argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: помощ!трябва ми името на съдията от комисията на Айдаров по НПН  (Прочетена 4026 пъти)

veni_s

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

здр,все някой може би е обърнал внимание и е чул името на съдията,от чисто любопитство питам за името...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

А от чисто любопитство някой знае ли дали и тази година комисията ще бъде в същия състав , а втория ми въпрос е на какъв принцип става определянето на това кой  от коя комисия ще се изпитва.Имаме ли право на избор , защото знам че проф.Айдаров е много по свестен от проф.Гергинов.Ох , защо съдбата понякога се решава от най-недоброкачествените професори  на наказателното право?Да пази господ младите!
здр,все някой може би е обърнал внимание и е чул името на съдията,от чисто любопитство питам за името...
Активен
Всичко е любов

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

Тази година комисиите по НПН (юни и септември)бяха:

Първата

Проф.Айдаров и един доцент от АМВР(съдията не го знам)

Втората

Проф.Манев и Доц.Момяна Гунева

Третата

Проф. Чинова,Проф.Трайков и Доц. Кемалова(като съдия)

Както се вижда гледа се да има един преподавател по процес и един по материално право.
Самата комбинация на комисии се оформя от самите членове, но пак гледат да няма 2-ма по процес в една и един по обща част в друга.
Дано Проф. Гиргинов  тази година участва в някоя комисия на държавните, защото нито Гунева,нито Трайков са много съгласни с учебника му.


Втората и третата бяха доста сериозни и стриктни комисии.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет

Втората и третата бяха доста сериозни и стриктни комисии.

С уточнението, че всъщност т.нар. "Първа комисия" изпитваше 3-та група (на задочниците), които всички имахМЕ  :wink: прекрасен повод да се напием  :mmm:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Колега Петров ,така и не ми стана ясно от миналогодишния държавен изпит кой студент  в коя комисия изпитващи ще се падне ,  дали става на случаен компютърен избор  , секретарката ли разпределя участниците  или всеки студент си избира предварително в коя комисия ще говори?Това е много важно за мен,защото при проф.Гергинов изобщо не ми се влиза,имам някаква предварителна отрицателна нагласа към този човек -не знам защо и дали само на мен така влияе или и на други колеги е антипатичен.Ще се моля да е в чужбина и да не участва в комисията.За външните хора  , които не са от нашия университет-нямам никакъв коментар-дето се вика : " Каквото сабя покаже!" Да даде господ - да се падна при проф.Манев или при проф.Айдаров!Дай боже всекиму човешко разбиране на държавните.! :-) :headbang: :sun:
Втората и третата бяха доста сериозни и стриктни комисии.

С уточнението, че всъщност т.нар. "Първа комисия" изпитваше 3-та група (на задочниците), които всички имахМЕ  :wink: прекрасен повод да се напием  :mmm:
Активен
Всичко е любов

veni_s

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

мн се отклонихте колеги...никой май не знае,въобще не ми се пита в учебен отдел...да има буря после:))
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Хм каква буря ,утре ще питам началника и ще ви кажа! :y: :-) :sun:
мн се отклонихте колеги...никой май не знае,въобще не ми се пита в учебен отдел...да има буря после:))
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

Изобщо няма значение в коя комисия си...
Когато си подготвен и когато съдията свири против теб, просто по-трудно побеждаваш...
Но проблемът не е НПН, проблемът е ГПН...
Сами ще разберете!
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет

Изобщо няма значение в коя комисия си...

Хайде тогава ми обясни следното:
В трета група (представена от задочници) краен резултат около 90% отличници, в първа и втора група за 5-ци и 6-ци въобще не говорим, а за "преминали" около 50%.
И не ми минавай с обяснението, че това е нормално с оглед ноторния факт, че задочниците разполагат с повече време и желание за самоподготовка  :wink:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Не съм съгласен с по- горния пост , защото субективното мнение си е субективно мнение.Няма как да вземеш изпит , колкото и да си чел , ако те изпитва гадняр професор,нали така!Свидетели сме  и на обратното с по -малко четене и  леко потупване по рамото да прескочиш летвата.Затова се казва : "Имах късмет или пък нямах късмет".Но нека да не задълбаваме темата преди празниците,когато веселото настроение се чувства навсякъде около нас.Време е да си пожелаем една Здрава , Мирна и Успешна 2011год.За всички колеги  ,колежки и преподаватели Нека здравето и късмета бъдат Ваши спътници,а сърцето и умът -Ваши съветници!Амин! И незабравяйте мили хора да оставите едно отворено прозорче в сърцето си за хората ,които Ви ОБИЧАТ!  инж.Янков 6 курс ,Право ПУ :y: :heart: :sun:
« Последна редакция: 23.12.2010, 13:29:17 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

Ми не знам, сега като карам стажа и гледам, че колегите от СУ,ЮЗУ и ВТУ имат главно 6-ци на ГПН, се чудя къде е смисълът от цялата тази работа около държавните в нашия факултет.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет

Ми не знам, сега като карам стажа и гледам, че колегите от СУ,ЮЗУ и ВТУ имат главно 6-ци на ГПН, се чудя къде е смисълът от цялата тази работа около държавните в нашия факултет.

...бях написал прекалено много, но..го изтрих... идва Коледа и да не мрънкаме толкова... трябва да се види просто тях кой ги изпитва и нас кой ни изпитва  :wink:
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Последна информация от началника на учебен отдел.Идва комисията и избира един запечатан  плик с имената на студентите и който се падне -редовно ,задочно ,група и така нататък
Ми не знам, сега като карам стажа и гледам, че колегите от СУ,ЮЗУ и ВТУ имат главно 6-ци на ГПН, се чудя къде е смисълът от цялата тази работа около държавните в нашия факултет.

...бях написал прекалено много, но..го изтрих... идва Коледа и да не мрънкаме толкова... трябва да се види просто тях кой ги изпитва и нас кой ни изпитва  :wink:
.3 комисии-три запечатани плика !Късмет!
Активен
Всичко е любов

veni_s

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

и все пак никой не ми отговори конкетно на въпроса аджиба как се казва тоя човек...само си търсите поводи за спорове,никва помощ...
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Колежке за какво ти трябва това име?Ако ти се каже ,дали ще се промени нещо?Аз например мразя проф.Гергинов , защото не ме е изпитвал ,но се е държал грубо и невъзпитано когато е изпитвал други колеги,но ако мен изпитва не знам дали ще го заобичам!?!?Не съм му сърбал попарата ,но на ас.Дончева за един лапсус ме скъса  преди 3 години и като ме види все си върти главата в обратна посока  сякаш не ме вижда ,като  че ли е окръжен прокурор , тая кокошка дето само куткудяка ,за да се натегне на професора.Да де  ,та какво питаше-за някакво име на някакъв изпитващ в една от комисиите? Да нямаш някаква далечна роднинска връзка или просто така за  лайф ,....интересно пиши ми ,може би ще мога да ти помогна !?!?.кандидат адвокат инж.Янков
и все пак никой не ми отговори конкетно на въпроса аджиба как се казва тоя човек...само си търсите поводи за спорове,никва помощ...
Активен
Всичко е любов

veni_s

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

то пък човек да не си хареса някой,ще го разпънат на кръст,истината е,че този съдия ми направи мн приятно впечатление с поведението си и адски ме изкефи...и на външен вид също :):blush:,та стига сте дълбали,всичко хубаво,само дето не запомних името му,искаше ми се да знам кой е:) това е
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Това ли било след няколко дена ми пиши на лична -най добре в понеделник-ще ти го кажа.
Активен
Всичко е любов

the_master

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126

то пък човек да не си хареса някой,ще го разпънат на кръст,истината е,че този съдия ми направи мн приятно впечатление с поведението си и адски ме изкефи...и на външен вид също :):blush:,та стига сте дълбали,всичко хубаво,само дето не запомних името му,искаше ми се да знам кой е:) това е
Пробивна колежка...
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

Цитат
Това е много важно за мен,защото при проф.ГЕргинов изобщо не ми се влиза,имам някаква предварителна отрицателна нагласа към този човек -не знам защо и дали само на мен така влияе или и на други колеги е антипатичен.

Цитат
Аз например мразя проф.ГЕргинов , защото не ме е изпитвал ,но се е държал грубо и невъзпитано когато е изпитвал други колеги,но ако мен изпитва не знам дали ще го заобичам!?!?

Професорът се казва ГИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИргинов и преди два дена имаше имен ден. :-D :-D :-D
Това че изглежда страшничко не означава, че изпитва лошо.Напротив на семестриалния изпит ме изпитваше той и се държа много добре.
Сега че се ядосва бързо, сигурно си е такава натура, ала иначе има доста по-коварни преподаватели.Самият ти спомена един по наказателно право.
Доц. Кемалова също е много печена, такива неща, които ни е обяснявала от никъде не могат да се прочетат, защото просто ги знае от практиката.След време на човек му остават в главата тези работи не писанията в учебниците, които човек може да прочете винаги.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание