argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Университетът като казарма  (Прочетена 11134 пъти)

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Университетът като казарма
« Отговор #20 -: 04.10.2006, 02:18:05 »

Не мисля, че съм крайна, но ми омръзна да слушам как всеки се оплаква от този университет. Ще кажеш, че е кой знае какъв тормоз или, че насила едва ли не са те накарали да се записваш да учиш въобще и именно в него. Има си изградени пътища и правила, по които може човек и в частност студента да потърси защита. Но защо ли никой не се осмелява да направи нещо повече от това да мрънка наляво и надясно кое как било?!
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: Университетът като казарма
« Отговор #21 -: 04.10.2006, 02:28:54 »

Една птичка пролет не прави-може би затова.
Активен

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: Университетът като казарма
« Отговор #22 -: 04.10.2006, 10:10:54 »

Keli,3 години,всеки път,когато ходех при инспекторката,не чувах нито "добър ден,моля или довиждане".Но онзи ден получих свястно отношение,когато станах в 4 курс.Айде ако обичаш да поясниш в кой факултет си и къде е това човешко отношение.И стига сте я защитавали тая безкрайно тромава административна машина,че ставате смешни.
« Последна редакция: 08.11.2007, 20:23:02 от avenger »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Университетът като казарма
« Отговор #23 -: 04.10.2006, 10:23:10 »

Аз не защитавам нищо. Просто не съм получила лошо отношение от никой. Аз съм от Юридическия факултет и нашата инспекторка е Таня Стоянова (стая 202). Досега не съм срещнала отрицателно поведение спрямо мен от нейна страна. Може някой път да не е била в настроение жената, но това се случва на всеки. Пък и на нея не й е лесно по цял ден да се занимава с какво ли не и да отговаря на безбожни въпроси. А и има студенти, които с един въпрос могат да те изкарат от кожата ти, така че напълно я разбирам.
Активен

4_kurs

  • Гост
Re: Университетът като казарма
« Отговор #24 -: 04.10.2006, 12:19:27 »

Сега вече разбрах откъде имаш този хъс,кажи по- рано,че си от юридическия факултет :wink:
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Университетът като казарма
« Отговор #25 -: 04.10.2006, 15:13:10 »

Сега вече разбрах откъде имаш този хъс,кажи по- рано,че си от юридическия факултет :wink:

Този хъс съм го имала много преди да реша да уча право и да запиша такова. Това просто си ми идва отвътре. не е нужно да съм от ЮФ, за да съм такава.
Активен

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: Университетът като казарма
« Отговор #26 -: 04.10.2006, 20:22:59 »

да ама при мен това отношение беше всеки път,когато влизах там в продължение на 3 години.Не беше 1 и 2 пъти.Аз съм ви съсед\стая 204\.Инспектор ми е Снежа Тодорова.
« Последна редакция: 08.11.2007, 20:23:25 от avenger »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Университетът като казарма
« Отговор #27 -: 04.10.2006, 20:28:26 »

Аз ако съм на теб бих написал писмо до декана. Те щяха да вземат необходимите мерки според мен. по принцип винаги се отзовават.
Активен

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: Университетът като казарма
« Отговор #28 -: 04.10.2006, 20:34:27 »

Е да,ама вече не си заслужава-порастнах,тези след мен да му мислят.
« Последна редакция: 08.11.2007, 20:24:07 от avenger »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Университетът като казарма
« Отговор #29 -: 04.10.2006, 20:50:26 »

За съжаление всеки е така. Или не им се занимава, не искат да си губят времето, или пък вече завършват..."Всеки сам за себе си!"... :|
Активен

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: Университетът като казарма
« Отговор #30 -: 04.10.2006, 22:29:51 »

Така е. Факт!
« Последна редакция: 08.11.2007, 20:24:24 от avenger »
Активен

Agarvaen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re: Университетът като казарма
« Отговор #31 -: 05.10.2006, 16:06:35 »

Разводни се темата.Но аз през цялото си следване съм получавал добро отношение.Но и съм се държал добре.А че администрацията е тромава - вярно е.
Активен
Не на мъртъвци,не върху кости се крепи България, а на духа на своите светци.

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re: Университетът като казарма
« Отговор #32 -: 08.10.2006, 14:33:56 »

Предварително си признавам че не си направих труда да прочета всички мнения, но те нямат никакво значение за точките които искам да засегна.

1. Как ние се отнасяме към персонала на университета ...
2. Кой се отнася към персонала на университета - нагъл гъзар неблаговолил да си свали грозните очила тип Рей-бан, дето не му отиват, грозна вмирисана ниска колежка също толкова нагла и комплексо-избиваща, като гореспоменатия ... или готин възпитан пич с чантичка под мишница и хубава и скромна също възпитана колежка ..
3. Изобщо не плюйте по ПУ на тема уважение към студентите, защото съм готов да се хвана на бас, че никой от вас не е бил студент в техническия (тук в Пловдив специално) ..  :x :? Е те там научих как се чувстват амебите ...
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Във форумите ...
« Отговор #33 -: 11.10.2006, 13:11:48 »

... на dir.bg има един Добри Божилов, който (на моменти) без да отчита спецификата на форума пуска връзки към сайта си. Та да взема малко пример от него... В сигнатурата ми има един текст от 22 септември (http://gfurnadzhiev.wordpress.com/2006/09/22/post0006/) с известно отношение по темата, като ми дочетете мнението тук, ако имате желание ...

Ще споделя опита си от преди 6 години и малко, когато аз бях студент. Било ми е принцип първо да давам, а след това да получавам. А ако не получа - да се репча. Върви. Винаги върви, поне при мен ... Вероятно съм нацелвал моментите и и съм подбирал според случая интензивността на репченето. Проблеми не съм имал в 99 (застраховка - на моменти ми изпушват RAM-а и диска) от случаите. Отношението е танц за двама. Другата страна ще ти влезе в ритъма, особено ако в "хубавия" случай.

Хора, бъдете добронамерени, позитивни и ... дръжте на себе си ...
Активен

sweetnight

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: Университетът като казарма
« Отговор #34 -: 25.10.2006, 15:46:18 »

Ne, ne moga da povqrvam, che sled tolkova prikazki, v kraine smetka dori ne ste razbrali kakvo e iskalo da kaje momcheto, kato e postavilo temata! Kakto se vika mnogo shum za nishto. Tendenciqta da se izbqga ot kazarmata chrez universiteta e nakarala choveka da postne tazi tema. Sravnenieto e dotolkova pravilno, kolkoto i greshno. Az sashto sam 4-ti kurs i povqrvaite mi, dostatachno mnogo sam se razocharovala ot administraciqta v universiteta. Tova, che sam prekasvala e moq greshka estestveno, no ne sam saglasna, che ne mi davat vazmojnost da se qvq na likvidaciq,  ako imam 4 popravitelni izpita, imaiki v predvid, che nie hibridnite specialnosti imame dostatachno mnogo v aktiv. A sam chuvala izkazvaniq ot strana na administrativni lica, che nie hibridite sme bokluci, che za nishto ne stavame i t.n., a nikoi ne vzema pod vnimanie tova, che uchim dvoino poveche ot chistite specialnosti. Tai, che prochetete pak kakvo iska da vi kaje sastavitelq na temata i poglednete neshtata malko ot po-drug agal.Pozamislete, naistina li ne e chak tolkova prav.
Активен

VooDooMaN

  • Гост
Re: Университетът като казарма
« Отговор #35 -: 25.10.2006, 17:33:23 »

Много си е добро мнението, зависи какъв разрез му се прави. Нормалният рефлекс на мнозина е да подскачат като ощипани и бързат да кажат "не е така" някак гузно, но всъщност има много верни неща. В университетите, както и в много други държавни институции, наглостта се е вкоренила в много хора и това понякога е доста неприятно.
Активен

maat

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
  • Bibere humanum est, ergo bibamus!!!
Re: Университетът като казарма
« Отговор #36 -: 04.11.2006, 20:35:31 »

АБЕ ТО НАВСЯКЪДЕ СИ ИМА ПРОБЛЕМИ,НО АЗ ЛИЧНО СЪМ МНОГО ЩАСТЛИВА ,ЧЕ ИАММ КЪСМЕТА ДА УЧА  В ПУ!
Активен

Brain

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Университетът като казарма
« Отговор #37 -: 02.12.2006, 13:49:42 »

Много е прав авторът на темата. След няколко години прекарани в западноевропейски университет имам база за сравнение и мисля, че отношението към студентите в ПУ-то е коренно различно- тук май не са чували за студентско самоуправление, академична свобода, да не говорим за уважение към личността или насърчаване на личната инициатива. А това са все неща, които стоят в основата на висшето образование на запад.
Има обаче и друга страна на въпроса. Отношението към всеки човек до голяма степен е продиктувано и предизвикано от самия него. Не е правилно да се сравняват само ВУЗ-овете и отношението на администратори и преподаватели към студентите. Самите студенти са коренно различни. Ако българското студентство започне да проявава ангажираността и съвестността на западните си колеги, никой администратор няма да си позволи да проявава негативно отношение към тях. Или както се казва, каквото повикало- такова се обадило.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Университетът като казарма
« Отговор #38 -: 03.12.2006, 01:13:58 »

Самите студенти са коренно различни. Ако българското студентство започне да проявава ангажираността и съвестността на западните си колеги, никой администратор няма да си позволи да проявава негативно отношение към тях. Или както се казва, каквото повикало- такова се обадило.

Аз затова говоря по време на цялата дискусия. Вината е в студентите. Те сами са загубили уважението като цяло на институцията към тях. Затова се получават и дразги. Но, смятам че ако всеки един от нас проявява тази заинтересованост, съвестност и отговорност, каквато показва чуждестранния студент, нещата щяха да изглеждат доста по-различно. Доброто отношение на администрация и преподаватели към студенти го има, но преди това трябва да си го извоюваш. Ако самия студент подхожда към същите с уважение, изпълнявайки отговорностите си съвестно, не смятам, че може да срещне грубо отношение или преграда.
Активен

Brain

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Университетът като казарма
« Отговор #39 -: 03.12.2006, 10:57:37 »

Не е лъжа обаче, в ПУ-то има истински цербери. Не, че ги няма и в другите унивеситети, различни хора- различни характери.
Ако ми разрешите да поплюя малко- имаше една инспекторка във филологическия, Говедарова ли, Говедарска ли, абе нещо животинско беше, такъв неприветлив човек не съм срещал другаде.  :vomit: Ама я разбирам жената, за 300 и повече студента отговаряше.
Активен