argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Какво става при три пъти скъсън?  (Прочетена 4112 пъти)

kostianev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2

Здравейте,
искам да попитам какво става при три пъти когато си скъсан на изпит? В смисъл прекъсва се, но има ли начин да се избегне изоставането на едната година?
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Какво става при три пъти скъсън?
« Отговор #1 -: 02.10.2006, 18:36:21 »

Има си изисквания и незнам как те могат да се избегнат. Всеки студент има право да се явява само 3 пъти на един изпит (редовна, поправителна и ликвидационна сесия). студентите изкарали три 2 прекъсват. Тези, които не го вземат в рамките на 2 години прекъсват. Ако има нещо неясно питай.
Активен

kostianev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Какво става при три пъти скъсън?
« Отговор #2 -: 02.10.2006, 18:43:06 »

С молба до декана нестава ли?
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Какво става при три пъти скъсън?
« Отговор #3 -: 02.10.2006, 20:17:01 »

За всички, които незнаят- не става с молба до декана, защото в противен случай, ако това е възможно при всяко нарушаване на правилата за факултета, всеки ще си отправя молби до декана...И тогава какъв ще е смисълът от създаването на каквито и да било правила?!
Активен

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: Какво става при три пъти скъсън?
« Отговор #4 -: 03.10.2006, 23:31:18 »

нещо сте в грешка,колеги ако сте във "право" може и да е така,но аз съм във ФИСН-явявал съм се 4 пъти на 1 и същ изпит и го взех на 4 път
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Какво става при три пъти скъсън?
« Отговор #5 -: 04.10.2006, 01:27:13 »

нещо сте в грешка,колеги ако сте във "право" може и да е така,но аз съм във ФИСН-явявал съм се 4 пъти на 1 и същ изпит и го взех на 4 път

Аvenger не се бъркам въобще за съжаление. Може да се убедиш в това като посетиш сайта на Юридическия факултет. Всеки студент има право да се яви на семестриален изпит само до 3 пъти по време на следването си /редовна, поправителна и ликвидационна сесия/, като явяването не бива да продължи повече от 2 години след като изпитът е обявен по учебен план в съответния курс. Студенти, които имат приравнителни или условни семестриални изпити и срокът за полагането им е изтекъл /ако са изминали повече от 2 години/, ПРЕКЪСВАТ.
Това е решение на Факултетния съвет и следователно важи само за Юридическия факултет. Същото по никакъв начин не обхваща някой от останалите факултети на ПУ.
Активен

avenger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 518
Re: Какво става при три пъти скъсън?
« Отговор #6 -: 04.10.2006, 09:46:41 »

извинявам се - не съм запознат със правилата за всеки отделен факултет
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Какво става при три пъти скъсън?
« Отговор #7 -: 04.10.2006, 10:31:24 »

извинявам се - не съм запознат със правилата за всеки отделен факултет

То не е и нужно. Първоначално ми се виждаше странна идеята във всеки отделен факултет да има отделни правила, но това си е решение на ръководството на университета. Иначе и аз имам доста познати от други факултети, които си влачат изпитите по няколко години, явяват се по няколко пъти и т.н. Но при нас затегнаха положението както се казва, така че желая успех на колегите и дано не им се налага да се сблъскват с точно тези правила на ЮФ.
Активен

stug

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 134
Re: Какво става при три пъти скъсън?
« Отговор #8 -: 04.10.2006, 13:36:55 »

Положението е затегнато твърде малко и твърде късно, ама нейсе.
Активен

Masterboy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Какво става при три пъти скъсън?
« Отговор #9 -: 04.10.2006, 20:30:31 »

Здравейте,искам да попитам какво става при три пъти когато си скъсан на изпит? В смисъл прекъсва се, но има ли начин да се избегне изоставането на едната година?

Има начин,разбира се,да се избегне изоставането на едната година и тои се изразява в елементарно и достъпно начинание,в което потърпевшият сяда здраво на онази част от тялото си ,в която Гърбът загубва достоиното си наименование и почва да чете сериозно за да не допуска такава мизерия като "СКЪСАН 3 ПЪТи"  ;(
« Последна редакция: 04.10.2006, 20:40:33 от Kelli_Mutu™ »
Активен
I like the smell of napalm early in the morning...

Agarvaen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 21
Re: Какво става при три пъти скъсън?
« Отговор #10 -: 05.10.2006, 16:10:28 »

Информацията дадена по-горе от Кели е вярна за всеки факултет.Не е ограничена само до Юридическия.Още преди две години беше решено това нещо.
Активен
Не на мъртъвци,не върху кости се крепи България, а на духа на своите светци.

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Какво става при три пъти скъсън?
« Отговор #11 -: 13.11.2007, 09:47:36 »

Колега  не   се   хвали   с   това   че   на   4 я  път  се   си   взел   изпита  Нормалното  положение   когато   си  скъсан   от първата   поправка   да   си   го  вземеш  това  че  имаш   право   да   се   явиш   на   3   пъти  на   един   изпит  е   привилегия   за   тъпите   наслидници  на   бетонните   глави   не  казвам   че   ти   си   от   тях    но   те   съветвам   да   не   се   гордееш    с   този   изпит :yawn: :bow:
Активен
Всичко е любов