argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Чудж език в специалност "История" ?  (Прочетена 1538 пъти)

Rattlesnake

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Добър ден на всички!

Малко ми остава да завъша средното си образование , и съм се насочил към специалност "История". Въпросът ми е има ли изучаване на чужд език , защото смятам напред да запиша магистратура "Дипломация и Международни Отношения" , а до колкото видях в изискванията има "владеене на език". Всъщност аз прегледах няколко пъти учебния план на "История" и език не видях  :-( Та ако някой може да ми помогне  да ми каже , дали има възможност в избираемите дисциплини , трябва да записвам отделно уроци по езици или .... ще съм много благодарен!

Поздрави , Георги !  :-)
Активен

защо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Чудж език в специалност "История" ?
« Отговор #1 -: 08.08.2010, 20:15:29 »

За съжаление ще ти кажа ,че няма изучаване на съвременен  чужд език. Също така са махнали и изучаването на старите чужди езици като старобългарски старогръцки и т.н. , което според  мен е мн. глупаво.  :-)
Активен

Rattlesnake

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Чудж език в специалност "История" ?
« Отговор #2 -: 08.08.2010, 23:13:14 »

Блгаодаря за бързия отговор :)

Аз смятам че трябва да се изучава поне 1 език , било то западен или поне руски да е :( В такъв случай не знам какво трябва да правя. История ми е любимия предмет. Предмета дава възможност след това да изучавам магистратура "Дипломация и Международни Отношения" , но друго от изискванията е език , който не е включен в учебния план на историята. :( Моля ако някой има (или е имал) същия проблем , или някой негов познат или приятел , а и всеки останал човек който има някакъв съвет към мен да ми даде :(
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Чудж език в специалност "История" ?
« Отговор #3 -: 09.08.2010, 00:52:05 »

Къде си прочел магистратура Дипломация и  МО. В  ПУ има  специалност МИО с чужд език ,може би имаш впредвид някакъв друг ВУЗ или чужбина??Историята е предмет с който се  влиза и в спец.Право ,но защо  и каква е връзката  с Правото или с Дипломацията  нямам никаква представа.Откъде имаш тази информация,потвърдена ли е от няколко независими източника??
Блгаодаря за бързия отговор :)

Аз смятам че трябва да се изучава поне 1 език , било то западен или поне руски да е :( В такъв случай не знам какво трябва да правя. История ми е любимия предмет. Предмета дава възможност след това да изучавам магистратура "Дипломация и Международни Отношения" , но друго от изискванията е език , който не е включен в учебния план на историята. :( Моля ако някой има (или е имал) същия проблем , или някой негов познат или приятел , а и всеки останал човек който има някакъв съвет към мен да ми даде :(
Активен
Всичко е любов

Rattlesnake

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Чудж език в специалност "История" ?
« Отговор #4 -: 09.08.2010, 09:43:15 »

............ приятел , проучил съм абсолютно всичко , нямам предвид нито право нито друг ВУЗ , поглени отново във ФИФ магистратурите , запоявядай ...

http://www.uni-plovdiv.bg/site.jsp;jsessionid=FA22EABDE3498D94BDBFF408C1B69546?ln=1&id=532           
(РЕШЕНИЕ 27. , ТОЧКА 10.)

ето и в сайта на факултета ...
http://uni-plovdiv.bg/logos/site.jsp?ln=1&id=19

Погледни в магистратурата , че един от предметите които ми дава право да вляза е история. Но друго изискване , което също го пише там е владеене на език. Точно за това се обърнах към Вас тук. :( Апък  имам лични причини за да избера комбинацията  между История и Дипломация и МО. За това се обърнах по-рано тук , ако се наложи да сменя насоките си ако се наложи :(  Та това ми е въпроса ... как мога да се справя с това изискване "Владеене на език" при условие че чужд език не е влючен в учебния план на историята , която смятам да запиша за бакалавър? Ще бъда много благодарен ако се намери човек , който да ми помогне !!!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Чудж език в специалност "История" ?
« Отговор #5 -: 09.08.2010, 17:31:48 »

Да добър въпрос.не знаех за това и сега се учудвам че има такава магистратура.съвета ми е да питаш в учебен отдел как стоят нещата с езиците .Аз също смятям да уча английски но на курсове  в Унито и извън него до 2-3 ниво.поразпитай и  може да споделиш необходимата информация.Но по принцип без 2 езика не може да се практикува дипломация.професионалните дипломати владеят не по малко от 4-5 езика.успех!
Активен
Всичко е любов

защо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Чудж език в специалност "История" ?
« Отговор #6 -: 09.08.2010, 18:37:40 »

Да би трябвало да се учи поне един език в сплециалността, но до коклото занам в никоя от специалностите във факолтета не се учи а би трябвало ,и трябва отделно да се записваш на уроци,но няма как докато не променят програмата и не въведат изучаването на чужд език. :-)
Активен

Rattlesnake

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Чудж език в специалност "История" ?
« Отговор #7 -: 09.08.2010, 20:04:24 »

Именно. :)  Добре че сега ще съм 10 клас и ще имам време за умуване занапред , а не после да си блъскам главата ако плановете които планирам от години не се усъществят. Смятам още от тази година да разговарям с ръководството на факултета относно езиците. Дано нещо се промени.  Аз съм напълно убеден , че общите знания от училище са недостатъчни. Да не говорим че си има и отделен език на дипломацията , който трябва да се изучава в университет. А  всичко друго като курсове , кръжоци и подобни е пари ... не всеки има възможностите ... :)
Активен

защо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Чудж език в специалност "История" ?
« Отговор #8 -: 09.08.2010, 20:29:22 »

Ти щом ще си  сега десети клас няма за какво да се притесняваш имаш достатъчно време , а и докато влезеш студент е напълно възможно да се изучава чужд език. :-)
Активен

Rattlesnake

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Чудж език в специалност "История" ?
« Отговор #9 -: 10.08.2010, 07:51:47 »

За сега само мога да се надявам да се промени нещо  :-) :-) :-)
Активен