argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ЗАЩО....  (Прочетена 3308 пъти)

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
ЗАЩО....
« -: 12.11.2010, 08:50:20 »

...са махнати бутоните за редакция и изтриване на собствен пост ????
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:ЗАЩО....
« Отговор #1 -: 12.11.2010, 10:22:10 »

...са махнати бутоните за редакция и изтриване на собствен пост ????

Това е така поне от година. Редакция на поста е възможна скоро след пъбликуването му.
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:ЗАЩО....
« Отговор #2 -: 12.11.2010, 11:36:47 »

да де, но все пак каъв е мотивът? Според мен, няма лошо когато се наложи да се редактира поста. Или в тема, за която си размислил, да си изтриеш постовете. Струва ми се че е целесъобразно  :-)
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:ЗАЩО....
« Отговор #3 -: 12.11.2010, 14:12:03 »

да де, но все пак каъв е мотивът? Според мен, няма лошо когато се наложи да се редактира поста. Или в тема, за която си размислил, да си изтриеш постовете. Струва ми се че е целесъобразно  :-)
:-D  :-D  :-D
И сега... вместо да попаднат в "ГРУПАТА" всички абсолвенти идват право при теб, а?  :-D
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:ЗАЩО....
« Отговор #4 -: 12.11.2010, 16:19:43 »

да де, но все пак каъв е мотивът? Според мен, няма лошо когато се наложи да се редактира поста. Или в тема, за която си размислил, да си изтриеш постовете. Струва ми се че е целесъобразно  :-)
:-D  :-D  :-D
И сега... вместо да попаднат в "ГРУПАТА" всички абсолвенти идват право при теб, а?  :-D
точно, аз за това и питам  :wink:
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:ЗАЩО....
« Отговор #5 -: 12.11.2010, 16:25:03 »

Здравей law_master,

Съгласен съм с теб и наистина е по-добре да се корегират. Мотива за това "дървено" решение е, че имаше преди време тук случаи, в които потребителя си сменя мнението след дълга дискусия след поста му, или директно го трие... и това беше неприятно. Имаше дори един момент в който един боец си беше записал в подписа - изтривам си всичките постове след 24 ч. и т.н. Това обезмисли много дискусии и като цяло тогава настроението тук не беше добро.

Та това е "оправданието". Разбира се може да се възстанови старото положение, но прецени колко ще е целесъобразно... Истината е, че този форум съвсем в началото беше без регистрации дори, не говоря за ограничения или спънки. Понастоящем обаче в този форум пишат много анти-мислещи потребители и това не е добре, както си забелязал за нас.

От друга страна форума не е толкова гъвкъв, че да мога да разреша от даден брой постове нагоре да имаш по-високи права, което е логично... но ще го проверя това де.

... та такива ми ти работи - правилата се заобикалят, мислят се нови правила и така... това всичко води към постепенно влошаване на ситуацията.

ОК, и последно. За да не си мислите че аз решавам тук - обединете се с общо мнение и ще го приложа. В крайна сметка тази медия трябва да служи на ПУ феновете ;-)
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:ЗАЩО....
« Отговор #6 -: 12.11.2010, 16:54:47 »

... всъщност може правата на потребителя да се определят от броя на постовете му.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:ЗАЩО....
« Отговор #7 -: 12.11.2010, 18:09:09 »

... всъщност може правата на потребителя да се определят от броя на постовете му.

ами значи, "новобранците"  :wink: ще трябва да внимават какво пишат, другите са ОК... обаче... какво ще стане с бай Марин  :-) с неговата бройка от постове ... може да се превърне и в администратор дори  :-D
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:ЗАЩО....
« Отговор #8 -: 12.11.2010, 18:13:40 »

... всъщност може правата на потребителя да се определят от броя на постовете му.

Това би било добро решение   8-)

Благодаря, че откликна на питането ми.

Поздрави :-)
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:ЗАЩО....
« Отговор #9 -: 12.11.2010, 20:20:32 »

Хай,
Направих една нова група "Адвокат", в която ви включих само вас двамата. Наистина група базирана на брой постове ще е кофти. В момента можете да триете ваши теми и постове. Редактирането е разрешено, но централно е указано време след което не може да се пипа - за съжаление това не зависи от групата.
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re:ЗАЩО....
« Отговор #10 -: 13.11.2010, 16:13:24 »

Благодаря от мое име и от името на Наско  :-)

Поздрави!
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:ЗАЩО....
« Отговор #11 -: 13.11.2010, 16:44:30 »

Ако мога да съм ви полезен по друг начин - пишете. Това е едно възможно решение. Могат да се направят групи подобни на "Адвокат" (кажете ако е удачно да се преименува), както и такива базирано на брой постове. Както обаче отбелязахте много добре - големия брой постове не е гарант за лоялност или каквото и да е друго за поощрение.

Освен това се подготвя от доста време версия 2 на форума (в момента е 1.1.12) http://www.simplemachines.org.

Вероятните правила, които могат да се асоцират към дадена група, каквито са и в момента можете да видите от този пост. При група "Адвокат" са избрани допълнително опциите за изтриване на постове и на топици.

Активен