argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Търся бъдещи адвокати с хъс!  (Прочетена 5132 пъти)

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Здравейте колеги  и колежки!Обръщам се към тези от Вас  ,на които им предстоят държавни изпити тази година ,а след това имат желание и твърдо намерение да се занимават с  адвокатска практика без значение откъде са и каква форма на обучение са!Събирам , инвестирам и търся  хора мечтаещи за голяма кариера, без значение на колко са години , без значение от какъв пол са  ,с големи  мечти  ,големи възможностти  и амбиции ,които да нямат никакви проблеми с реториката , да мислят бързо и нестандартно и най- важното изискване  е  да са сънували  в детството  ,че ще станат най-добрите адвокати.Нека всеки който се ориентира към тази част на правото ми се обади в адвокатския ми офис  на ул.М.Такев 31 тел.63-96-82 или на моб.0879-857-488  за да обсъдим подробностите за едно адвокатско дружество.инж.Янков 6 курс, Право,ПУ, 0ч.10мин.27 септември 2010год.
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #1 -: 27.09.2010, 09:12:51 »

Ехааааааааааааааааа...
Аз ви разправям, че бай Марин не си взима редовно лекарствата, ама вие...
Активен

PPP

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #2 -: 05.10.2010, 13:04:47 »

Aко може и да са млади и хубави адвокатки, та да пооплакнеш окото, нали бай Марине? :D
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #3 -: 05.10.2010, 14:20:43 »

Рядко губя ума и дума - ето един такъв момент  :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #4 -: 05.10.2010, 14:28:28 »

Брей какво чудо на чудесата .Появиха се студнети които от раз са си взели и 3 -те държавни изпита!Те даже могат и да се изненадват!А кой твърди че няма прогрес в БГ и умни деца?
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #5 -: 05.10.2010, 14:39:44 »

Брей какво чудо на чудесата .Появиха се студнети които от раз са си взели и 3 -те държавни изпита!Те даже могат и да се изненадват!А кой твърди че няма прогрес в БГ и умни деца?
Усещам леко объркване...
Твоята работа е: "Гладна кокошка, просо сънува!"
Активен

PPP

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #6 -: 06.10.2010, 14:18:28 »

Брей какво чудо на чудесата .Появиха се студнети които от раз са си взели и 3 -те държавни изпита!Те даже могат и да се изненадват!А кой твърди че няма прогрес в БГ и умни деца?

Умни ДЕЦА - такива търсиш май, а?
Активен

kaka_vida

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #7 -: 08.02.2011, 16:25:23 »

Здравейте!
Не знам защо отворената от Вас тема буди такива коментари, аз искрено се надявам предложението Ви да е действително, а не някаква шега. За момиче като мен, от малък град, без да имам потомствена линия от адвокати, шансът да пробия в голям град като Пловдив и да остана тук, ако е възможно, е неоценим. Моля преди да пристъпя към директен контакт с Вас, да ми изясните някои подробности. Аз съм завършила семестриално, преди държавните изпити съм, уча съм в Югозападния университет. В момента нямам никакви сериозни занимания, освен подготовката за държавните изпити. Стига да имате желание и сериозно да предлагате работа, моля да ме информирате първо във форума, след което ще се разберем да се чуем и видим за конкретно предложение, защото ме интересуват размера на възнаграждението, в каква област на правото трябва да работя, дали трябва да имам някакви допълнителни познания и други изисквания за заемане на място в тази кантора.
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #8 -: 08.02.2011, 18:10:27 »

...ооо офертата е много сериозна, бай Марин познава в детайли всеки клон на правото...с наказателното чувам се справял изключително вещо. Адвокатския му офис е един от 3-те най добри в Пловдив, а в България е в първите 5. Fluency in French е основното изискване на бай Марин, макар и 99% от тук пишештите да се чудят дали при него това все още има ефект :-)
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Troublesome

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #9 -: 08.02.2011, 22:28:51 »

Боже , колко мъка има по тоя свят , Боже !
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #10 -: 08.02.2011, 23:04:29 »

Здравейте колеги  и колежки!Обръщам се към тези от Вас  ,на които им предстоят държавни изпити тази година ,а след това имат желание и твърдо намерение да се занимават с  адвокатска практика без значение откъде са и каква форма на обучение са!Събирам , инвестирам и търся  хора мечтаещи за голяма кариера, без значение на колко са години , без значение от какъв пол са  ,с големи  мечти  ,големи възможностти  и амбиции ,които да нямат никакви проблеми с реториката , да мислят бързо и нестандартно и най- важното изискване  е  да са сънували  в детството  ,че ще станат най-добрите адвокати.Нека всеки който се ориентира към тази част на правото ми се обади в адвокатския ми офис  на ул.М.Такев 31 тел.63-96-82 или на моб.0879-857-488  за да обсъдим подробностите за едно адвокатско дружество.инж.Янков 6 курс, Право,ПУ, 0ч.10мин.27 септември 2010год.

Ей Марине, така съм се хилил на този пост - от сърце! Жалко че сега чак го откривам, но ще го запомня, че в тъжни моменти да си го препрочитам. :hug:
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #11 -: 09.02.2011, 09:04:08 »

 Офертата е действителна ,не съм мислел че ще предизвика такъв майтап.Важи до края на тази година , защото ако не се появят такива хора с които да я обсъдим в детайли,нищо не пречи човек да работи и индивидуално.Пак казвам ,че не гарантирам нищо,възможно е проекта и да не се състои.Но когато се съберат сбор от качествени  индивидуалистти ,вероятността да се получи значителен ефект за всяка една личност  от групата е много по- голям.Това ни се набива всикидневно от американските филми , а дали ще се осъществи ,зависи само от нас и от никой друг.А тези които ни критикуват и ни се присмиват- от сърце им благодаря , защото ако не са те , ние -най- добрите няма как да се развиваме!С уважение към всички завършващи и дипломирали се млади юристи:инж.Янков 6 курс Право ПУ  :y: :bow: :handshake:
Активен
Всичко е любов

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #12 -: 09.02.2011, 10:26:44 »

Марине, ти имаш добро сърце и дано успееш!
Според мен, ако говорим сериозно и до колкото познавам ситуацията - твърде рано е да мислиш за такива проекти, а това което ти евентуално предлагаш - света търси от доста време при много по-добри позииции и възможности и дори сигурност...
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #13 -: 09.02.2011, 11:39:46 »

Малко по-добър подбор и съм абсолютно съгласен, че колективната работа е най-добрия вариант за начинаещи, в която и да е област. Гаранция никой не знае накъде ще го отвее вятъра, докато не се "навре" навсякъде, да "поизяде" един-два шамара (от съдбата  :wink: ) и .. като стъпи вече на земята се захваща с това, което умее. Дотогава, обаче, да правиш такива експерименти самостоятелно...си е риск.
Освен всичко друго... и не на последно място, колективната работа предполага и колективно участие в разходите, представляващи сериозно перо, особено пък сега, а и няма да се налага да връщаш клиент, т.к. се предполага, че няма да се "съдружават" специалисти само от една област  :wink: ...специалисти ли казах?!  :-)
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

kaka_vida

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #14 -: 09.02.2011, 14:41:21 »

Уважаеми колеги,
Не знам защо се смеете на хора, които се опитват да направят нещо. Може би, защото вие не правите нищо. Иначе как бихте имали време да се присмивате на други. Изобщо присмехът е обичайно признак на две възможни, диаметрално противоположни душевни състояния - мания за величие (обикновено свързана с шизоидни изменения) или комплекс за малоценност (често избиващ в безсмислена агресия). Присмехът е безсмислена психическа агресия. Затова - карайте по-кротко.
Лично аз не познавам човек, успял от първия път. Сега, като се зачетох в постовете, разбрах, че колегата Янков, явно известен на вас като "бай Марин", е все още студент, което за мен автоматично води до извода, че офертата е аналогична на това, което предлагам аз - хъс за работа да, но наличие на осигурена работа, на клиенти и евентуални възможности за реално практикуване на професията - не. Затова и няма да се възползвам от предложението, тъй като искам да започна работа при утвърден юрист, където да има достатъчно много задачи, дори и да не ми се плаща в началото, за да науча нещата реално, а не просто така, теоретично, както ни се предлага от университета.
Дано, колега Янков, да не се сърдите за това, че ще пренебрегна предложението ви, но считам, че вероятността самостоятелно да намеря място, където да ме вземат, грубо казано за "чирак", е по-бързата писта за място под слънцето, от напъна на трима-четирима световно неизвестни току-що завършили право юристи. Пазарът ни е такъв, така че ще трябва да играем по неговите правила. В България американската мечта е непостижима. Тук нещата стават с много талант, огромно количество труд и колкото е труда и таланта, още тридесет пъти по толкова връзки и късмет.
Успех на всички!
Кака Ви Вида
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #15 -: 09.02.2011, 16:56:38 »

Съгласявам се с мнението на колегите по горе изказали се. Споделяйки  техното мнение  бих искал да продължа в тази връзка  ,  като  напомня нещо което се забравя без това да прозвучи като порицание към младите или като упрек към системата в която живеем.   ".Занаят се краде"  -тази максима важи и особено много за адвоктите , хората на свободна практика  .Познавам достатъчно много хора  , на  които роднините-- утвърдили се хора с опит  им отказват да работят при тях ,независимо че са техни близки роднини.Трябва да ви кажа нещо.Моля да не го приемате като самоизтъкване , не винаги един утвърден адвокат с над 20 год.стаж  може да реши даден проблем на клиент.Преди Нова година успях да се справя със значителен проблем на човек ,даже не минавайки през съда .Нещо което първия адвокат се беше опитал да направи с цел да има работа в близките 1-2 години.Не забравяйте мили колеги че във  всяка една област на живота има  хора /лекари,полицаи, учители ,адвокати, съдии, прокурори, политици,бизнесмени, държавни чиновници,  които злоупотребяват с  работата  или с бизнеса или със служебното си положение -както искайте го наричайте.Познавам и доста млади колеги около 35-40 годишни   ,   които неиздържайки на конкуренцията са се примирили да продават кафета и цигари в бизнеса на родителите си.На кака Вида -  мила  колежке    благодаря сърдечно за добрата психоанализа  на хората с чувство за хумор , а дали аз съм  ти   батко ,  или ти си ми кака? Ще  ти   пожелая да си намериш  утвърдена кантора , дай боже да те вземат, но ако не успееш , а имаш  сърце и амбиция за кариера, ми се обади.Аз нямам що годе разработена  адвокатска практика ,но  уменията  за работа с хора,непрекъснато    ходене по съдилищата през последните 20 години и най- вече  връзките и приятелтвата , които имам сред управляващите -са главните предимства пред дипломирания студент  и наел си офис за 200лева със интернет страница  за 400лева.В заключение кой каквото търси -рано или късно го намира , а и няма случайни неща ,защото каквото трябва да се случи ,то просто ще се случи рано или късно.С уважение :инж.Янков 6 курс Право ,ПУ
Активен
Всичко е любов

DerTeufel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Търся бъдещи адвокати с хъс!
« Отговор #16 -: 12.02.2011, 09:27:28 »

Не знам защо се смеете на хора, които се опитват да направят нещо. Може би, защото вие не правите нищо. Иначе как бихте имали време да се присмивате на други. Изобщо присмехът е обичайно признак на две възможни, диаметрално противоположни душевни състояния - мания за величие (обикновено свързана с шизоидни изменения) или комплекс за малоценност (често избиващ в безсмислена агресия). Присмехът е безсмислена психическа агресия. Затова - карайте по-кротко.
Много сладък анализ от колежката от малък град, завършила семестриално Югозападния университет, която не познава фактическата обстановка, но пък компенсира с хъс.

А това отива директно в Златния фонд на БМ:
Аз нямам що годе разработена  адвокатска практика ,но  уменията  за работа с хора,непрекъснато    ходене по съдилищата през последните 20 години и най- вече  връзките и приятелтвата , които имам сред управляващите -са главните предимства пред дипломирания студент  и наел си офис за 200лева със интернет страница  за 400лева.

 :y:
Активен