argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Прекъсната магистартура - процедури за продължаване  (Прочетена 1330 пъти)

nchankova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте,


Трябва ли да напиша молба, кога е срока за семестриалните такси и има ли още нещо, което трябва да направя?


През 2009 завърших една година от Корпоративно управлене Магистратура и след това заминах за една година в чужбина. Върнах се само за една седмица през юни тази година в България и нямах време да отида в учебен отдел в приемно време за да се сдобия с повече информация. Сега пак съм в чужбина, но до ноември. Иска ми се да мога да продължа с втората година.

Много ми се искаше да мога да намеря информацията в сайта, обаче същият ми се вижда много нефункционален или просто не мога да намеря каквото търся.   :headbang:

Много благодаря за отговора предварително  :bow:
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Като си дойдеш ноември месец,трябва да дадеш документ  в който да личи че по важни (бременност,тежко материално състояние,продължаване ученето в чужбина,здравословни проблеми-операция или санаториално лечение или други   неотложни за теб  причини си прекъснала следването за 1 год. Ако нямаш невзети изпити след уважаването на молбата ти  ,си продължаваш следването ,плащаш си таксата ,защото на практика след 3 год. се прекъсват студентските права.Това нямаше да го правиш  ,ако беше пуснала молба преди заминаването си в чужбина и сега няма да си няколко месеца на тръни докато разбереш резолюцията на непосредствения си ръководител,който по закон е с компетенция на оперативна самостоятелност и е възможно и да не ти разреши.Моли се на господ,  три пъти на ден -сутрин, обед и вечер по 1-2 минути  до завръщането си в БГ   и  ако имаш проблеми  ми се обади в моя офис на ул.М.Такев 31 за да решим проблема . Хонорара ми е 100 лева на час.Няма казус , който да не съм могъл да разреша за клиента в положителен аспект!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Трябва ли да напиша молба, кога е срока за семестриалните такси и има ли още нещо, което трябва да направя?


През 2009 завърших една година от Корпоративно управлене Магистратура и след това заминах за една година в чужбина. Върнах се само за една седмица през юни тази година в България и нямах време да отида в учебен отдел в приемно време за да се сдобия с повече информация. Сега пак съм в чужбина, но до ноември. Иска ми се да мога да продължа с втората година.

Много ми се искаше да мога да намеря информацията в сайта, обаче същият ми се вижда много нефункционален или просто не мога да намеря каквото търся.   :headbang:

Много благодаря за отговора предварително  :bow:
[/quote]
Активен
Всичко е любов

nchankova

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Много благодаря за изчерпателния отговор.
Вероятно трябваше да спомена, че пуснах молба преди да замина и сега просто искам да си продължа. Това, което ме притеснява, е че си идвам ноември и може би ще съм изпуснала сроковете за плащане и за подаване на някакви нови молби ако трябва.
Активен