argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За незаетите места  (Прочетена 3057 пъти)

Milenaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
За незаетите места
« -: 28.08.2010, 11:37:32 »

Възможно ли е сега да подам документи за незаетите места, като участвам с оценката от матурата ?
Активен

ant0n

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
  • Социална Педагогика,II-ри курс
Активен

forumec

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
Re:За незаетите места
« Отговор #2 -: 28.08.2010, 16:30:58 »

Ако си се записал вече, край. Но можеш по следния начин:
Можеш от редовно в задочно и обратно.
За да се преместиш в друга специалност трябва да имаш много добър успех направо отличен, да нямаш висящи изпити и чак тогава МОЖЕ някой да ти позволи. Това става след първата година. Като се преместиш трябва да държиш приравнителни изпити. Те ще са около 8 предполагам. Ако си взел някой изпит който се припокрива с новата специалност отпада от осемте за вземане :)

Лесно нали?
« Последна редакция: 28.08.2010, 16:33:03 от forumec »
Активен

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:За незаетите места
« Отговор #3 -: 28.08.2010, 16:54:11 »

Ако си се записал вече, край. Но можеш по следния начин:
Можеш от редовно в задочно и обратно.
За да се преместиш в друга специалност трябва да имаш много добър успех направо отличен, да нямаш висящи изпити и чак тогава МОЖЕ някой да ти позволи. Това става след първата година. Като се преместиш трябва да държиш приравнителни изпити. Те ще са около 8 предполагам. Ако си взел някой изпит който се припокрива с новата специалност отпада от осемте за вземане :)

Лесно нали?

Приетите на някое от класиранията и записалите се за студенти, както и всички некласирани кандидат-студенти,  които желаят да участват в разпределение на места, незаети след трето класиране, задължително подават заявления по образец до председателя на кандидатстудентската кампания в Университетския информационен център от 30.08.2010 до 01.09.2010.  Неподалите молби не участват в разпределението на незаетите места.

До колкото разбирам може да участва за незаетите места, дори и да се е записал вече.
 
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

Milenaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:За незаетите места
« Отговор #4 -: 29.08.2010, 19:46:08 »

Ще задам по-конкретно въпроса си-
Може ли, понеже Не съм ходила на изпит в ПУ и не съм подавала документи за класиранията ( чрез матура )  , да подам сега документи? Или незаетите места са само за тези, които са участвали в класиранията и не са се класирали?

И има ли списък за специалностите, в които има незаети места ?
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:За незаетите места
« Отговор #5 -: 29.08.2010, 20:08:38 »

Естествено че може ,също така може и в друг ВУЗ да си кандидатствала също важи,даже и да не си кандидатствала също , само трябва да имаш диплома.За някои спец. се държи някакъв тест(химията физиката мисля че беше )  ,за други само с документите  се участва..Списъка е изложен на входа на университета и на входа на информационния център.Местата за редовно обучение са над 100 броя,някои пишат 400 ( грубо казано на око )а за задочната форма са по-малко на брой!Само да ти се учи- записвай каквото искаш да учиш-никакъв проблем със записването-нали мина истерията около кандидатстването ,сега спокойно се записват тия които са разсъждавали с главите си и са чакали да мине еуфорията! :y: :-) :sun:
Ще задам по-конкретно въпроса си-
Може ли, понеже Не съм ходила на изпит в ПУ и не съм подавала документи за класиранията ( чрез матура )  , да подам сега документи? Или незаетите места са само за тези, които са участвали в класиранията и не са се класирали?

И има ли списък за специалностите, в които има незаети места ?
« Последна редакция: 29.08.2010, 20:11:59 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

mar4ela

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:За незаетите места
« Отговор #6 -: 29.08.2010, 21:07:53 »

А може ли например да кандидатствам за специалност , за която се иска изпит да кандидатствам с матура или изпит от друг ВУЗ. Благодаря.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:За незаетите места
« Отговор #7 -: 29.08.2010, 21:36:10 »

Преди малко отговорих на въпроса ти.Да може,побързай да изтичаш до унито,за да си по-напред в класацията.Който се мандахерца ще си почива цяла година или ще му предложат да се запише в специалност която не желае,само и само да е студент.ПС колко изкара на изпита
А може ли например да кандидатствам за специалност , за която се иска изпит да кандидатствам с матура или изпит от друг ВУЗ. Благодаря.
по география във София?
Активен
Всичко е любов

mar4ela

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:За незаетите места
« Отговор #8 -: 29.08.2010, 21:51:13 »

Преди малко отговорих на въпроса ти.Да може,побързай да изтичаш до унито,за да си по-напред в класацията.Който се мандахерца ще си почива цяла година или ще му предложат да се запише в специалност която не желае,само и само да е студент.ПС колко изкара на изпита
А може ли например да кандидатствам за специалност , за която се иска изпит да кандидатствам с матура или изпит от друг ВУЗ. Благодаря.
по география във София?
ти се шегуваш, но аз сериозно питам. Не съм държала изпит в София,а във ВИНСА по география и как позна :bravo: по география
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:За незаетите места
« Отговор #9 -: 29.08.2010, 21:54:56 »

Приятел имаш право, но дали ти ще го използваш зависи само от тебе.По принцип може  ,но трябва да си доплатиш разликата между задочно и редовното-умножаваш по две и ще разбереш колко трябва да доплатиш,защото задочната форма е два пъти по евтина от редовната.На бегом за да си първи ,иначе гориш.! :y: :-) :sun:инж.Янков 6 курс ,Право,ПУ
kak taka da izti4a po rano? zna4i li tova 4e az kato sam stopansko upravlenie zado4no i tai kato ima 4 mesta svobodni v redovno i utre ako ida ot parvite i 6te me premestqt vednaga v redovno?
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:За незаетите места
« Отговор #10 -: 29.08.2010, 21:56:17 »

Добре де ,колко изкара на изпита,нали не е чиста двойка?
Активен
Всичко е любов

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:За незаетите места
« Отговор #11 -: 29.08.2010, 22:10:16 »

Изобщо не съм познал,нищо-Аз не съм баба Ванга  ,за да познавам.Ако искаш да си студентка трябва да обичаш да четеш освен имената на ПУ,после има факултети, след това има Архив ,превърташ надолу , надолу, надолу има каландар на форума,после статистики на форума.След това със ситни букви има Още стаистики-тогава кликваш на него и гледаш на потребители най-много време онлайн.По този начин става- marin2025   :sun:--това съм аз .Просто прочетох ти какво си писала по рано ,така че нищо не съм познавал.Добре е ако станеш студентка да четеш по няколко часа на ден.Например ако си  спец. Право  минимум 4-6 часа на ден за да си в час!шегичка -това е за отличниците цитирам доц. Чернев :y: :-) :-*
Активен
Всичко е любов

mar4ela

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:За незаетите места
« Отговор #12 -: 29.08.2010, 22:15:55 »

Добре де ,колко изкара на изпита,нали не е чиста двойка?
Пиши на ЛС
Активен

Milenaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:За незаетите места
« Отговор #13 -: 31.08.2010, 14:07:19 »

Естествено че може ,също така може и в друг ВУЗ да си кандидатствала също важи,даже и да не си кандидатствала също , само трябва да имаш диплома.За някои спец. се държи някакъв тест(химията физиката мисля че беше )  ,за други само с документите  се участва..Списъка е изложен на входа на университета и на входа на информационния център.Местата за редовно обучение са над 100 броя,някои пишат 400 ( грубо казано на око )а за задочната форма са по-малко на брой!Само да ти се учи- записвай каквото искаш да учиш-никакъв проблем със записването-нали мина истерията около кандидатстването ,сега спокойно се записват тия които са разсъждавали с главите си и са чакали да мине еуфорията! :y: :-) :sun:
Ще задам по-конкретно въпроса си-
Може ли, понеже Не съм ходила на изпит в ПУ и не съм подавала документи за класиранията ( чрез матура )  , да подам сега документи? Или незаетите места са само за тези, които са участвали в класиранията и не са се класирали?

И има ли списък за специалностите, в които има незаети места ?

Може, ама не може. Обадих се и ми казаха, че незаетите места ще се заемат само от некласирани кандидат-студенти или тези, с по-желана от тях специалност !
Активен

zeus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:За незаетите места
« Отговор #14 -: 01.09.2010, 17:05:56 »

Кога ще излезнат някакви резултати от тези незаети места ? Някои има ли повече информация ?
Активен

Vas3to_90

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
  • Превод и бизнес комуникация
Re:За незаетите места
« Отговор #15 -: 02.09.2010, 10:48:36 »

4isto informativno .. dali imaseh za Pravo svobodni mesta ostanali
Не
Активен