argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Учебен отдел  (Прочетена 1452 пъти)

Владислав

  • Гост
Учебен отдел
« -: 09.08.2010, 11:42:31 »

Спешно ми трябва да разбера учебен отдел кога започва работа - утре или в сряда и с какво работно време.
Активен

TroubleMaker

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Учебен отдел
« Отговор #1 -: 09.08.2010, 11:55:22 »

От 10:30 до 12:00 и от 13:00 до 15:00
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re:Учебен отдел
« Отговор #2 -: 09.08.2010, 12:26:57 »

Днес, 09.08.2010 трябва да работят, тъй като започват да се записват новоприетите студенти.
Активен

Владислав

  • Гост
Re:Учебен отдел
« Отговор #3 -: 09.08.2010, 12:45:56 »

Блаодаря Ви много за бързите отговори  :-).
Активен

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:Учебен отдел
« Отговор #4 -: 11.08.2010, 00:02:59 »

Само мога да те посъветвам да не оставяш за последния момент. Процеса на записване става много бавно - опашките са големи, хората са изнервени... аз лично записаш в понеделник, но имаше следните изненади:

1. В книжарницата НЯМАШЕ комплекти с документи и към времето на започване на работното време на инспекторката опашката беше пред книжарницата, а не пред инсперактората;
2. Първите "щастливци" (както и тези, взели документи минаата седмица) повториха удоволствието с опашката заради ЛИПСВАЩИ бланки в комплекта;
3. В сайта на университета има непълна информация относно документите - има изискване за ксерокопие на личната карта, а ксерокса е на друг етаж. А в началото дори не работеше. Също така много хора разбраха, че трябва сами да си попълнят документацията, да си залепят снимките и т.н. чак когато отидат при инспектора. Като цяло това се подразбира, но все пак никъде в сайта не е уточнено. А азненаданите не бяха малко.
4. В книжарницата има химикали само с ЧЕРВЕН цвят. За съжаление аз самия бях сред издънките без химикал :) (спасението дойде от барчето, където се намериха 10-на химикала);
5. Работното време със студенти е твърде малко (сумарно 3 часа на ден, 12 часа за цялото първо класиране на 2-3 специалности) имайки предвид, че 9/10 от хората са в състояниеблизо до паника и реално почти нямаше хора, които бяха напълно подготвени при влизането си при инспектора. Резултата от целия този хаос се изрази в отнемането на 20-на минути за обработката на документите на един човек. Сами сметнете колко е приятно да чакаш няколко часа в един коридор със затворени прозорци и да ти е пределно ясно, че няма шанс да ти дойде реда след като приемното време е 2х1,5 часа. Лично видях почвечето хора да излизат от сградата след 15-часа, като си носеха комплектите със себе си...

Не обвинявам никого за ситуацията - просто не оставяйте за последния момент, защото ситуацията ще е доста нажежена. Сигурен съм, че всички ще минат, но въпроса е на каква цена :)
Активен

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions
Re:Учебен отдел
« Отговор #5 -: 11.08.2010, 01:51:37 »

lamerko, това е само началото :wink:
Активен

galka.1403

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Учебен отдел
« Отговор #6 -: 13.08.2010, 16:52:01 »

Резултата от целия този хаос се изрази в отнемането на 20-на минути за обработката на документите на един човек. Сами сметнете колко е приятно да чакаш няколко часа в един коридор със затворени прозорци и да ти е пределно ясно, че няма шанс да ти дойде реда след като приемното време е 2х1,5 часа. Лично видях почвечето хора да излизат от сградата след 15-часа, като си носеха комплектите със себе си...


малко извън темата, но бъдещи колеги свикваите с чакането, защото ще  е в повече около изпитите .. хмммм много неприятно да ти отиде цял следобед за една оценка или преподавателя да закъснее за изпита, но това е част от веселия студентски живот. А колкото до учебен отдел понякога дори в работно време не може да ги намери човек ако има някакви спешни анганжименти
Активен
Не е важно от къде идваш и накъде отиваш, а дали успяваш да си щастлив по пътя.

lamerko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 211
    • Моят блог
Re:Учебен отдел
« Отговор #7 -: 14.08.2010, 00:17:59 »

Благодаря ви за окуражителнителните отговори  :-D Аз самия имам ЛЕК опит от друг университет, който не искам да споменавам... Така, че няма да е нещо ново за мен.  :#4:
Активен