argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Магистратура Финансов мениджмънт  (Прочетена 18220 пъти)

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Колеги, пускам тема за всички, които са избрали тази магистратура. Ще се видим на 27 (в моя случай на 28, понеже съм на работа и в събота).  Пишете и не се срамувайте. :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #1 -: 01.12.2010, 21:49:28 »

Все пак явно се оказва, че доста сме срамежливи колегите от ФМ. Ако на някой му трябват материали по капиталови пазари (проф. Коларов) и Финансов анализ (доц. Консулов), може да ги открие в групата за електронни материали. :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

sun_007

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #2 -: 02.12.2010, 21:07:27 »

Мерси за информацията, вече си свалих лекциите и по 2-та предмета... :) Айде до събота :)
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #3 -: 02.12.2010, 22:07:26 »

Мерси за информацията, вече си свалих лекциите и по 2-та предмета... :) Айде до събота :)
По-скоро до неделя, само тогава имам възможност да присъствам. Иначе няма проблем за инфото. ;)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

sun_007

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #4 -: 03.12.2010, 21:08:31 »

Е няма нищо ще наваксаш неделята :) освен , ако не си ги освободил 2та предмета :) айде бб
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #5 -: 03.12.2010, 22:30:09 »

Е няма нищо ще наваксаш неделята :) освен , ако не си ги освободил 2та предмета :) айде бб
То така, ако ставаше да се освободя.... :) Ама колкото толкова, поне намерих лекциите, така че мога да пропускам съботите. :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

marina84

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #6 -: 05.12.2010, 21:17:49 »

Здравейте колеги. Ако някой е присъствал на лекциите при доц. Консулов по Финансов анализ моля да сподели дали се иска подпис на баланса за курсовата работа или не?
Активен

ashampoo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #7 -: 06.12.2010, 10:08:18 »

Задължително трябва да има подпис на баланса. В противен случай на изпита ще отбележи БП / без проект/ и няма да бъдете допуснати на теста.
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #8 -: 06.12.2010, 18:54:11 »

Някой би ли ми казал какво представлява курсовата работа при доц. Консулов и какви са изисквания  за нея, понеже не мога да присъствам в събота (а и тази неделя я пропуснах). Благодаря предварително. ;)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

sun_007

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #9 -: 07.12.2010, 12:05:06 »

Ами за сега не се знае каква ще бъде точно КР, предполагам, че ще бъде изчисляване на различни показатели примерно за ликвидност, платежоспособност,рентабилност и някакви такива.. нз. За сега само трябва да представиш баланс и ОПР на някоя фирма .. за 2009 и 2008 г. и мисля ,че иска да е производствена...  той ги поглежда и явно гледа какво има в тях и ти подписва ,ако става, ако не.. тр да търсиш друга фирма.. та така..добре ще е за следващия път да носиш баланс и опр :) айде бб
« Последна редакция: 07.12.2010, 12:06:54 от sun_007 »
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #10 -: 07.12.2010, 18:56:33 »

Ами за сега не се знае каква ще бъде точно КР, предполагам, че ще бъде изчисляване на различни показатели примерно за ликвидност, платежоспособност,рентабилност и някакви такива.. нз. За сега само трябва да представиш баланс и ОПР на някоя фирма .. за 2009 и 2008 г. и мисля ,че иска да е производствена...  той ги поглежда и явно гледа какво има в тях и ти подписва ,ако става, ако не.. тр да търсиш друга фирма.. та така..добре ще е за следващия път да носиш баланс и опр :) айде бб
Благодаря за информацията. :) Не знам само как ще се сдобия с тези неща, а и не знам как ще ги представя при положение, че в съботите няма как да идвам. :( Все пак ще се мъча да измисля нещо и да направя нещо по въпроса.
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

marina84

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #11 -: 07.12.2010, 20:33:06 »

Колеги, ако някой незнае от къде да си намери реален баланс и ОПР на производствена фирма, ето малко информация: Влизате в сайта на търговския регистър  (http://www.brra.bg/), от там в "Справка" -> "Справка по физическо или юридическо лице", избирате си юридическо и изписвате името на която и да е производствена фирма, за която сте се сетили. Така ви излиза цялата документация за фирмата. Там ще намерите баланса и ОПР за 2008/2009, както и по стари. Късмет!
 
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #12 -: 07.12.2010, 21:06:52 »

Колеги, ако някой незнае от къде да си намери реален баланс и ОПР на производствена фирма, ето малко информация: Влизате в сайта на търговския регистър  (http://www.brra.bg/), от там в "Справка" -> "Справка по физическо или юридическо лице", избирате си юридическо и изписвате името на която и да е производствена фирма, за която сте се сетили. Така ви излиза цялата документация за фирмата. Там ще намерите баланса и ОПР за 2008/2009, както и по стари. Късмет!
 
Още едно благодаря, наистина нямах представа как да се сдобия с тези неща, но сега вече знам. :) Радвам се, че има толкова отзивчиви колеги, които помагат. ;)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #13 -: 08.12.2010, 18:50:25 »

Честит празник на всички колеги от Финансов мениджмънт. Весело прекарване и внимателно. ;)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

mariq6508

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #14 -: 15.12.2010, 17:35:56 »

moje li nqkoi da mi pomogne kak da vlezna v stranicata na targovskiq registar za da moga da si napravq kursovata po finansov analiz.ne stava ni6to  kato e otvorq
Активен

marina84

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #15 -: 16.12.2010, 12:53:00 »

Кажи точно къде влизаш и какво правиш, за да видим къде е проблема.
Активен

mariq6508

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #16 -: 16.12.2010, 21:25:56 »

targovski registar
spravka po fizi4esko iili ioridi4esko lize i po ime na firma proverqvam bez bulstat
minalata sedmica vleznax da proverq i vidqx 4e ima vsi4ko, no v4era se probvam i ni6to ne stava, apak trqbva da si prigotvq kursovata po finansov analiz
« Последна редакция: 16.12.2010, 21:28:04 от mariq6508 »
Активен

marina84

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #17 -: 17.12.2010, 13:06:09 »

Незнам защо се е получило така. Да не би да си уцелила момент, в който са обновявали информацията, но дори и да е така, незнзам дали това е би било пречка. Пробвай пак днес, незнам какво друго да те посъветвам, т.к. при мен всичко е ОК.
Активен

plamsi86

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
    • facebook
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #18 -: 09.01.2011, 19:24:32 »

дали няко може да ми помогне да си реша задачата по макр анализ при тонкова, стр 396 зад 4
Активен
never forget the past and where are u coming from...

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев
Re:Магистратура Финансов мениджмънт
« Отговор #19 -: 09.01.2011, 21:20:32 »

Някой може ли да ми каже имаме ли някакви задания, които трябва да предаваме, понеже последните 2 пъти не можах да присъствам. Освен това при Консулов (не че съм го направил де). :) Благодаря предварително!
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!