argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Къде ще паркираме в Нова сграда?  (Прочетена 3683 пъти)

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203

Днес ми вдигнаха колата,както и на много други колеги! Изчистиха си улицата общо взето,направиха си заплатите за коледа,а ние какво да правим,къде ще паркираме? Не мога да пътувам 1 час с градски транспорт и да губя по 2 часа на ден в пътуване,не мога да паркирам отпред защото рискувам 42 лв най- малко?ПУ ще осугури ли голям паркинг на студентите :mmm: и на кой пречеше нашето паркиране там?Целия град е залят със неправилно паркирали а от нас намериха да смучат.....
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #1 -: 14.12.2010, 21:42:54 »

Ами те ще е хубаво и покрай ректората да се развихрят малко.
Защо пред ТУ няма паркирани коли.И то няма от години.А там улицата е по-широка?
Говоря специално за ректората.
Що за селяндурщина е това.Онзи ден една линейка с включени светлини 10 минути не можеше да се измъкне от задръстените автомобили на ул.Булаир.Уж щели да ги вдигат паяци от преди 1 м.
Ако човек живее в Пловдив си е чисто самоубийство да тръгнеш с автомобил до университета.
Около кой столичен университет има такава какафония с паркирането не ми е ясно.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

muhaha

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • Информатика I-курс | II-ра А група
    • Моят блог
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #2 -: 15.12.2010, 23:44:24 »

Ново 20 ! Не стига че паркинга в Нова сграда едвам побира 20 коли при над сигурно 2000 студенти, ами и акции  спайдермен взели да правят покрай университета. Лошо, аз не стига че ми е притеснено в тоя сняг каде да спирам че ако спра на полянката може да немога да излезна ами сега и страх да бера че ще ми вземе общината парите кадето нямам :(. Много лошо :(.

Мисля че няма да е лошо да съберем подписка и да я предадем на ръководството, че желаем да бъдат усигорени още парко места.

Дали има по свободни колеги които биха се заели с такава подписка е въпроса?
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #3 -: 16.12.2010, 08:58:21 »

Ами едва ли някой е свободен,но може да се остави една тетрадка и който желае да се подпише,но да не изчезне само :mmm:,до колкото си спомням Унито взе земята и на МО от другата страна :mmm:за общежития ли за какво незнам,но паркинга си е малък-Факт!
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #4 -: 16.12.2010, 19:23:41 »

Някой им е махнал знака,не мога да си изкривя езика  да не му кажа БРАВО! :-D :-D :-D :-) :-) :-) Е това заслужават щом слагат знаци където си поискат,знак за непаркиране според мен, трябва да има на улици в които като паркираш ще затрудниш движението,а тази не е такава,и на никой не пречехме, :mmm: Но аз няма да спирам така или иначе там защото нямам излишни повече 42 лв :-(,така че паркинг си трябва !
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #5 -: 16.12.2010, 23:26:40 »

Нищо няма да ви стане, ако пътувате с градския - от край до край Пловдив се изминава за 30 минути.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #6 -: 17.12.2010, 07:44:24 »

Нищо няма да ви стане, ако пътувате с градския - от край до край Пловдив се изминава за 30 минути.
то по тая логика нищо няма да ни стане и ако се отопляваме с дърва и въглища... или да се върнем на животински впряг... само че сме в 21 век и е нормално всеки да търси удобството  :wink:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #7 -: 17.12.2010, 09:06:06 »

На мен лично ми е изгубен този най- малко 1 час,и да не кажа 2 часа в пътуване от края на Тракия до Нова сграда,предвид това ,че ме чака дете,мъж в къщи и куп други задължения и тнт, освен лекциите,но всеки ще каже -подреди  :-X :-X си приоритетите,и те са да мога да пътувам с колата си за 15 мин до там и да има къде да спра без после да си търся колата по паркинги и да ми взимат половината стипендия за паяк! Който иска да пътува с рейсове,ето вчера в големия сняг се возих дъъълго за да не ми вдигат колата и седях до един който вунеше на алкохол, а от другата страна един кашлящ миришещ на чесън! :mmm:
 Е не седях дълго де,станах си :drunk:
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #8 -: 17.12.2010, 17:44:34 »


Нищо няма да ви стане, ако пътувате с градския - от край до край Пловдив се изминава за 30 минути.


Да де ала колегата Петров не е стъпвал в градски транспорт чак от преди да се ожени. :-D :-D :-D

то по тая логика нищо няма да ни стане и ако се отопляваме с дърва и въглища... или да се върнем на животински впряг... само че сме в 21 век и е нормално всеки да търси удобството  :wink:
Пробвайте с хеликоптер,космолет или нещо такова.................. :-D :-D :-D
И какво му е лошото човек да се отоплява на твърдо гориво в т.н. ХХІ в..
 
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

muhaha

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • Информатика I-курс | II-ра А група
    • Моят блог
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #9 -: 17.12.2010, 23:51:03 »

Хора това с градския транспорт не е винаги добър вариант. Ще ви дам пример. Не съм от Пловдив и имам изпит от 9 часа. За да дойда навреме трябва да стана в 5 да хвана влака в 6 (защото по късен няма който да ми върши работа) да дойда в 7 без малко в Пловдив. После 30 - 50 мин с градския и съм там в 8 часа. И как да правя изпит след като съм станал в 5 за да дойда в 9? А с колата ставам в 7 към 8 тръгвам и съм си навреме. Имам колеги които пътуват с градския транспорт по над 50 мин защото са в едно село което се води квартал на Пловдив :D . Абе има нужда от по голям паркинк а като се огледаш може и да се намери място за паркинг. И стига моля ви по Български давайте глупави съвети, и да се правите на тарикати. Ако пътуваш с градския тогава имаш право да говориш "Плозвайте градския". Но както казах ползвам градския предимно но не винаги става така. Съгласен съм че има колеги които са на 5 10 мин пеша и идват с коли, което не би трябвало да е така според мен. Но неможе да се отрече че има нужда от още парко места.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #10 -: 18.12.2010, 08:03:07 »

 :-D
Съвсем набързо, 'щот' сме в чужда тема.
Да де ала колегата Петров не е стъпвал в градски транспорт чак от преди да се ожени. :-D :-D :-D
Значи това освен, че беше мнооого отдавна  :wink: може лесно да се обясни и с факта, че навремето не го играех ученолюбив младеж-студент, а с известната нам любов към труда се захванах от малък да работя  :-D

И какво му е лошото човек да се отоплява на твърдо гориво в т.н. ХХІ в..
 
Както казах, темата е друга и за да не я разводняваме, като се видим мога да обяснявам надълго и нашироко за разните му там неудобства - пушеци .... миризми... почернели тавани... ранно ставане... чистене...згур  :-D и не на последно място - великите кюнци  :-D (хем ще ти разкажа и как подпалихме казармата.... 'щото ние и в казарма сме 'одили  :wink:).
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #11 -: 19.12.2010, 17:44:04 »

Този,който е махнал знака заслужава 1 голямо браво!Имам лекции събота и неделя в Нова сграда и въпреки,че съм от 9:00 часа и в 8:30 на паркинга места няма,затова пък кеф ти поляни,кал,локви.Някъде из постовете по-нагоре прочетох,че около Ректората нямало места за паркиране-има,но трябва да ги знаеш и да не те мързи да минеш 100-200 м пеш.
Активен

muhaha

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • Информатика I-курс | II-ра А група
    • Моят блог
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #12 -: 22.12.2010, 22:53:46 »

Ако говориш за Алати днес ме предупредиха да не спирам там :| . Гледат по камерите :D. За други места не се сещам можеби техномаркета ама и там положението ще е такова като се понаселят доста :D . А ходя само по изптите с колата и пак ми е проблем.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #13 -: 23.12.2010, 07:37:30 »

Ако говориш за Алати ...

Цитат на: avenger
Някъде из постовете по-нагоре прочетох,че около Ректората нямало места за паркиране-има,но трябва да ги знаеш...

Активен
...the WISH is father to the thought !!!

boh

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
  • турбу идиот
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #14 -: 23.12.2010, 09:40:33 »

На нова сграда има 2 големи зелени площи които не се използват. Ако се използва едната, паркинга ще стане двоен. Агитирайте управата :) Студентски Съвет да натиснат малко.

Да допълня - под не се използват да се разбира: студентите не си разпъват одеало да полегнат между дупките от лекции.
« Последна редакция: 23.12.2010, 09:42:20 от boh »
Активен
пръвуписан селянин, трол, ламер, ФМИст (за жалост/радост)

muhaha

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • Информатика I-курс | II-ра А група
    • Моят блог
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #15 -: 23.12.2010, 15:22:49 »

Може да се намери поне 1 декар площ, по мои наблудения. Има и нетолкова зелени площи които не се ползват. Да наистина мисля че студенсткия съвет трябва да постави въпроса. И след това да се търсят и средства разбира се не става без пари. Абе да стигнем до средствата ако трябва ще събираме дарения от студенти ;)
Активен

Marta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 517
Re:Къде ще паркираме в Нова сграда?
« Отговор #16 -: 24.12.2010, 18:34:30 »

На нова сграда има 2 големи зелени площи които не се използват. Ако се използва едната, паркинга ще стане двоен. Агитирайте управата :) Студентски Съвет да натиснат малко.

Да допълня - под не се използват да се разбира: студентите не си разпъват одеало да полегнат между дупките от лекции.

Напълно подкрепям идеята! :y: Крайно време е да се направи нещо по този въпрос.
Активен