argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Молим за дати за лекциите!  (Прочетена 4067 пъти)

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Молим за дати за лекциите!
« -: 06.01.2011, 11:33:48 »

Така като гледам ще ми стане традиция да пиша всяка година тази тема, но спокойно - остава ми само още една година и ще се отървете от мен :wink:
Моля ви най-искрено, дайте поне началните дати на лекциите, за да можем да предупредим своите работодатели... не знам за другите колеги, но моят мил шеф вече започва ден през ден да ме подпитва кога и какво и колко... Знам, че лекциите като цяло започват от 22.01... но една по-точна дата за специалностите няма да е зле... Благодаря ви много! Успешен ден!
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #1 -: 06.01.2011, 15:13:34 »

Това е един от най-тъжните постове, които съм чел в този форум.
Baby G, пожелавам ти успех! Пробвай след 10.01. да намериш инспектори по телефона до тогава всички са във ваканция.
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #2 -: 06.01.2011, 16:07:14 »

Миналата година имах успех и някъде към това време - 05-07 Януари пуснаха графиците... а иначе уааааауууу искам и аз така във ваканция толкова време  :-D
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #3 -: 06.01.2011, 16:21:31 »

Бейби  джи ,хай !Честита нова година.!Като гледам  учиш  във Финансово икономическия факултет  ,което ми говори , че изучавате точни науки.Гледай сега батко ти Марин  кандидат за адвокат пу да не ми мине черна котка път , как ще реши задачата.Имаш няколко предпоставки:1-во  в нашата мила Родина- България никой не желае промени в истинския смисъл на думата.Следователно каквото е било миналата година , такова ще е и през тази година.2 -ро Гледаме календара   например за 2006-2007 год .за правния факултет  ама то ,нали се досещаш че  важи почти за всички факултети  - занятията са почнали на 19.20.21 януари 2007год..3-то Тази година имаше по голяма зимна ваканция.От  трите съвкупностити  взети като недоказани и доказани юридически факти  ще извадим заключението ,внимавай в картинката , че и тази година няма да бъде по различна от предишната. Следователно  гледайки таз годишния календар 22 януари е събота ,то  ако си на петдневна работна седмица  ще трябва  по закон да си пуснеш молбата до 12 януари , не покъсно от 17часа за да спазиш законовия срок за предизвестие за ученическа отпуска при точен работодател.Няма да обяснявам значението на точен защото се подразбира .Е ,
Миналата година имах успех и някъде към това време - 05-07 Януари пуснаха графиците... а иначе уааааауууу искам и аз така във ваканция толкова време  :-D
ако това което ти казвам се окаже  вярно ,,може да ме препоръчаш на приятел за консултация по правни въпроси. С пожелания за успешна и ползотворна учебна година!кандидат за адвокат  инж.Янков 6 курс Право,ПУ
Активен
Всичко е любов

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #4 -: 07.01.2011, 10:08:53 »

Честита Нова Година, драги кандидат за адвокат  инж.Янков... Благодаря за отговора, ако недай си боже имам нужда от адвокат, ще се замисля много сериозно относно това дали да не потърся Ваша Милост, защото обясненията които видях просто ме разтърсиха... от смях! Хаха - естествено говоря само и единствено в добрия смисъл - изключително прав си, съгласна съм с всичко написано от теб.
Добре, че работодателят ми не е от най-точните- нищо че не ми дава ученически отпуск, но поне няма нужда да спазвам този срок за отпуската  :-D . Но не в това е пролбема - не е в работодателя, не е в отпуската, даже не е и в квартирата и парите, а просто се чудя толкова ли е сложно щом всяка година е едно и също, да се пусне графика на време. Прави ми впечатление, че лятото го публикуват много по-рано от зимата... Защо?! Да не би лятото да не са в отпуска и да не почиват... та тогава е горещо и хубаво за разходки, а зимата - зимата си стоим на топличко пред компютрите... Но няма значение - малко ми остава да се отърва от тези глупости... и да налетя на други, даже по-големи!  :-D Живи здрави и успешен втори семестър на всички!
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #5 -: 07.01.2011, 10:51:27 »

Ето част от проблема (много студенти, малко зали за занятията):

... Така например през 2007 г. в Пловдивския университет са се обучавали 7820 средноприравнени студенти, а през 2011 г. бройката вече 13 479.
ref.: http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=7962&sectionid=16&id=0000102

и в никакъв случай не оправданието за него ;-)

Маринчо, сега си представи че Baby G те наеме за адвокат точно по този казус да представляваш правата й. Би ли моъл да измислиш толкова засукани аргументи и в обратната посока - ти си адвокат, трябва да можеш.
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #6 -: 07.01.2011, 11:53:14 »

Това за мен не е нито оправдание, нито пък е убедително.... За трета година - летен и зимен семестър изкарвам в едни и същи зали. А какво като се  е увеличила бройката на учащите - тук става въпрос за задочници.  При положение, че в нашия мил университет за щастие няма заверки на книжките, не всички студенти посещават лекциите, на тях присъства не повече от 1/3 от учащите... и със сигурност това се взема предвид от инспекторите, щом ни слагат в малки залички за не повече от 40 души. Да не говорим, че през 2007г университетът не е имал днешния вид, който е изключително добър - ремонтирани са по-голяма част от залите, вече и Костаки Пеев е в приличен вид - където малките зали са вече с повече места... развитието на университета, според мен, компенсира увеличилия се брой студенти.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #7 -: 07.01.2011, 17:06:19 »

Baby G, аз не искам да адвокатствам на ПУ, по-скоро показах една част от проблема. Разбира се, че твоите аргументи са правилни и в никакъв случай не искам да ги омаловажа - още повече, че и аз като преподавател в ПУ страдам от същия проблем.
В интерес на истината обаче проблема с площта - зали, лаборатории, аудитории е известен на администрацията на ПУ. Този проблем всъщност не е само в ПУ, а и в много други университети в Европа, може би и по света.
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #8 -: 10.01.2011, 11:04:38 »

Само едно ще кажа, защото не си струва да си губим времето в приказки, които всички знаем - 10 Януари е, Втори семестър, задочно обучение - начална дата 22 Януари... остават 12 дни до началото, а ние още не знаем кога и какво - нито дали ще получим отпуските си, нито дали ще си намерим квартира... така че, когато залите са празни и има много отсъстващи - не мъмрете студентите, че са несериозни и не посещават лекциите, не им отрязвайте от оценките, защото ги няма във величествените списъци на присъстващите - задочници сме, налага да работим, докато ни обучават при изключително глупави условия.

Също така искам да добавя още нещо - започнах да уча в ПУ с голямо желание и удоволствие - за три години поради много причини, това желание се уби и обезмисли. Защо е такова образованието в нашата страна, защо вместо да поущряваме хората да учат и да се развиват им показваме глупост и безумие - как може една оценка да зависи от това дали ще си купиш учебника на преподавателя и колко ще му се подмазваш... как може да искат от теб вместо да разбебреш материала да назубриш 100 формули, които никога няма да използваш в живота си... Честно казано, ако не бях на принципа "като се хванеш на хорото, играй го до край", щях да се откажа да уча...
Активен

cherry_dreams

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #9 -: 10.01.2011, 14:59:56 »

Baby G, i az ot 2 sedmici neturpelivo gledam za datite, no uvi. Kum problema s rabotodatelia i otpuskata se dobavia i tozi, che jiveia v chujbina i shte triabva i bilteche za samoletcheto da si tursia  :? dank da imam kusmet.Sorry che ne pisha na kirilica, no niamam zasega. Ciao na vsichki.
Активен

Nani

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #10 -: 10.01.2011, 15:21:35 »

За много години, колеги!
и тази година, както всяка година датите са неизвестни. А ние как ще се обясняваме с работодателите си никой не го е грижа. И да искаме не можем да спазим законовия срок за предупреждение за отпуска.
Алоууууу, Катя Младенова & колежки, които са толкова "любезни", че те разтапят само като ги видиш :evil:. - събудете се и се смилете над нас, клетите студенти :-(
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #11 -: 10.01.2011, 15:36:26 »

Напълно споделям болката на колежката.Следващата година като се избере нов ректор нещата ще се променят със сигурност!кандидат адвокат инж.Янков
За много години, колеги!
и тази година, както всяка година датите са неизвестни. А ние как ще се обясняваме с работодателите си никой не го е грижа. И да искаме не можем да спазим законовия срок за предупреждение за отпуска.
Алоууууу, Катя Младенова & колежки, които са толкова "любезни", че те разтапят само като ги видиш :evil:. - събудете се и се смилете над нас, клетите студенти :-(

Активен
Всичко е любов

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #12 -: 10.01.2011, 16:00:33 »

Baby G, i az ot 2 sedmici neturpelivo gledam za datite, no uvi. Kum problema s rabotodatelia i otpuskata se dobavia i tozi, che jiveia v chujbina i shte triabva i bilteche za samoletcheto da si tursia  :? dank da imam kusmet.Sorry che ne pisha na kirilica, no niamam zasega. Ciao na vsichki.
  Съчувствам ти.
  Радвам се че не съм единствената, която негодува за тези дати...
Активен

Maxis

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #13 -: 10.01.2011, 22:04:20 »

Айде де вeче се излагате много.Бива ли такава работа!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Пълна наглост.
Активен

Nani

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #14 -: 11.01.2011, 10:39:02 »

Колеги,
току-що се обадих на 261 368 от където любезната служителка невъзмутимо ми заяви, че имало време и, че началните дати ще дъбат изнесени до края на седмицата.
Е, дали "има време" ще стане ясно от началната дата.
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #15 -: 11.01.2011, 12:51:17 »

Интересно.... и нормално - все пак не е техен проблемът, естествено че има време и всичко си е напълно номрално... Университетска му работа - на никой не му дреме за студентите.  Ако го изнесат до края на седмицата ще е чудно - късно, но все пак някак... ПРЕКРАСНО  :-D
Активен

kaka_vi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #16 -: 11.01.2011, 13:09:00 »

Аз да споделя едно мнение на доц./няма да споменавам име/, който при едно премрънкване на колежка, която помоли да си смени групата за упражнения /понеже и се падаше да е на работа, когато е найната група/, той и отвърна, че студентството не било за бедни хора, и че работата не била оправдание, дори за задочници, така че...  :rock:
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #17 -: 11.01.2011, 15:28:11 »

А простотията - работа за доцентите /естествено не за всички, а само за "елитните"/. "Пази, Боже, сляпо да прогледа" и детето си в университет да пратиш да учи... Срам и позор е българското образование, все си вярвах, че не е така, но университета ме разубеди... Аз пък бях свидетел на това как един доцент в рамките на един час първо ни убеждаваше колко тежко е да си задочник, да посещаваш лекции, да учиш за изпити и да работиш.... и после пусна списък на присъстващите, защото било обидно толкова малко хора да присъстват на лекциите му и неможело така... Всеки луд с номера си - университетите ни представят цяла програма - спектакъл! Нямам търпение да завърша/ако въобще ми издържат нервите до края при наличието на толкова простотия/!
Активен

kaka_vi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #18 -: 11.01.2011, 15:56:57 »

е, май за един и същ доц. става въпрос  :-D
Активен

Baby G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Молим за дати за лекциите!
« Отговор #19 -: 11.01.2011, 16:03:07 »

Напълно възможно е  :-D
Активен