пише тук (от преподавателите).
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Честито!
« Отговор #5 -: 22.09.2006, 23:17:20 »

За преподавателите не съм и помислила даже-доколкото знам те незнаят за съществуването му-някои от тях разбарха от мен....Но все пак на студентите ще им се отрази добре, ако го използват-мисля че ще е полезен!
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Честито!
« Отговор #6 -: 23.09.2006, 00:33:28 »

Дони, така като си почнала с хубавите инициативи, защо не вземеш да им пуснеш мухата във вашия факултет и за по-сериозно участие и в Студентсики съвет. Не знам дали въобще имате, но си спомням, че на сбирки преди  юнската сесия се коментираше, че няма такъв. Доколкото знам има само един по-активен колега, който най-общо май представлява и правната комисия към Студентски съвет:-))) Така че като гледам ти си по сериозните инициативи (сайтът никак не е лош), като нищо може да задвижиш нещо и то с успех!!! А както виждам си ми и набор та... има защо да вярвам в теб!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Честито!
« Отговор #7 -: 23.09.2006, 09:16:48 »

Студентски съвет-това е много добра изея, но за съжаление си остава такава. Нашя факултет е малко странен-повечето колеги не им се занимава с "глупости" и не им се иска да си губят времето. Казах на доста хора за форума, но така като гледам не е имало особено голям смисъл.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Честито!
« Отговор #8 -: 23.09.2006, 09:28:20 »

Студентски съвет-това е много добра изея, но за съжаление си остава такава.

Именно!

Лично съм говорил с няколко "активиста" от студентски съвет за форума - обясних им, че това е трибуна която могат да използват за идеите си -- никакъв интерес. Факта, че още не са представили инфо за тях в университетската страница говори сам по себе си. Всичко това сравнено с яростните им инициативи от преди години да бъдат забелязани от ръководството на ПУ някакси стои странно.

От друга страна не съм убеден (дори напротив) в ползата за студентите от такъв съвет. Това е някакъв вид социална структура, нещо като синдикат, против които имам много за думане...
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Честито!
« Отговор #9 -: 23.09.2006, 09:32:12 »

На едно мнение сме определено, но незнам какъв е този странен факултет..някакси е малко като в джунглата-всеки сам за себе си, което не е от полза нито за теб самия, нито за околните.
« Последна редакция: 23.09.2006, 09:36:19 от Kelli_Mutu™ »
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Честито!
« Отговор #10 -: 23.09.2006, 10:31:16 »

Студентските съвети не са хубава идея, а са задължителни според закона за висшето образование!!! Съществуването на нашия такъв съвет бе прекъснато няколко години наред, но се надяваме сега да постигнем необходимото обновление. А и нали министъра все се оплаква за слабото участие на студентите в управлението на университетите... Относно информацията за съвета на сайта си мисля, че е рано и ще ви кажа защо. Просто за да се сложи подобна информация на нас ни е необходима най-напред добра организация и струкруриране, а това все още липсва. Имам предвид, че за да е легитимен и силен студентският съвет, той трябва да е организиран с участието на студенти от всички факултети. Това имам предвид като ви говоря за ЮФ. Просто те, както и някои други факултети нямат такъв съвет. Но на много места той функционира и то в доста добри отношения с ръководствата на факултетите. За пример давам Химическия, Филологическия, а също и ФИСН. Ние във ФИФ имаме някои проблеми с инициативата, но всепак имаме едно ядро,  което я е поело и ми се струва сериозно,а и от ръководството срещаме разбиране. Ами това е. Ще е страхотно ако Дони успее да си намери колеги, които не считат, че това са "глупости" или такива, които да може да убеди в противното(нали затова сте юристи все пак:-))) А иначе ако ти имаш желание и ти се занимава с нещо такова, мисля, че ще си добре дошла и ако трябва лично ще те поканя да участваш в сбирките и инициативите. Все пак от някъде трябва да се започне :-)
А теб, ksx, ще помоля за помощ, когато дойде време СС да се включи по сериозно във виртуалното пространство. Надявам се, че няма да е далече времето, когато ще те потърсим. И ако хората от СС досега не са се интересували, ще имам ангажимента да ги убедя. БЛАГОДАРЯ И НА ДВАМА ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!! 
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Честито!
« Отговор #11 -: 23.09.2006, 10:41:36 »

И ако Студентски съвет е форма на синдикат, то тогава от него определено има нужда, иначе по света нямаше да съществуват подобни синдикални организации вече векове наред!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Честито!
« Отговор #12 -: 23.09.2006, 11:57:52 »

dobrika, информацията във www страницата на ПУ се изисква по закон, както си отбелязъл (лично на мен ми е все тая) - по странното е че това е в интерес на студентите, а не срещаме активност от тяхна страна. Всъщност това е нещото, което меже и трябва да се желае и проповядва сред студентите - активност, било то чрез студентски съвет, на занятия или в живота на университета. Та с други думи - твой съм и имаш сериозен гръб откъм online представянето на тези идеи, Дони - ти също (благодаря ти, че прие модераторството на този форум).

И понеже тук се събраха малко по-сериозни хора се изкушавам да ви предложа/споделя една идея, която взаимствах от UNI-Essen. Там админите на форума бяха пуснали форум само за студенти. Достъпа до него се гарантираше само със студентска книжка и лично в Компютърния център на университета. В този форум участваха САМО студенти и те коментираха помежду си издънки на преподаватели, слаби места на системата и т.н. - много яка идея... Та си мислих, че на един следващ етап (ако не и веднага) можем да реализираме тази идея и тук. Убеден съм, че ПУ, начина на преподаване, изпитване и т.н. имат много трески за дялане, също съм убеден че това може да се иницира само от активни студенти, които да почнат да ръчкат заспалите кадри в ПУ.

Пред моите студенти аз винаги застъпвам тезата, че те са тези които искат знания и се доверяват на ПУ да ги получат, тогава защо не изискват повече и повече от нас? Пълен абсурд... Аз нямам зор да гоня никой, нито имам зор той да научи - грижа на студентите е да търсят/гонят знанието, а не обратното, каквото става от време оно в БГ.

Ок, завършвам с един пример: Веднъж студенти ме попитаха дали лекциите са задължителни. Аз им отговорих така: Лекциите не са задължителни, упражненията също не са задължителни... в този момент усетих как ми се кефят..., и завърших... и висшето образование не е задължително... тогава разбраха иронията ми :)
Активен

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Честито!
« Отговор #13 -: 23.09.2006, 13:27:50 »

Мдамм, аз това за инициативността го повтарям не само тук, но и когато бях гимназист. По мое скромно мнение решението са именно тези инициативни хора като Дони, които предпочитат да променят нещата, вместо да се носят по тях като кораб без платна. А когато те покажат, че инициативността е възнаградена, то тогава рано или лъсно тя ще има своите последователи. За жалост липсата на заинтересиваност е промлем на цялата ни страна (дано предстоящите президентски избори ме опровергаят:-))) А иначе за web присъствието на СС съм наясно и ще се опитам да променя нещо, доколкото ми е по силите и в правомощията (не толкова по силите). Според мен сега най-важното за форума е той да бъде следен от ръководството на университета, за да не бъдат проблемите глас в пустиня. Достатъчно е да има по един представител от деканата на всеки факултет, който да следи темите въвъ форума или дори да участва в тях, за да имаме положителен резултат.
А относно идеята ти за форума съм доста заинтересован. Постоянно срещам колеги(сред които и аз самия), които имат сериозни възражения относно преподавателския състав или организацията в ПУ. Дори съм изказвал подобно оплакване за нередовното присъствие на някои от преподавателите ми. За щастие шефът на катедрата ни е много печен и се взеха мерки (макар и да си бе отлетял почни целият семестър). Но повечето се страхуват да не го отнесат на някой изпит. Затова един подобен форум ще е голямо преимущество. Пиши ако може един личен message с повече подробности какво точно ще представлява една подобна регистрация и как би се осъществвявал контрол. За съжаление нямам постоянен достъп до интернет, когато съм в Пловдив и постоянно вися по зали, но все пак с радост бих пропагандирал за идеята ти!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones

PROta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Честито!
« Отговор #14 -: 23.09.2006, 14:35:02 »

Как би могъл някой да го отнесе на изпит ако се използва само факултетен номер и не личното му име или ако се запази дискретност от страна на шефа на катедрата!?
Този страх ми е много чуден. Така или иначе оценките ви нямат никаква стойност и никой не го интересува дали си взел ОТП с 3 или 6 примерно. Дори и някой да се заяде на изпит до края на живота ви не може да ви къса защото е нелепо или не!?

А що се отнася до този така наречен студентски съвет нито съм чувал за тях нито знам с какво се занимават, което само по себе си говори за "блестящата им активност". Ако ги болеше колкото явно ги мързи досега да бяха умрели. 8-) :wink:
Активен
Hope is the first step on the road to disappointment.

adito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re: Честито!
« Отговор #15 -: 23.09.2006, 15:09:07 »

За да се изказваш по този начин за Студентският съвет е много глупаво, имайки предвид, че минала година бяха разлепени навсякъде обяви за часа и мястото на събранията.  Това, че Ти не си видял и не знаеш нищо- е отделен въпрос. Тези, които са се интересували- са били. А относно "активността" на Съвета, както каза dobrika (ако не се лъжа) е необходимо преди всичко да се регламентира и обнови цялата структура, тъй като досега е съществувал само фиктивно.  И се надявам тази година наистина да има на лице някаква дейност.
Активен

PROta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Честито!
« Отговор #16 -: 23.09.2006, 15:16:27 »

За да се изказваш по този начин за Студентският съвет е много глупаво, имайки предвид, че минала година бяха разлепени навсякъде обяви за часа и мястото на събранията.  Това, че Ти не си видял и не знаеш нищо- е отделен въпрос. Тези, които са се интересували- са били. А относно "активността" на Съвета, както каза dobrika (ако не се лъжа) е необходимо преди всичко да се регламентира и обнови цялата структура, тъй като досега е съществувал само фиктивно.  И се надявам тази година наистина да има на лице някаква дейност.

Всички се надяваме само да не си останем с надеждата, защото май предимно това остава най-накрая! :wink:
Активен
Hope is the first step on the road to disappointment.

adito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re: Честито!
« Отговор #17 -: 23.09.2006, 15:51:10 »

Е, все някога ще проработи. Като гледам има доста отговорни хора, които са готови да си вършат работата сериозно.
Активен

PROta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Честито!
« Отговор #18 -: 23.09.2006, 15:52:51 »

И аз това си казвам всеки ден, че трябва все някога да проработи, само да не е като съм станал вече на прах!  8-)
Активен
Hope is the first step on the road to disappointment.

dobrika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
  • Аз съм кльощавият на младини :-)))
    • Student council
Re: Честито!
« Отговор #19 -: 23.09.2006, 16:35:23 »

Мдамммм, значи все пак предизвикахме движение в този форум. Ама май ще е по-добре да сложим отделен топик за Студентски съвет някъде. Но както и да е, благодаря на adito, че се е поинтересувала, когато е трябвало, а също и, че защитава съвета, както и да продължава в този дух. На PROta само мога да кажа, че когато се интересува от нещо и има възражения, не оставя на другите да се оправят и се надява отстрани, а отива и помага. А ако не се интересува и не му пука... То тогава просто няма смисъл да взема отношение. Аз също нямам много причини да защитавам Съвета, но ми е ясно, че ако на студентите не им харесва нещо в университета и искат да го променят, то студентският съвет е може би най-добрият начин. Затова ни е необходим добре организиран и инициативен съвет, за който обаче ще трябва здравата да поработим. Може това да стане след като съм се превърнал в прах, в пепел или каквото там искаш, но поне ще знам, че съм опитал!!!
Активен
"It's goog to touch the green green grass of home!!!"-Tom Jones