argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Важно!!! До всички от АФ2!!!  (Прочетена 2409 пъти)

bambinaghost

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Важно!!! До всички от АФ2!!!
« -: 13.12.2010, 21:39:32 »

Мили колеги от английска филология втори курс,

аз съм 4-ти курс АФ и в момента ние караме методика на английския език при Марина Самалиева. Вероятно името й ви е познато, тъй като при нея трябва да имате фонетика на съвременния английски език.
Тъй като скоро ръководителят на катедрата ни беше сменен, сега имаме възможността да направим нещо по въпроса "Самалиева".

Наскоро тя подаде жалба в катедрата, че никой не посещава упражненията й. И така ние написахме, ако може да се нарече така, оправдание, защо точно не се появяваме. Сега се заехме да направим подписка, с която не целим да я нараним по какъвто и да било начин, а просто да помолим декана/ ректора да й даде отпуска в рамките на година или повече, в която тя да се лекува и да оздравее. Никой от английската катедра не иска да й навреди, дори искаме да я запазим като преподавател, но не и преди тя да е здрава.

Много ви моля, който от вас види това съобщение, или ако някой, който познава хора от АФ2 го види, нека да ги уведоми. Подписите ви биха били полезни. Както се казва The more, the merrier. В случая, the more we are, the healthier she gets. Или поне се надяваме. Ако има заинтересовани, моля свържете се с мен на имейл bambinaghost@gmail.com. Ще ви отговоря много бързо, само нека бъде проявена малко инициативност. Очаквам ви. Имате шанса наистина да промените нещо и да получите качествено образование не само сега, а и по методика на английския език. Сега ви се струва далечно, но всъщност  в 4 курс ще се биете по главата защо сте си мълчали.

Поздрави!
Честит първи сняг!
Очаквам писмата ви! :)
Активен

boh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
  • турбу идиот
Re:Важно!!! До всички от АФ2!!!
« Отговор #1 -: 13.12.2010, 23:22:56 »

Кой от какво е болен?
Активен
пръвуписан селянин, трол, ламер, ФМИст (за жалост/радост)

Invictus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Важно!!! До всички от АФ2!!!
« Отговор #2 -: 15.12.2010, 10:34:17 »

Аз само от любопитство ще попитам -  кой е новият ръководител на катедрата? А колкото до Самалиева, не мисля, че някой изобщо ще обърне внимание на жалбата й, понеже всички знаят за какво става въпрос. На изпита отивате с царски и това е. При нея това е официалната техника.
« Последна редакция: 15.12.2010, 10:37:09 от Invictus »
Активен

bambinaghost

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Важно!!! До всички от АФ2!!!
« Отговор #3 -: 15.12.2010, 17:17:48 »

Новият ръководител е Михаил Грънчаров. Всъщност той, както и Славка Грънчарова са готови да ни подкрепят във всяко начинание, което предприемем. Доколкото знам, дори са говорили с декана на факултета Живко Иванов.

Аз си мисля, че има доста добър шанс. Иначе я знаем работата с царските пищови. И какво от това?
Активен

Invictus

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Важно!!! До всички от АФ2!!!
« Отговор #4 -: 15.12.2010, 21:33:29 »

Ами аз завърших тази година и честно казано смятам, че има и други преподаватели, които далеч не си вършат работата както трябва. Самалиева поне се опитва да преподава нещо. По теория на превода при Павлов примерно не познавам човек, който да е научил нещо по тази дисциплина от него, а тя е доста важна. Червенкова също прави каквото си поиска. Просто от опит смятам, че Самалиева е по-малкото зло, но все пак успех в начинанието :)
Активен

bambinaghost

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Важно!!! До всички от АФ2!!!
« Отговор #5 -: 16.12.2010, 00:52:05 »

Може би просто зависи и от студента. Да, от Червенкова не съм научила много, но при Сашко Павлов определено понаучих разни неща. А относно Самалиева... аз искам да се реализирам като преподавател и не съм съгласна със сегашната ситуация. Още повече, че ако поставим нещата малко по-високо, а не обръщаме внимание на това какво тя се опитва да преподава... аз лично не посещавам упражненията й, защото ме натоварва психически и е по-голямо зло дори от Червенкова. Само като срещна Самалиева някъде, ми се помрачава настроението. Нямам нужда от допълнителен стрес, а огромна част от колегите ми са на същото мнение.
Дано постигнем нещо. (-:
Активен

tonitab

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Важно!!! До всички от АФ2!!!
« Отговор #6 -: 13.02.2011, 18:31:19 »

Повдигам темата, макар че е от декември месец.

Първо, искам да попитам има ли някакво развитие по въпроса?

Второ, относно колежката Самалиева. Завърших магистратурата Английски език и методика. Марина ни води два или три предмета методика. Познавам я обаче от по-рано, когато карах редовно АФ първи курс и я видях на 2 упражнения по Фонетика. За това малко време, когато я наблюдавах - ами, определено има нужда от почивка. Що се отнася до методиката на преподаване, Жоро Гешев според мен ще бъде от много по-голяма полза, отколкото Марина. Лично мнение.

За Сашко нито добро, нито зло - не мога да се оплача от него. Нито лично аз, нито някой от курса ми в магистратурата е имал проблеми с него. Червенкова - там е друга тема и определено смятам, че трябва да се водят разговори с нея.
Активен

bambinaghost

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Важно!!! До всички от АФ2!!!
« Отговор #7 -: 14.05.2011, 19:16:48 »

Да, има развитие :) Доколкото знам, Самалиева в момента не преподава, май е в отпуска. Руми Илиева е поела нейния курс под формата на избираема дисциплина.
Активен

tonitab

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Важно!!! До всички от АФ2!!!
« Отговор #8 -: 11.06.2011, 12:12:58 »

Надявам се в такъв случай, че нещата ще се оправят. Марина Самалиева може да е добър специалист, но това някак не се усеща, може би заради проблемите, които има. Иначе за МОАЕЛ, на мнение съм, че Гешев може доста да даде като знания
Активен

FIFPlovdiv

  • Гост
Re:Важно!!! До всички от АФ2!!!
« Отговор #9 -: 13.06.2011, 01:16:42 »

Извинете за любопитството, ама какво толкова е направила въпросната Самалиева  :D
Активен