argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Студентски бригади САЩ  (Прочетена 1889 пъти)

Lee

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Студентски бригади САЩ
« -: 21.09.2010, 16:14:00 »

Здравейте! Въпросът ми е свързан с бригадите в САЩ. Знам,че вече има няколко подобни теми,но си позволявам да пусна тази,тъй като от дадените отговори не получих особено голяма яснота относно онова,което ме вълнува.Ето защо бих била изключително признателна,ако някой може да сподели своя опит от една подобна бригада; като например какво се случва,когато вече отидеш там,какви са най-често предлаганите работи и общо взето дали си заслужава цялото това начинание. Благодаря предварително.
Активен

Petinkatape

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Студентски бригади САЩ
« Отговор #1 -: 18.11.2011, 11:04:58 »

Здравей,
аз ще ти кажа най - общо от моя опит. Първо, когато си решила да ходиш изключително важно е да се насочиш възможно най - рано. Колкото по - рано се запишеш, толкова по - евтина е програмата. С времето всички си качват цените. Второ - трябва да знаеш,че програмите като цяло са скъпи, билетите също, и ако целиш да отидеш на бригада, за да спестиш пари, то със сигурност трябва там , където ще заминеш да си търсиш втора работа. Като си се записала и вече имаш оферта, заминаваш примерно на 5ти Юни, започваш работа и в последствие, когато намериш време започваш да обикаляш и на място да питаш за работа. Най - добре според мен е да се ходи по тези щати по крайбрежията, където има силно изразен летен сезон, защото там има голямо предлагане на работа. Мн хода преди години ходиха в Аляска, обаче там тъпото е,че ако си в някоя фабрика и трябва да обработваш улов, ако е слаб сезона и няма достатъчно такъв, то и работа няма да имаш. Аз миналата и по - миналата година си ходих с една и съща фирма - Вега Травел. Едната година бях на Масачузец, а другата в Ню Йорк.И двете места бяха курортни и на двете по един и същи начин - пристигнах, започнах си основната работа, а през свободното време си търсех по магазинчетаи тем подобни и си намерих втора. Плащаха добре, работодателите ми бяха ок. А самите хора от формата, която ме изпрати ми бяха дали пълни инструкции още преди първото заминаване, дадоха ми съвети какво и как и нямах грижи. Хубаво е да попаднеш на хора, които ще ти обяснят предимствата и недостатъците на местата за работа. Аз имах късмет. Ако все още искаш да заминеш на бригада виж фирмата - http://vegatravel.bg/ Аз поне бях доволна много ;)
Дано съм била полезна!
Активен