argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос към студентите Археология  (Прочетена 2811 пъти)

nely90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
  • По-малко изглеждай, повече бъди!

Като изключим въпроса за трудната реализация,вярно ли е,че не можеш да работиш като археолог,ако нямаш магистратура същата специалност?Наскоро го чух това от завършващ студент и ме притеснява. :-(
Активен

metodi_1912

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Въпрос към студентите Археология
« Отговор #1 -: 03.08.2010, 23:13:08 »

http://www.uni-plovdiv.bg/logos/site.jsp?ln=1&id=586 = Това успях да намеря, дано да ти свърши някаква работа. С магистърската степен ще имаш по-голям шанс за реализация.

П.С.  И аз мислих да записвам археология, но госпожата ми по история ме разубеди, защото с история имало повече възможности. Приет съм история на първо класиране.   
Активен

XerFlik

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Въпрос към студентите Археология
« Отговор #2 -: 04.08.2010, 12:26:14 »

Има логика. Според теб, какво ще бъде отношението на други археолози към теб ако нямаш магистратура ?  :-D Магистратурата е задължителна не само от практическа гледна точна. В магистратура археология се учат неща (в насока по избор - било то праисторическа, антична, средновековна и т.н.), които няма да ги срещнеш в предходните 4 години, или ако ги срещнеш ще са 20-30% от това което ще учиш. :-)
Активен

rasho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Въпрос към студентите Археология
« Отговор #3 -: 11.08.2010, 08:25:04 »

http://www.uni-plovdiv.bg/logos/site.jsp?ln=1&id=586 = Това успях да намеря, дано да ти свърши някаква работа. С магистърската степен ще имаш по-голям шанс за реализация.

П.С.  И аз мислих да записвам археология, но госпожата ми по история ме разубеди, защото с история имало повече възможности. Приет съм история на първо класиране.   

колега да ти кажа това с историята е малко сукс..... за да учиш археология учиш всички исторически дисциплини , защо след като си взел купчина изпити поо история , който покриват и тези по археология  да не притежаваш и документ за бакалажър по археология и учител по история . Една сфера е
Активен

magdanoz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
  • Всестранно развита личност :)
Re:Въпрос към студентите Археология
« Отговор #4 -: 11.08.2010, 17:49:00 »

Като изключим въпроса за трудната реализация,вярно ли е,че не можеш да работиш като археолог,ако нямаш магистратура същата специалност?Наскоро го чух това от завършващ студент и ме притеснява. :-(

То именно за това, археологията е магистратура ;)
Активен

metodi_1912

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Въпрос към студентите Археология
« Отговор #5 -: 11.08.2010, 19:59:44 »

Като изключим въпроса за трудната реализация,вярно ли е,че не можеш да работиш като археолог,ако нямаш магистратура същата специалност?Наскоро го чух това от завършващ студент и ме притеснява. :-(

То именно за това, археологията е магистратура ;)

Не, излизаш бакалавър след четвъртата година. След това може да запишеш магистратура археология.

@rasho, от археологията излизаш “бакалавър по археология и учител по история”, а от историята “историк” и “учител по история”.
Активен

gergana_v

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Въпрос към студентите Археология
« Отговор #6 -: 27.08.2010, 10:27:24 »

Излиза се не само учител по история с бакалавърската степен! Може да се работи и в музеи , архиви и библиотеки! В 3- ти курс се се учи архивистика , а в 4-ти и Музейно дело !
Активен