argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Молим за дати за лекциите!  (Прочетена 4066 пъти)

Александра Петрова

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #20 -: 13.01.2011, 02:12:34 »

Много, ама много сте зле, цялата администрация на Великия Пловдивски Университет "Паисий Хилендарски"!!! (с много, ама много малки изключения). Само името на университета Ви е хубаво!
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #21 -: 13.01.2011, 11:33:29 »

Добре, че са малките изключения, иначе не го виждам университета да оцелее :D
Активен

Александра Петрова

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #22 -: 14.01.2011, 01:24:57 »

Евала на Нейно Величество Администрацията на Великия Пловдивски Университет! Поклон! :wink:
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #23 -: 14.01.2011, 10:22:04 »

Ехехехееее доживяхме! Благодарско  :-D
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #24 -: 14.01.2011, 14:58:37 »

Възмутена съм от поставения краен срок за плащане на таксите!!!
« Последна редакция: 14.01.2011, 15:08:02 от Baby G »
Активен

hariti

  • Гост
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #25 -: 14.01.2011, 16:39:10 »

Възмутена съм от поставения краен срок за плащане на таксите!!!
Че какво му е на срока? Можеше да е до утре примерно  :-D
Активен

bengi79

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #26 -: 14.01.2011, 19:41:10 »

Докога е срокът за плащане на таксата?
Активен

Kristin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 178
  • Маркетинг З, II-ри курс
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #27 -: 14.01.2011, 20:16:45 »

До 4-ти февруари.За маркетинг е това, за другите специалности не знам.
Активен
Пътят е дълъг, но накрая разбираш, че пътуването е основната цел.

kaka_vi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #28 -: 17.01.2011, 17:11:30 »

Aa, пак добре, че има инфо все пак до кога се плаща, щото аз 4год така и не разбрах официално до кога трябва да се плащат тия такси, преди лекциите ли, до края им ли, не знам...Някой ако знае къде са публикувани правила...Мин. семестър, за да ни се нанесат едни текущи оценки /оформени на 3тия ден на лекциите/ трябваше да търчим да плащаме и да заверяваме книжките. Иначе нямал право да нанася оценки, ако не е платен семестъра, макар, че уж се плащаше до края на очните,ама ...Никой не беше подготвен за такъв  екшън и за такова бързо намиране на парите.  :?
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #29 -: 19.01.2011, 09:29:13 »

Възмутена съм от поставения краен срок за плащане на таксите!!!
Че какво му е на срока? Можеше да е до утре примерно  :-D

На срока като цяло нищо му няма, само че когато се правят промени е добре да се предупреди по-рано  :-D ...
Активен

kaka_vi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #30 -: 19.01.2011, 11:03:34 »

А как е било до сега официално?
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #31 -: 20.01.2011, 13:37:39 »

До сега беше в рамките на очните... ако лекциите на твоя курс започват примерно на 26.01. и свършват на 14.02 в този период можеш да платиш когато пожелаеш и да отидеш да ти заверят семестъра... Така като гледам за всяка специалност си има отделен краен срок,но въпреки това може да обърка плановете на някои хора, които нямат приготвената сума... но това е без значение - в крайна сметка, така или иначе трябва да се плати и можеш-неможеш трябва да намериш сумата в определения срок - като си се хванал на хорото да учиш, проблемът с парите си е твой...  :-)
« Последна редакция: 20.01.2011, 13:40:36 от Baby G »
Активен

kaka_vi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #32 -: 20.01.2011, 14:50:59 »

Е, и аз така знаех, но се оказа, че на третия ден от лекциите трябваше всички вече да сме си платили, за да се нанесе текущата оценката, и за това се пообърках. Даже било казано от инспекторката, че плащането до края на лекциите било "компромис", който тя правила, за да ни улесни.
Аз затова попитах дали има някъде обявено, черно на бяло, какви  са правилата.
Не само за плащанети на семестрите, а и на други подробности като например дали е абсолютно задължително присъствието /от 8 до 19 както е по програма/ на очните в ФИСН, дали можеш да излезнеш по време на лекция, ако ти звънне телефона например /защото веднъж един преподавател така се издразни на едно момче, което излезна да говори по тел., че чак му каза, че нямало да си вземе изпита/. Ето такива правила за поведение липсват, а може би аз не съм ги видяла....
Всички ще сме улеснени и няма да има не разбрал, не чул...Така би се въвел някакъв ред и за студентите и за преподавателите, и всеки ще си знае /за стандарт говоря/. Ама как се улисах в писане...
 :chat: :-D Ето материал за размисъл за тези, които се занимават с управление на  качеството тук.
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #33 -: 21.01.2011, 10:55:28 »

Такива правила надали има написани някъде - особено за телефоните, защото ако има правила, то те ще забранят употребата им/поне така предполагам аз/. Иначе до сега зависи от преподавателите -някои са разбрани и знаят, че ако звънне телефонът, то това не е задължително гаджето, а може да е и работодателят и да е необходимо да се отговори - така че при тях проблем няма да излезеш по време на лекции... други, които са рядкост, естествено се мислят за богове и че техният предмет е най-важният и светът зависи от това дали ще стоиш на лекциите им... Другото е, че на лекции не е задължително да присъстваш, подписи от професори, доценти и асистенти не се събират, книжката се заверява при платен семестър - никой не може да  те спре да отидеш на изпит, ако не си присъствал на лекции. От друга страна пък присъствието е важно за самият студент, защото разбира какво му е необходимо за изпита, води си лекциите, които са жизненоважни, когато няма учебник за съответния предмет... така че присъствието е важно само и единствено за теб...
Точни правила... надали ще има някой ден- особено такива, които освен да са написани, да трябва да се спазват с точките и запетайките. Мисля, че точно това е удобно и за студентите, защото създава една доста по-гъвкава атмосфера, където можеш да си прецениш сам за себе си какво, кога и къде...
Активен

kaka_vi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #34 -: 21.01.2011, 13:26:51 »

Да, знам ги тия подробности, но понеже същия тоя доц. твърдеше, че е задължително присъствието... но всъщност наистина, заверката е плащането на таксата /във ФИСН/. Тези подробности сме ги разбрали от собствения си опит, а не защото някой ни е обяснил. Но си права за гъвкавостта, така ни е по-удобно   :wink:
Активен