argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Проблем с регистрацията  (Прочетена 2272 пъти)

toshh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
  • нудист
Проблем с регистрацията
« -: 24.08.2010, 22:53:48 »

От вчера официално съм студент на университета и след като други колеги вече се регистрираха в focus реших и аз да го направя, но след въвеждането ми на факултетния номер и ЕГН ми излиза следното съобщение:

"Формата не е попълнена коректно. Моля, отстранете посочените проблеми и опитайте отново.
   

 * Въведенто ЕГН не отговаря на данните в централната база данни. Ако сте въвели коректно ЕГН вероятна причина за проблемът е липса или неправилно ЕГН в централната база данни. Моля, обърнете се към Вашият инспектор от учебен отдел Елена Николова Шишкова за да коригира Вашето ЕГН и след това опитайте да направите регистрацията си отново."

Естествено аз не съм си объркал ЕГН-то, но и не мисля, че инспекторката може да ми го обърка при записването и затова реших реших първо да попитам тук.
Активен
est. 1912

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Проблем с регистрацията
« Отговор #1 -: 24.08.2010, 23:48:05 »

Здравей toshh,
Вероятно колегите от информационния център още не са въвели още информацията. Така или иначе ти официално си студент след започване на учебната година, а това че някои са се регистрирали - живи и здрави да са.
Ако искаш да разбереш повече за проблема си можеш да се обадиш на вътр. 305 (Виеслав Пилярски) и да попиташ дали са въвели данните ти, но не съм сигурен че ще обърнат внимание на такъв минорен "проблем".
Радвай се на отминаващото лято, фокус няма да избяга ;-)
Сърдечни,
А.
Активен

Elyre

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Проблем с регистрацията
« Отговор #2 -: 06.09.2010, 22:56:40 »

Странно, в справочника пише, че сме студенти щом ни приемат дипломите в университета... Но явно това не е официално така, защото пробвах да си изкарам транспортна карта за септември и ми казаха, че не може... Объркваща информация  :roll:
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Проблем с регистрацията
« Отговор #3 -: 07.09.2010, 22:54:55 »

Съжалявам за объркването. Аз изразих лично мое мнение и не съм оторизиран да оповестявам кой кога е студент официално. За регистрацията във фокус ви е необходимо вашите данни (ЕГН, фак. номер, специалност и т.н.) да са вписани в централната база данни на ПУ - ако липсват по някаква причина, независимо от официалния ви статус в ПУ няма да можете да се регистрирате.
Активен

FlashFreak

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 79
  • Маркетинг З, I курс
Re:Проблем с регистрацията
« Отговор #4 -: 10.09.2010, 01:04:24 »

За да не отварям нова тема, ще попитам тук. Като се регистрирах във фокус, някъде видях заповеди относно ползването на wireless мрежата на ПУ. Там пишеше, че трябва да се ползва само за учебни цели. Понеже работя с хора от чужбина  контактуваме чрез скайп, както ми се налага и да проверявам различни социални мрежи, където имаме реклами и ползваме за онлайн маркетинг. Къде мога да видя какви са ограниченията и за какво мога да ползвам мрежата :) Важно ми е и ако не мога да я ползвам за работа, а само за учебни цели, ще се снабдя с повече 3G интернет трафик ако се налага :)

Извинявам се ако въпросът е тъп, но не ми стана ясно колко категорични са ограниченията и колко ще бъде следен трафика.
Активен
It ain't about how hard you hit, it's about how hard you can get hit and keep moving forward, how mu

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Проблем с регистрацията
« Отговор #5 -: 10.09.2010, 14:54:45 »

Здравей FlashFreak,

Разбира се, че университетската мрежа, както и останалите университетски ресурси обслужващи студентите следва да са подпомагащи основната ви мотивация да сте в университет, а именно - образованието. Написано чено на бяло освен това, което си прочел можеш да хръвлиш и едно около на AUP на академичната мрежа.
Относно следене на трафика, не искам да влизам в детайли, понеже въпроса е много дълъг. При всички положения отчетност и статистика се води до някакво приемливо ниво, която може да се задълбочи при известни аномалии.

Моето мнение по твоето питане е да не си харчиш парите за 3G трафик, а да ползваш eduroam (т.е. безжичната мрежа в ПУ). Вярвам, че вътрешната ти преценка ще те води много добре какво не бива да се прави.

Поздрави и успех в мрежата!
Активен

FlashFreak

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 79
  • Маркетинг З, I курс
Re:Проблем с регистрацията
« Отговор #6 -: 10.09.2010, 15:13:01 »

Благодаря много за изчерпателния отговор, разбрах прекрасно за какво става въпрос :)
Активен
It ain't about how hard you hit, it's about how hard you can get hit and keep moving forward, how mu

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Проблем с регистрацията
« Отговор #7 -: 04.04.2011, 20:35:07 »

От петък насам Фокус регистрацията на нови студенти не работи. Връзката с централната база данни се чупи. От утре би трябвало нещата да са ОК.
Активен