argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Кандидатстване за специалност право  (Прочетена 6606 пъти)

Kevin_Kostner

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Здравейте,ще помоля хората,които са кандидатствали тази година за право,да ми кажат по-подробно какво включва тестът по български език и литература и ако си пазят още справочниците,да ми кажат кои са темите по история в справочника? Благодаря предварително
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Кандидатстване за специалност право
« Отговор #1 -: 28.09.2006, 17:08:40 »

Доколкото знам след кандидатстудентските изпити вариантите за теста се разсекретяват и се издават, така че може да изчакаш и ще си ги купиш на хартиен носител.
Активен

Kevin_Kostner

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re: Кандидатстване за специалност право
« Отговор #2 -: 01.10.2006, 20:04:36 »

Откъде да си ги купя тези варианти?
А дали в университета се продават още кандидат-студентски справочници от миналата година,за да видя кои теми по история трябва да уча?
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Кандидатстване за специалност право
« Отговор #3 -: 01.10.2006, 20:33:33 »

Пред Ректората на ПУ има павилион, в който се продава всякаква необходима правна литература, справочници, тестове и прочие. Така че най-добре си направи една разходка и може да намериш необходимите неща.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Кандидатстване за специалност право
« Отговор #4 -: 10.11.2007, 13:02:14 »

Бъдещ  колега   за   твоя   голяма   радост   си   пазя  всички  теми   учебници по   история   и   български   език  справочници  също   ако  си   съгласен   ще   ти   ги   продам   тел63-96-82  или    0885857488   Но   е  добре  да  изкараш  и   канд  студ  курсове   по  история   300 лв  и  250лв  по   български   език   за   да  си   вътре  аз  така   направих през2006  година :inlove:
Активен
Всичко е любов

Liglio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
  • Fortuna fortes metuit, ignavos premit.
Re: Кандидатстване за специалност право
« Отговор #5 -: 13.11.2007, 10:23:38 »

Колега темите ги има в интернет поне аз от там ги свалих несам ходил на уроци и т.н. не е кой знае колко сложно да седнеш  и да ги понаучиш, а то и някои от нещата ги знаеш от училище а за Български език незнам аз карах само на обща култура каквото знам, но наистина не е лошо да се изкара един курс, за да знаеш за какво става въпрос
Активен
Fortuna favet fortibus.

plovdivchanche

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Кандидатстване за специалност право
« Отговор #6 -: 14.11.2007, 12:46:06 »

Kevin_Kostnet, адмирации за това,че ще имате търпението и упоритостта да кандидатствате Право.Аз съм първи курс и все още не е толкова далече времето,когато държах изпити.Изпитът по История на българската държава,както  знаете, се състои в развиване на тема.Ето линк,от където можете да свалите Кандидат-студентския справочник от миналата година :
http://www.uni-plovdiv.bg/site.jsp;jsessionid=4A47EA268AF7353C13951119028C6D53?ln=1&id=324
Конспектът,който е там,съдържа така наречените основни проблеми.Това не са точните формулировки на темите.Моят съвет е да проверите и да се запишете на курс по история,който ПУ организира.Миналата година се проведоха два такива.Мисля,че е късно  за първия,но проверете дали може да се запишете и да започнете от настоящия момент.Вторият курс започваше февруари месец,ако има хора за сформирането на група.Първият курс е по-добрият вариант,защото се предвижда да приключи февруари и да има повече време за самоподготовка.
Има и курсове по Български език.За тях не мога да Ви дам информация,но предполагам,че са на същия принцип.Изпитът е от 4 елемента/задачи.В първата са дадени 60 думи,от които трябва да се подчертаят вярно изписаните.Втората представлява текст с поправяне на граматически грешки/правописни.Третата е за отстраняване на пунктуационни грешки. И последният елемент е писане на есе по зададена тема.Могат да се закупят много книжки с примерни тестове.
Добре е да се явите на предварителните изпити,защото по този начин имате двоен шанс,а и дават една увереност и спокойствие по време на редовните изпити.
Надявам се да бях полезна.Успех в кандидатстудентската кампания!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Кандидатстване за специалност право
« Отговор #7 -: 02.12.2007, 19:02:43 »

Осигурявам   влизане   в   специалност  Право    032--639682   вечер   след  21 часа  за   справки   
Активен
Всичко е любов

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
Re: Кандидатстване за специалност право
« Отговор #8 -: 03.12.2007, 23:12:04 »

По колко импулса на минута?
Активен

Radinceto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Кандидатстване за специалност право
« Отговор #9 -: 04.12.2007, 19:53:16 »

Може да осигурявяш влизане в нещо,  но едва ли ще е в специалност " Право" :roll:
Това са пълни глупости.
Активен
Винаги има причина да сбаднеш мечтите си

princesa.85

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re: Кандидатстване за специалност право
« Отговор #10 -: 06.12.2007, 14:54:09 »

здравейте аз съм завършила маркетинг и записах магистратура но много искам да уча право ще бъда благодарна ако ми дадете съвети относно кандидатстването и влизането,а колкото до колегата който може да помогне що не ми пише как точно ще помага и колко ще ми струва може и да ми потрябва помоща му.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Кандидатстване за специалност право
« Отговор #11 -: 07.12.2007, 21:02:21 »

Колежке  аз  няма  да   ти  пиша  защото  българите  са  завистници  как така   ще  си  правя  реклама  във   форума  който  е  на  зор -ще  ме  потърси!!! :y: :y: :y:
Активен
Всичко е любов

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Кандидатстване за специалност право
« Отговор #12 -: 08.12.2007, 18:32:54 »

колкото до колегата който може да помогне що не ми пише как точно ще помага и колко ще ми струва може и да ми потрябва помоща му.
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."